Zašto imate/želite djecu?

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 21:34

Herp » wrote:Želim dijete, komada jedno. :o
Ali ne odmah sad. :D
Užasno se bojim da ću se morati odreći putovanja, izlazaka i drugih zajebancija kad dođe dijete, i to mi se u ovom trenutku još čini strašno. I ne, nemam 20. :D
i da, morat ces. na neko vrijeme.
meni je to bio razlog za ovoliku pauzu : sebicna:


mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

19 Oct 2011, 21:35

dimnjak » wrote: i da, morat ces. na neko vrijeme.
meni je to bio razlog za ovoliku pauzu : sebicna:
Kad si dobila dijete, bila si mlađa od mene sad, nuff said? :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 21:36

Herp » wrote:
Kad si dobila dijete, bila si mlađa od mene sad, nuff said? :D
citaj kako sam ga "dobila" :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

19 Oct 2011, 21:37

dimnjak » wrote: citaj kako sam ga "dobila" :D
O poše, pa znam ja kako se rade djeca. :o

:D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Oct 2011, 21:39

Išli su mi klinci na živce dok me nije uhvatila opsesija da ih moram imati, odmah, sad. Odjednom mi je sve drugo bilo bezveze. Kako sam tvrdoglava moralo mi se udovoljiti. Kad sam vidjela slku na ultrazvuku onda sam se udala, diplomirala, zaposlila, sve ono što me do tada nije zanimalo a što je odjednom dobilo smisao. I bi dobro. I više puta.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 21:40

Herp » wrote:
O poše, pa znam ja kako se rade djeca. :o

:D
:rofl: :rofl:

tanka je granica izmedju radjenja i gotivog proizvoda. ponekad i pretanka :bicedobro:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

19 Oct 2011, 21:42

Herp » wrote: Užasno se bojim da ću se morati odreći putovanja, izlazaka i drugih zajebancija kad dođe dijete, i to mi se u ovom trenutku još čini strašno. I ne, nemam 20. :D
Navedeno mi nije bed, al pušit moram prestat. A u kujac. Oću blizance. Moram reć pajdi da se potrudi.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 21:44

nina williams » wrote: A u kujac. Oću blizance. Moram reć pajdi da se potrudi.
kako se oko mene dešava, blizanci nisu problem. četiri para (su dobila blizance) u zadnjih godinu dana
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

19 Oct 2011, 21:48

Pješčana » wrote: kako se oko mene dešava, blizanci nisu problem. četiri para (su dobila blizance) u zadnjih godinu dana
Šanse za njih su mi nikakve. :tuzni:
Pitala ja jednoć prije ovog svog ima li ih ko u njegovoj familiji.
Veli on da ima.
Ja sva ovakva :cerek: .
Pitam ima li ih više.
Veli on "ne, samo sestra od strine".
:facepalm:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 21:49

Pješčana » wrote: kako se oko mene dešava, blizanci nisu problem. četiri para (su dobila blizance) u zadnjih godinu dana
svaka druga generacija. il treca :misli:
ja sam "rizicna". itracunalo mi plemensko vijece. imam i u stablu gore i u svojoj ravnini.
kad je muz reko da hoce blizance, ja sam mu rekla da pregrize jezik il cu mu ja nesto drugo :hekla:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

19 Oct 2011, 21:49

dimnjak » wrote:e da! to si dobro povukla granicu.
ja sam oduvijek znala da cu imati, al zeljela sam negdje tjedan nakon testa :D
prvo je isao tjedan izbezumljenosti :D

mislim, od uvijek sam zeljela biti majka, no vise je to bilo nesto sto ce kao biti. prava zelja da bas zelim, onako iskonski i iskreno javila se kad sam ostala trudna.
Nekak si mislim da je izbezumljenost prirodnija reakcija od "joj buci buci čudo u buši". Isto sam dojma da žene koje realnije pristupaju trudnoći i odgoju budu znatno bolje majke - ponekad su takve baš one koje je dijete zateklo, koje ga dugo nisu želje i koje vrište od straha dok popišaju štapić pa se uplavi. One će teškoće dočekati spremnije, neće imati iluziju da je dijete tek mucasta igračka (a ima i takvih, oh da).

