Roditeljstvo - između želja i mogućnosti

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

01 Oct 2011, 21:37

Kad su djeca u bolnici ne dobiješ bolovanje jer ga njeguju u bolnici. Ja sam uzimala slobodne dane.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

01 Oct 2011, 21:47

Blesava » wrote:
Ma čekaj, ne postoji li kategorija "njega člana obitelji" ili tako nekako? Ja za svoje klince uredno dobivam bolovanje kad god su bolesni. Da, i kad su, nažalost, hospitalizirani.
Štoviše, takvo bolovanje možeš uzeti i za njegu supružnika/bolesnog roditelja.
za bolnicu ne. to je možda najapsurdnije na primjeru vađenja krajnika. u pitanju su tri dana bolnice. dobiješ bolovanje na dan kad ide u bolnicu, onda ga zatvaraš, jedan dan nemaš pa ga otvaraš kad izlazi, i imaš pravo na 15 dana za njegu doma potom
naravno da se za taj jedan dan između roditelji snađu, ali zakon je tu ipak blesav, a liječnici se plaše inspekcija
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

01 Oct 2011, 22:02

Margarita » wrote:Kad su djeca u bolnici ne dobiješ bolovanje jer ga njeguju u bolnici. Ja sam uzimala slobodne dane.
Jarca mu, ja dobila bolovanje. :confused: Sa šifrom djetetove bolesti, baš bolovanje. Bez ikakvog problema i kod pedijatrice (koja je načrčkala malo ljubavno pisamce sa šifrom dijagnoze mojoj liječnici) i kod svoje liječnice koja je bolovanje otvarala. :ne zna:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

04 Oct 2011, 11:28

Blesava » wrote:
Jarca mu, ja dobila bolovanje. :confused: Sa šifrom djetetove bolesti, baš bolovanje. Bez ikakvog problema i kod pedijatrice (koja je načrčkala malo ljubavno pisamce sa šifrom dijagnoze mojoj liječnici) i kod svoje liječnice koja je bolovanje otvarala. :ne zna:
hmmm. čudno. ja sam za bolnicu uvijek morala uzimati godišnji. uvijek. i ne što mi je to bila želja, nego mi reče doktorica da ne može drugačije.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Oct 2011, 11:33

kukuriku » wrote:
hmmm. čudno. ja sam za bolnicu uvijek morala uzimati godišnji. uvijek. i ne što mi je to bila želja, nego mi reče doktorica da ne može drugačije.
meni je moja liječnica ovu zimu objašnjavala da se može dobiti bolovanje zbog bolesti djeteta. dapače, dovoljno je nazvati i objasniti o čem je stvar, dobiješ bolovanje(neka posebna šifra). možda je danas tako, a nije bilo u vrijeme kad je tebi trebalo?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

04 Oct 2011, 11:35

Pješčana » wrote: meni je moja liječnica ovu zimu objašnjavala da se može dobiti bolovanje zbog bolesti djeteta. dapače, dovoljno je nazvati i objasniti o čem je stvar, dobiješ bolovanje(neka posebna šifra). možda je danas tako, a nije bilo u vrijeme kad je tebi trebalo?
Nešto smo se krivo skontale. Ja govorim za vrijeme dok je dijete u bolnici. Naravno da možeš dobiti bolovanje ako je dijete bolesno i ti ga njeguješ doma. Ali, ako je u bolnici, nema bolovanja. Dakle, ako hoćeš biti s njim, uzimaš godišnji. Ili nisi s njim.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Oct 2011, 11:38

ah..to nisam znala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Oct 2011, 11:51

pa cijelo vrijeme o tome piśemo. lako dobiš bolovanje ako ti dijete tri puta kihne, ako završi na operaciji slijepog crijeva, možeš se slikat do izlaska iz bolnice
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Oct 2011, 11:54

pa ok, ja sam mslsila da je moja liječnica i o tome govorila. koja je razlika ako si doma s djetetom, ili ako si u bolnici s djetetom? jel bitno di si za to vrijeme?
ili je stvar u duljini bolovanja?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

