Roditeljstvo - između želja i mogućnosti

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
harpy
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 09:24

29 Sep 2011, 15:33

Nitko tu nema mala čudovišta od djece koja i s 10 godina još uvijek urliču po stubištu jer vole zvuk svog glasa, nogomet igraju tako da loptu nabijaju jedno drugom u glavu, badminton tako da se mlate reketima, neartikulirano vrište dok razgovaraš na telefon? :zubo:
Bit će da ima nešto u tom promišljanju roditeljstva :misli:
Moje dite je (zasad) mirnije, razumnije i općenito normalnije od matere mu.
Jesam li ja divan roditelj ili je jednostavno takav karakter, hm, ne znam...
Opsjednut je kompjuterima i ps-om. Proučava informatičke knjige, ide na natjecanja, sve mora skužit kak se radi, slaže prezentacije, radi crtiće.
Zato ga puštam malo više. Da samo igra igrice, ne bih.
Otvoren je, sve pita (previše pita :zubo: ), prepričava probleme iz škole (trač-baba), ne krivi (još) profesore kad dobije lošu ocjenu, skrušeno prizna da nije učio.
Roditelji(ce) u mom susjedstvu su redom zaključile da je škola koma (čitaj:prestroga), da djecu maltretiraju, da preuveličavaju njihova divljanja na satu (ta, djeca su zaigrana, zaboga, zašto se trećaš ne bi popeo na stol usred sata?!), zašto ne bi njen Rafael rekao Ivani da je kurva kad mu je ova bacila olovku na pod i sl. :misli:
Pa si mislim, čime sam ja zaslužila tak krasno dijete, nikad me nisu zvali u školu na razgovor, nikad nije došao doma u nekoj drami :)
S druge strane, nikad mu nisam uspjela uvalit povrće u usta. Osim pohane tikvice i kuhane mrkve.
Natjerat ga u krevet je prava umjetnost, oduvijek.
Sposoban je raspravljat o svemu i pilit o nečemu do beskraja, ako ja negdje putem ne puknem i počnem urlat :facepalm:
Visi na meni čitavo vrijeme dok su mu ruke slobodne od miša.
Traži svašta, ali ne očekuje da će to stvarno i dobit, više ono app.
Ima 12 godina.


User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Sep 2011, 15:42

harpy » wrote:Nitko tu nema mala čudovišta od djece koja i s 10 godina još uvijek urliču po stubištu jer vole zvuk svog glasa, nogomet igraju tako da loptu nabijaju jedno drugom u glavu, badminton tako da se mlate reketima, neartikulirano vrište dok razgovaraš na telefon? :zubo:
Mislila sam da je to normalno. Kod mene je bila neki dan sumnjiva tišina, tako je kad nešto smišljaju. Onda je počelo gruvanje. Napravili su top od cijevi, spreja i upaljača i ispaljuju limenke.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

29 Sep 2011, 15:43

harpy, ovo zvuči slično ko moje muško dijete.
i po godinama i po ostalom. :)

žensko dijete mi je malo zajebanije. krivim sebe da sam ju popustljivošću pokvarila. čak i znam zašto sam to učinila. mali je bio prekrasna, draga, mirna beba.:angel:
svi se od sreće uzjebali oko njega. tata, babe, dide, strine, tete.

a ona je bila, brrr.
za vidjet : sva nešto ružnjikava, flekava, ćelava, grbava i nikakva. ne spava, samo vrišti. ništa joj dobro nije. jedna od onih beba što ih samo rođena mater može volit. pa i nije nešto okolina bila preoduševljena. pa sam ja bila uvrijeđena i odlučila ju zaštititi od svih tih zlih ljudi. i eto mi sad.
Nek(v)arljiva.
User avatar
harpy
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 09:24

29 Sep 2011, 15:52

Margarita » wrote: Mislila sam da je to normalno. Kod mene je bila neki dan sumnjiva tišina, tako je kad nešto smišljaju. Onda je počelo gruvanje. Napravili su top od cijevi, spreja i upaljača i ispaljuju limenke.
Pa, gle, nekaj su radili, nije međusobna makljaža bila u pitanju.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Sep 2011, 16:02