Ponavljam, to je moj dojam, možda netko ima suprotan primjer. :)
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Oct 2011, 22:22

rh4ps0dy » wrote:
Nekak si mislim da je izbezumljenost prirodnija reakcija od "joj buci buci čudo u buši". Isto sam dojma da žene koje realnije pristupaju trudnoći i odgoju budu znatno bolje majke - ponekad su takve baš one koje je dijete zateklo, koje ga dugo nisu želje i koje vrište od straha dok popišaju štapić pa se uplavi. One će teškoće dočekati spremnije, neće imati iluziju da je dijete tek mucasta igračka (a ima i takvih, oh da).

Ponavljam, to je moj dojam, možda netko ima suprotan primjer. :)
osim kada je trudnoća planirana i realizirana iz trećeg pokušaja. jbg, ja sam imala biokemijsku - tu su me hormoni prvi puta oprali. idući mjesec sam ostala trudna i 2 mjeseca kasnije više nisam bila trudna, tako da sam u trećem pokušaju slala happy thoughts i dobre vibracije jajnoj stanici u vrijeme ovulacije, i ne da sam ludača koja je pričala s trbuhom, nego sam ludača koja je jajnoj stanici objašnjavala kako bi se ona sada trebala zakačiti i početi dijeliti :facepalm: :brukica:
ali za opravdanje imam da je razmak između trudnoća bio jako mali, tako da sam još uvijek bila sva nafilovana hormonima :brukica: :facepalm:

mislim, prije ove prve, biokemijske, pola godine nismo koristili zaštitu, ono, planirano roditeljstvo i te spike... a ja sam cijelo vrijeme u sebi vrištala "što ja to radim?! :eek: :mama: :horor: sve dok hormoni nisu rekli svoje. tako da sam i ja vrištanje od straha odradila... samo prije nego što sam piškila po testu.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

19 Oct 2011, 22:33

Nisam ja niš rekla protiv razgovora sa trbuhom. :D Znam da ima žena koje imaju meni osobno jako čudna stav prema trudnoći i izvana izgledaju raznježeno a zapravo su nerealne. Nekak mi je teško to objasniti.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Oct 2011, 08:17

nina williams » wrote: Šanse za njih su mi nikakve. :tuzni:
Pitala ja jednoć prije ovog svog ima li ih ko u njegovoj familiji.
Veli on da ima.
Ja sva ovakva :cerek: .
Pitam ima li ih više.
Veli on "ne, samo sestra od strine".
:facepalm:
Moja kuma i njezin muž u svojim obiteljima nemaju niti jedan par duplića, a prirodnim putem su dobili svoje. :ne zna:
I da, on je otac, pljunuti su on. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Oct 2011, 10:15

aisling » wrote:Za oni koji ih već imaju, koji su bili razlozi, za one koji ih žele - zašto?
teško je to verbalizirati :D
iako nisam bila naročito luda za djecom, u neko doba se ta želja iskristalizirala i, uz malo promišljanja, uvidjela sam da ništa drugo ne želim tako jako i jasno
Herp wrote:Užasno se bojim da ću se morati odreći putovanja, izlazaka i drugih zajebancija kad dođe dijete, i to mi se u ovom trenutku još čini strašno. I ne, nemam 20
i hoćeš ali ti neće izgledati nimalo strašno :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Oct 2011, 10:24

baja » wrote:
i hoćeš ali ti neće izgledati nimalo strašno :D
Ovo je najveća istina.
Da, jedan dio života više nikad neće biti isti, to mi je jasno kao dan, ali samo njezino postojanje mi je otvorilo toliko drugih, novih i širokih vidika i mogućnosti da je to nemjerljivo.

I ne, pritom ne mislim na otkrivanje najboljih pelena i kašica. :o
Ali recimo, ovo ljeto smo s njom bili 7 dana u kampu. Jedan od najljepši godišnjih odmora u životu. :cerek:
Iako se ni jednu večer nisam napila. :o
Jednako kao i tri dana u planinama ili vikend u Istri, uz magarce i ovce. :cerek:
Samo to promatranje nje kako uživa i gledanje svijeta njezinim dječjim očima je nešto... Pfuf. :cerek: :cerek:
Sve dobije jednu drugu, dublju dimenziju, uistinu.

