Preporuke i savjeti za doktore, stručnjake i ostalo...

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

19 May 2012, 08:16

Imam jedan problem sa svojoj djevojčicom....povremeno ima hidrozu ruku od koje joj jagodice doslovno budu izranjavane kao da je njima prošla preko ribeža....ono guli joj se koža na prstima, sve je ful crveno, a udubine budu često u ranama. Stvar se pogoršava jer tri puta tjedno ide na sport i to joj stvara velike probleme, što zbog izgleda, zbog otvorenih ranica, a i sad se sve češće ispoljava...prije je to bilo jednom dvaput godišnje, mazali kremicama ovakvim onakvim, stavljali rukavice preko noći i prošlo je...sad se od Uskrsa pojavilo već dva puta. :mama:

Naime, trebam dobrog dermatologa, može i privatnog u Zgb.

Ovaj naš je zauzet do srpnja jer problemi sa kožom nisu hitna stanja! :gaah:


User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

19 May 2012, 09:44

Mi smo se godinama borili s atopijskim dermatitisom. Obilazili dermatologe, mazali sa svim i svačim, ali ništa nije baš previše pomoglo.

Na kraju smo na preporuku pedijatrice otišli dr. Remsu na Ptuj. Iako je dr. jako zauzet, dobili smo termin za par dana nakon poziva jer je riječ o djetetu. Tadašnje simptome smo rješili za par dana, a kremicu koju smo dobili (zmučkali su nam ju u ljekarni) koristimo samo par puta godišnje (govorimo o jednom ili dva mazanja nakon što se flekovi pojave).
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 May 2012, 09:20

Vodena » wrote:...

Naime, trebam dobrog dermatologa, može i privatnog u Zgb.
...
nemam nikog iz službene medicine ali imam iz neslužbene :D
isto kao i kod koke, povremeno se pojavi dermatitis kojeg se uspješno riješimo kremicom koju nam priprema neslužbena
javi ako te interesira
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

22 May 2012, 15:22

sto je hidroza? znojenje?

za dermatitis mogu preporuciti kozmetiku i neke tekstove, ali o tome sam vec pisala na ovom forumu.

nesluzbenu medicinu bih preporucila tek nakon sluzbene dijagnostike. ne znam tko se sve bavi time, ali osobno bih najprije otisla striboru markovicu. covjek nije obicni travar, nego je po struci farmaceut, a u timu ima i lijecnika imunologa. slozi ti ili preporuci prirodnu kozmetiku i dodatke prehrani.

moj dermatolog radi istovremeno u bolnici i u privatnoj poliklinici, sto mi se pokazalo dobrim izborom jerbo se na klinici preko hzzo-a dosta dugo ceka. ime saljem na pm.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Post Reply