Ma, dobro je. Nismo morali krečiti kao nakon kemijskih eksperimenata u kupaonici.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Sep 2011, 16:03

A usto je taj top vjerojatno bliži NATO standardima od pola ovih kojima se služi HV.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Sep 2011, 16:04

Bila sam zapravo zadivljena konstrukcijom ali sam morala zvocati.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
harpy
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 09:24

29 Sep 2011, 16:05

Margarita » wrote:Ma, dobro je. Nismo morali krečiti kao nakon kemijskih eksperimenata u kupaonici.
:zubo:
Uvijek sam zavidila klincima s takvim idejama.
Ja sam bila premirno dijete, pustite me da čitam i crtam, što me manje dirate, tim bolje.
Nitko se nije pretjerano bunio.
Onda sam u višim razredima osnovne povampirila :E
I još me drži.
Dite mi kaže da sam čudna, ali smiješna...
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Sep 2011, 16:08

Margarita » wrote:Bila sam zapravo zadivljena konstrukcijom ali sam morala zvocati.
he he, tako i ja odgajam :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Sep 2011, 16:15

Moj najmanji pola vremena crta a drugu polovicu pokušava napraviti to što je nacrtao. Zadnjih dana crta motor na antimateriju, ako se ne javim, znači da sam nestala u nekoj crnoj rupi.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Sep 2011, 20:32

Margarita » wrote:Moj najmanji pola vremena crta a drugu polovicu pokušava napraviti to što je nacrtao. Zadnjih dana crta motor na antimateriju, ako se ne javim, znači da sam nestala u nekoj crnoj rupi.
ja sam provjerila sa svojim kaj to uopće znači. tvrdi da postoji i antivodik :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Sep 2011, 20:38

blaze » wrote: ja sam provjerila sa svojim kaj to uopće znači. tvrdi da postoji i antivodik :zubo:
Ma, i mene je to palilo i sva uzbuđena sam čitala članke o antimateriji na izbornoj iz fizike ali u četvrtom srednje a ne u četvrtom osnovne. Teško je odgajati klince u toj hrpi informacija. Gube se i oni i mi.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

29 Sep 2011, 20:46

ja nisam išla na izbornu iz fizike, niti bih. moj sin je u pubertetu i koluta očima kak nemam pojma ni o čemu. sad si me i ti ubedirala :facepalm:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

29 Sep 2011, 20:54

Mogu li ja uletit nevezano za išta? Naravno da mogu. :D

Jedan od najljepših komplimenata mom odgoju ikad su bile riječi učiteljice kad mi je rekla: Znate, vaš sin je rijetko normalno dijete. Ima normalne reakcije, jednostavno je normalan. Ne znam što bih vam više rekla.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

29 Sep 2011, 21:00

Kupus! :zubo:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
xibalba
Posts: 83
Joined: 20 Sep 2011, 17:48

29 Sep 2011, 21:10

Margarita, jesi li ti polimer?
Those who cannot remember the past are condemned to repeat it without a sense of ironic futility.
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

29 Sep 2011, 21:26

Ajvi » wrote: Jedan od najljepših komplimenata mom odgoju ikad su bile riječi učiteljice kad mi je rekla: Znate, vaš sin je rijetko normalno dijete. Ima normalne reakcije, jednostavno je normalan. Ne znam što bih vam više rekla.
Meni je učiteljica moje kćeri na svakim informacijama govorila: "A što da Vam kažem? Draga je, pametna, vrijedna, mirna, tiha, ima odlične ocjene, sudjeluje u nastavi, pomaže ostaloj djeci... Nemam Vam ništa novo za reći." :cerek:
Groupie :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Sep 2011, 22:35