04 Oct 2011, 12:19

Pješčana » wrote:pa ok, ja sam mslsila da je moja liječnica i o tome govorila. koja je razlika ako si doma s djetetom, ili ako si u bolnici s djetetom? jel bitno di si za to vrijeme?
ili je stvar u duljini bolovanja?
jok. stvar je u tome da se u bolnici zdravstveni sustav(odnosno, liječnici i sestre) brine za djete i njeguje ga. a ne roditelj.
Nek(v)arljiva.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Oct 2011, 12:22

razlika je u zakonskim pravima. a zakon kaže da ne možeš dobiti bolovanje ako ti je dijete "zbrinuto" u bolnici

tvojem poslodavcu je bitno gdje si ako te nema na poslu a nisi otvorio bolovanje
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

04 Oct 2011, 16:36

Pješčana » wrote:pa ok, ja sam mslsila da je moja liječnica i o tome govorila. koja je razlika ako si doma s djetetom, ili ako si u bolnici s djetetom? jel bitno di si za to vrijeme?
ili je stvar u duljini bolovanja?
Ja jedva odradim radni dan kad mi je dijete u temperaturi kod kuce (uz osiigurano cuvanje, brigu, njegu), a da je hospitalizirano - mogla bih jedino biti tamo s njim i nigdje drugdje - radna efikasnost bi mi bila ravna nuli.
U svakom slucaju, ukoliko poslodavac ima mrvu osjetljivosti i razumijevanja, uvijek je opcija otvoriti bolovanje na sebe.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

04 Oct 2011, 16:46

Blesava » wrote:
Ja jedva odradim radni dan kad mi je dijete u temperaturi kod kuce (uz osiigurano cuvanje, brigu, njegu), a da je hospitalizirano - mogla bih jedino biti tamo s njim i nigdje drugdje - radna efikasnost bi mi bila ravna nuli.
U svakom slucaju, ukoliko poslodavac ima mrvu osjetljivosti i razumijevanja, uvijek je opcija otvoriti bolovanje na sebe.
ne radi se o poslodavcu, nego o liječniku. liječnik je taj koji otvara bolovanje za tebe, mene, nekoga.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Blesava
Posts: 779
Joined: 27 Sep 2011, 20:10

04 Oct 2011, 17:15

kukuriku » wrote:
ne radi se o poslodavcu, nego o liječniku. liječnik je taj koji otvara bolovanje za tebe, mene, nekoga.
Kao sto rekoh -s tim nemam problema. U krajnjem slucaju uvijek mogu reci da me presjeklo u kicmi ili da me pere trbusna viroza - nek mi lijecnik dokaze da ne rigam i ne kenjam svakih 17 minuta :zubo:
Veci problem je ravnatelj koji ce zajebavati jer je dijete u bolnici (sto se prije ili poslije dozna), e gle nje (mene, tojest :) ), koja se, eto, zajebava uz djetetovo uzglavlje umjesto da radi, radi i jos malo radi.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

03 Jul 2012, 15:33

Zanimljiv članak:
"Istraživanja su pokazala, piše Badinter, da mnoge žene nemaju djecu jer su interiorizirale sliku idealne majke - smatraju da bi ih cjelodnevna briga za djecu doslovce progutala i ne bi mogle postići osobno zadovoljstvo. Njihovi su strahovi potpomognuti prevladavajućim trendom prirodnog roditeljstva. Nitko im ne govori da je moguće imati djecu i ne izgubiti sebe, jer to nije poželjna vrsta roditeljstva. Ispada kako društvo manje osuđuje ljude koji imaju djecu pa se za njih ne brinu. Odnosno, da osuđuje upravo one koji se prema roditeljstvu postavljaju odgovorno."
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

03 Jul 2012, 19:45

Svidja mi se clanak. :top:

Sve vise me lovi jeza od danasnjeg trenda.
Duboko intuitivno osjecam da je takav "odgoj" ustvari jako los za dijete, cini mu medvjedju uslugu.
O tome kako potpuni gubitak "sebe" i zapostavljanje svih svojih potreba zbog ikog, pa cak i rodjenog djeteta, dugorocno utjece na osobu (a samim time i na njezino/njegovo roditeljstvo) necu ni pocinjati.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply