Njega dječje kože/kose

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 10:49

Dakle... Došlo je hladnije vrijeme.
Malena od 15 mjeseci mi ima jako osjetljivu kožu tako da joj obraščići odmah "izgore" na malo jačem vjetru i jako se zacrveni.
Da li je potrebno nečim joj mazati lice i ako jest čime?

Također, kosa joj je počela brzo rasti i jako je gusta. Kojim šamponima vi svojim klincima perete kosu?
Do sad sam je kupala i prala joj kosu isključivo u Hipp šamponu koji je pogodan već za novorođenčad.
Da li je to dovoljno ili da sad prijeđem na nešto drugo?

Hvala na odgovorima. :D


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 10:54

moja vec 5 godina koristi djecji sampon. ima dugu kosu. pri tome zaista mislim dugu :D
kosu joj perem jednom u tri tjedna.

zadnje dvije zime ima problema sa sakama, gornja strana dlana, kao sto tvoja ima s obrascicima. koristim nevenovu mast ili onu kremu za bebinu guzu, a kad imam vremena, odem frendici da mi smucka nesto s etericnim uljima.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Oct 2011, 11:00

Morticia » wrote: Da li je potrebno nečim joj mazati lice i ako jest čime?
weledina nevenova krema za lice i tijelo, dječja :cerek:
nekad je i ja koristim :o
Kojim šamponima vi svojim klincima perete kosu?
urtekramov dječji šampon
također po potrebi kradem :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Oct 2011, 11:03

Morticia » wrote:Dakle... Došlo je hladnije vrijeme.
Malena od 15 mjeseci mi ima jako osjetljivu kožu tako da joj obraščići odmah "izgore" na malo jačem vjetru i jako se zacrveni.
Da li je potrebno nečim joj mazati lice i ako jest čime?

Također, kosa joj je počela brzo rasti i jako je gusta. Kojim šamponima vi svojim klincima perete kosu?
Do sad sam je kupala i prala joj kosu isključivo u Hipp šamponu koji je pogodan već za novorođenčad.
Da li je to dovoljno ili da sad prijeđem na nešto drugo?

Hvala na odgovorima. :D
Ako ti je šampon u redu, ne vidim zašto bi ga mijenjala. A za lice sam im koristila neku s propolisom iz DM-a, ne sjećam se točno imena.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 11:53

Znači nevenova mast za djecu. :top:
Fala.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Oct 2011, 12:37

Morticia » wrote:Znači nevenova mast za djecu. :top:
ako misliš na ovu moju, obrati pažnju da postoji samo za lice i za lice i tijelo
ova druga je bolja, prvoj kao da fali masnoće
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 15:00

Gdje ima toga za kupiti?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Oct 2011, 15:25

ja je kupujem u bijo bijo
košta 60ak kuna
traje cijelu godinu :cerek:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 15:29

Ok, dakle bio&bio, super.

Nego, dobila mi je neki ospi po bradi. Izbijaju joj sve 4 trojke istovremeno i slini nenormalno, pa vjerujem da je od toga.
Jel' bi ta krema prošla i za to ili da kupim nešto drugo?
Doktorica mi je na neviđeno, telefonski rekla Dermalibur, al' sam malo guglala i skužila da je to za neke dermatitise pa nisam baš pametna da li bih je s tim mazala. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Oct 2011, 15:39

Morticia » wrote:
Jel' bi ta krema prošla i za to ili da kupim nešto drugo?
Doktorica mi je na neviđeno, telefonski rekla Dermalibur, al' sam malo guglala i skužila da je to za neke dermatitise pa nisam baš pametna da li bih je s tim mazala. :misli:
ovako na neviđeno :D, ja bi probala sve prije njihovih krema za dermatitise koje su često kortikosteroidne iako se čini da ovaj Dermalibur nije (gugnula i ja :D)
al' ako Buba tako intenzivno bali nije ni čudo da joj je koža iritirana
mazala bi ja to i kremom za dupe :D
ozbiljno
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 17:12

ja jesam mazala kremom za dupe. ozbiljno.
:D
cak i dermatitis. rekla sam ne kortikosteroidima i rijesila ga kremom za kuzu ;)
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Oct 2011, 18:21

Za hladnoću/vjetar ti je odlična Mustelina cold cream.
Koristila sam je i za sebe i super je (smanjuje i one ružne crvene fleke koje se od hladnoće/vjetra pojave na licu) :o

Za Punkericu koristim sve Mustelino i zadovoljna sam.

Za prištiće oko usta je dobar ovaj tonik.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 18:30

iskreno, mustela mi je precijenjena. sve to sto nudi moze se dobit za puno manje para.
jedino sto je jedina na trzistu (bar je bila) sa kremom za suncanje do 3 godine.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Oct 2011, 18:55

Precijenjena ili ne - meni je odlična.
Koristim je od prvog dana i nemam je namjeru mijenjati sve dok "radi" svoj posao.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

19 Oct 2011, 20:06

Nevenova mast je odlična zimi. Za ruke, lice, sve. Ako ne bih imala nju i ona za guzu apotekarska je sasvim dobra, osobito ona s bademovim uljem.

Ali, što uzeti predpubertetliji? Smije li se on s nepunih 12 kupati s gelovima za odrasle ili su ovi dječji još uvijek dovoljni? A, ono, proradili su mu hormoni, smrdi, jebemu. :zubo:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 20:42

Na kraju sam joj kupila u bio&bio nevenovu (ali imali su samo za lice) i tu Dermalibur (nema kortikosteroida, provjerila sam 5 puta i ima zob što navodno jako blagotvorno djeluje na kožu).