Ajvi » wrote:Mogu li ja uletit nevezano za išta? Naravno da mogu. :D

Jedan od najljepših komplimenata mom odgoju ikad su bile riječi učiteljice kad mi je rekla: Znate, vaš sin je rijetko normalno dijete. Ima normalne reakcije, jednostavno je normalan. Ne znam što bih vam više rekla.
:cerek:

ja isto mislim da je Margarita polimer.
i ja mislim da bi svatko trebao napisati negdje tko je, a ne da se ja moram igrati ćorave kobile po vlastitom dvorišću :durica:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 Sep 2011, 22:47

blaze » wrote:ja nisam išla na izbornu iz fizike, niti bih. moj sin je u pubertetu i koluta očima kak nemam pojma ni o čemu. sad si me i ti ubedirala :facepalm:
Ne zafrkavaj. Jasno da ni ja za moje nemam pojma ni o čemu. I misle da sam odrasla u kamenom dobu.
Sad sam elastomer.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

29 Sep 2011, 23:34

Nica » wrote:
Meni je učiteljica moje kćeri na svakim informacijama govorila: "A što da Vam kažem? Draga je, pametna, vrijedna, mirna, tiha, ima odlične ocjene, sudjeluje u nastavi, pomaže ostaloj djeci... Nemam Vam ništa novo za reći." :cerek:
I tvoji su normalni. Awwwich. :cerek:

Poše, od ovakvih majaka.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

29 Sep 2011, 23:37

Moji su sve osim mirni i tihi, osim na nastavi. Čvrsto vjerujem da bi bili tiši da živimo u stanu. :cerek:

Divna djeca, nek takva i ostanu! :lux:
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

30 Sep 2011, 16:31

kukuriku » wrote: ne znam baš što su danijela i one zaključile, osim valjda da bi sve bolnice trebale roditeljima omogućiti da 24 sata budu uz svoje čildrense u bolnici. :misli:

ne znam, ali nije li to malo pretjerano?
Ovisi o ozbiljnosti bolesti i o tome koliko su djeca stara. Mala djeca ne mogu jos pojmiti privremenost odvajanja od roditelja i ostanak u bolnici bez roditelja, mogu dozivljeti kao kaznu za nesto sto su ucinili, kao izraz roditeljskog nevoljenja, kao zaista traumaticno iskustvo. Mogu vrlo ozbiljno i vrlo iskreno biti u zestokom strahu da su ostavljeni zauvijek. Pogotovo ako u to dodas bolest, bol, temperature, buncanja, vađenja krvi, preglede nepoznatih ljudi... mislim da i veca djeca zasluzuju roditelja, kao dozu sigurnosti, uz sebe.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

30 Sep 2011, 18:02

to bi bilo idealno, ali realnost je takva da po zakonu ne možeš dobiti bolovanje ako ti je dijete "zbrinuto" u bolnici. dakle, kad dijete prođe godinu dana i ti više nisi na porodiljnom, treba velika snalažljivost i jaaako susretljiv poslodavac. drugi je problem što možda doma imaš još koje dijete premalo da se brine o sebi

hoću reći, nije problem samo u bolnicama
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

01 Oct 2011, 16:21

blaze » wrote:to bi bilo idealno, ali realnost je takva da po zakonu ne možeš dobiti bolovanje ako ti je dijete "zbrinuto" u bolnici. dakle, kad dijete prođe godinu dana i ti više nisi na porodiljnom, treba velika snalažljivost i jaaako susretljiv poslodavac. drugi je problem što možda doma imaš još koje dijete premalo da se brine o sebi

hoću reći, nije problem samo u bolnicama
Ponegdje možeš uzeti neplaćeno (da barem u vrijeme posjeta možeš biti tamo svaki dan), pa te svejedno istjeraju iz bolnice nakon sat vremena.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

01 Oct 2011, 19:20

blaze » wrote:po zakonu ne možeš dobiti bolovanje ako ti je dijete "zbrinuto" u bolnici. dakle, kad dijete prođe godinu dana i ti više nisi na porodiljnom, treba velika snalažljivost i jaaako susretljiv poslodavac. drugi je problem što možda doma imaš još koje dijete premalo da se brine o sebi
Ma čekaj, ne postoji li kategorija "njega člana obitelji" ili tako nekako? Ja za svoje klince uredno dobivam bolovanje kad god su bolesni. Da, i kad su, nažalost, hospitalizirani.
Štoviše, takvo bolovanje možeš uzeti i za njegu supružnika/bolesnog roditelja.
Post Reply