Da, znam da sam patetična, oprostite mi. :tuzni: :zubo:

Ali kao što sam već napisala na nekoliko drugih tema, ja imam tu privilegiju da imam odličnu logistiku pa imam vremena i za neke isključivo "odrasle" gušte, koji nju ne uključuju.
Priznajem, da nemam toga ne bih bila toliko zadovoljna.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

20 Oct 2011, 10:26

Koliko se još mogu sjetiti (davno je to bilo), ja sam otac postao jer sam bio jako nezadovoljan svojim roditeljima. I nekako sam htio pokazati da se to može puno bolje, a bez neke silne pameti. Samo moraš imati volje i želje. Bio sam u pravu. Unaprijed sam znao da će biti lijepo ali teško. I bilo je baš tako. Jedino je bilo još ljepše nego što sam mislio, a manje teško nego što sam mislio.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

20 Oct 2011, 10:28

Morticia » wrote:kao što sam već napisala na nekoliko drugih tema, ja imam tu privilegiju da imam odličnu logistiku pa imam vremena i za neke isključivo "odrasle" gušte, koji nju ne uključuju.
Priznajem, da nemam toga ne bih bila toliko zadovoljna.
Mi to nismo imali, ali opet je odlično ispalo. Poslože ti se prioriteti i sve bude OK.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Oct 2011, 10:29

Emericzy » wrote: Mi to nismo imali, ali opet je odlično ispalo. Poslože ti se prioriteti i sve bude OK.
Da, vjerujem.
Govorim samo kako mi se čini iz ove perspektive.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Oct 2011, 10:35

Morticia » wrote:Ali recimo, ovo ljeto smo s njom bili 7 dana u kampu. Jedan od najljepši godišnjih odmora u životu. :cerek:
Iako se ni jednu večer nisam napila. :o
:rofl:

da, opijenost roditeljstvom buba temeljitije :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Oct 2011, 10:37

baja » wrote: :rofl:

da, opijenost roditeljstvom buba temeljitije :zubo:
Dobro, neću baš pretjerivati pa lagati da nisam ni jednu večer bila opijena. :o
Mislim, mala ide spavati oko 8, imali smo cijele večeri i noći za opiti se pokojom čašom vina. :zubo:
Al' nisam se napila, to nisam. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

20 Oct 2011, 11:09

baja » wrote: :rofl:

da, opijenost roditeljstvom buba temeljitije :zubo:
o da...mislim da sam negdje 2 godine hodala ko nadrogirana. najboljim mogucim opijatima.
nisam se napila niti zaruzila 2 i pol godine roditeljstva. nije mi niti trebalo niti falilo. i onda u jednom trenu je.
osjecala sam se ko da cu iskociti iz koze. no istina je da sam tih 2 i pol godine bila s njom doma i da smo pocele ici jedna drugoj na zivce :zubo:
kad sam izasla prvi put van, vratila sam se sutradan u pola 8 :D
e kad sam krenula, nisam stala i nisam se osjecala "spremnom" za novo. spremno za izgubiti slobodu.
znam da glupo zvuci, a tako je.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

20 Oct 2011, 19:19

Morticia » wrote:
Moja kuma i njezin muž u svojim obiteljima nemaju niti jedan par duplića, a prirodnim putem su dobili svoje. :ne zna:
I da, on je otac, pljunuti su on. :zubo:
A sve je moguće, pa možda i ja zrno nabodem. :zubo: Fala što me bodriš.
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

20 Oct 2011, 20:27

Herp » wrote:Želim dijete, komada jedno. :o
Ali ne odmah sad. :D
Užasno se bojim da ću se morati odreći putovanja, izlazaka i drugih zajebancija kad dođe dijete, i to mi se u ovom trenutku još čini strašno. I ne, nemam 20. :D
Tako i kod mene nekako.
Kao možda jedno jednog dalekog dalekog dana.
Ne mogu se uopće zamisliti s djetetom :o Mislim sa svojim djetetom, s tuđim sam super.

I ta me jebena sebičnost cijelo vrijeme nešto vreba što ako ne stignem ovo, što ako ne budem više mogla ono. Grozna sam.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

20 Oct 2011, 22:27

Ja u načelu hoću dijete, ali nemam baš neku stvarnu želju. Bojim se da ću prije uć u menopauzu nego me ta stvarna želja pogodi :rolleyes: I sad ćete mi se smijat, ali jedan od jačih razloga što bih voljela imati dijete nije toliko što će moje tijelo proizvesti biće, već što će proizvoditi hranu :lux: :lux:
Post Reply