Mustelu smo koristili kad je bila jako mala, ono za protiv tjemenice.
Fantastična je, u 5 pranja joj je sredila onon malo tjemenice što je imala. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Oct 2011, 20:45

zob je odlicna i kao kupka.
preporuca se i kod vodenih kozica.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

20 Oct 2011, 16:06

morticia, probaj i lavera baby neutral (bez alkohola, etericnih ulja i cvjetnih ekstrakata, prakticki nema rizika od iritacije, ja sam je koristila za svoj ekcem, bila mi je odlicna, jedino mi je malo komedogena za ostatak lica pa koristim samo ulja, ali za komedogenost kod curice ne moras brinuti, ova krema jako dobro stiti i hrani. dusu dala za osjetljivu i suhu kozu.). mozes joj napraviti i balzam od karite maslaca i nocurka ili karite maslaca i bademovog ulja - to ce ti biti jednostavno, povoljno i zdravije od raznih pavlovic masti i slicnih *izdarija.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

27 Oct 2011, 14:01

Jezebel, hvala ti.
Jučer mi je jedna poznanica ponudila da će mi napraviti neku mješavinu od djevičanskog bademovog i kokosovog ulja, a u to ide i pčelinji vosak.
Tako nešto. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Nov 2011, 12:12

Ne prolazi joj taj osip. Ustvari, sve joj je gore, počelo se i širiti s brade, a koža se i peruta i jako je crvena. :tuzni:
Bili smo kod pedijatice prošli tjedan i dala nem je neku kremu s kortikosteroidima. :tuzni:
Ali ja i dalje oklijevam, ne znam da li bih je time mazala.
Imam osjećaj da oni to daju paušalno, za svaku promjenu na koži. :tuzni:

Ima li netko od vas iskustva s time?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 12:38

meni ju nije dala pedica vec dermatolog.
i to nakon sto joj se na koljenu raskrvarila krastica.
namazala sam joj samo to koljeno dok se nije stabiliziralo i koristila, tada, onu bademovu kremu za guzu. s vremenom se povuko.
odbila sam ju koristiti za ostale, perutave, dijelove, kao i za koljeno nakon tri mazanja.
skepticna sam s korikosteroidima, narocito kod tako maaale djece.

to je moje osobno misljenje. nisam strucnjak, da se ogradim :D

ja bi na tvom mjestu trazila upitnicu za deratologa i izrazila nezadovoljstvo s kortikosteroidima i pitala za ostale nacine koje savjetuje.

bademovu kremu savjetovala mi je pedica.
kao i moje mlijeko :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Nov 2011, 12:54

Rekla sam joj odmah da sam jako protiv kortikosteroida, ali je rekla da je to izuzetno blaga koncentracija, svega 20% i da joj namažem samo dvije večeri kad zaspi, u tankom sloju. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

02 Nov 2011, 12:59

morticia, neka djeca (i odrasli) mogu biti preosjetljivi na neven, iako rijetko.
koja je tocno dijagnoza?
izbaci kremu ako ima linalool i ostale komponente etericnih ulja. linalool se cesto nalazi u prirodnoj kozmetici jer je ''prirodan'', jako fino mirise, ali iritira. mene recimo smeta. ajd' jos na zdravu kozu, ali ni mrtva ga ne bih stavila na dermatitis. nemoj nista parfimirano. alkohol isto u potpunosti izbaci.
ako je jaka upala, pogotovo ako je vlazni ekcem, kortikosteroidi smire. ja bjezim od njih k'o vrag od tamjana, ali u jednom trenutku su mi trebali. mislim da se djeci ne daju prejaki kort.pripravci, mazi tri dana pa ces vidjet'. oni su opasni uglavnom kod duzeg koristenja. ako primijetis losu reakciju nakon mazanja ili ako se stanje pogorsa nakon prestanka primjene, onda dva put razmisli prije nego sto ti netko savjetuje da ponovis kuru. oni nisu lijek, ako je dijete sklono dermatitisu ili sto vec ima, vrlo je moguce da ce se kad-tad vratiti, ali nekad i pomognu bez da uzrokuju nuspojave. samo mazi vrlo vrlo tanko i bez okluzije!

dimnjak: koja tocno bademova krema? ja sam skepticna prema apotekarskim kremama za guzicu, nisu nesto hranjive i svasta natrpaju unutra, pogotovo ono kaj sami prave ili kreme tipa pavloviceva. ulja su rafinirana, natrpaju parafina, a nerijetko i parfimiraju.

morticia, obavezno procitaj ovaj tekst, bio dermatitis atopijski ili neki drugi: http://www.centarcedrus.hr/media/3779/a ... atitis.pdf - zadnjih nekoliko stranica su ti konkretne preporuke.

edit: sad tek vidim da ti je preporuceno da mazes dvije veceri i da krema nije jaka. nece nista biti ako namazes par puta, ne boj se. napravi to i udri sa svom ostalom pomoci s kojom mozes.

btw, sad se ne bi smjela ceskati pa ako primjecujes da se grebe u snu, stavite joj neke njezne rukavicice.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

02 Nov 2011, 13:11

sad me plasis sa ovim da svasta naptrpaju unutra :(
nije pavloviceva, a posto je to bilo prije nekoliko godina, vise se ne sjecam. znam da sam i tada znala da ima losih krema za guzu i da sam ispitivala.

sta stavljaju unutra, odnosno kako cu znati da koristim dobru, ne natrpanu svime i svacime sto ne zelim?
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

02 Nov 2011, 13:15

Jeste probali djecu namazati blatom?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply