Trudnički dani - topic za trudnice

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

17 Mar 2012, 15:18

Ovo je tema na kojoj možemo pričati o svim trudničkim problemima, mučninama i onim lijepim trenucima. Nadam se da neću ovdje dijeliti trudničke muke i lijepe trenutke sama sa sobom :zubo:

Otkad sam napokon, nakon 2 godine pokušavanja, ugledala 2 crtice na kućnom testu na trudnoću, mojoj sreći nema kraja :cerek: Ali, tu su počele i muke naravno. Prvi tjedni prošli su bez ikakvih problema, osjećala sam se super, nije mi bila muka, samo sam morala češće na wc.

Međutim, prvi problemi počeli su sa 6 tjedana, kad sam odjednom prokrvarila, uz poprilično veliki izljev. Završila sam u bolnici zbog prijetećeg pobačaja. Imala sam veliki hematom, koji je tvrdoglavo odbijao dugo vremena smanjiti se pa sam u bolnici ostala 3,5 tjedna. Tamo su započele moje druge trudničke tegobe - mučnine, s 8 tjedana. Majko mila, tko ih je prozvao jutarnjima, debelo se zeznuo, jer moje traju cijeli dan, uopće mi osjećaj mučnine ne prestaje, ali sreća je što ne povraćam pa ipak uspijevam i prisilim se pojesti bar 3 obroka dnevno. Hrana mi se općenito gadi, a pogotovo slatko koje sam prije tamanila ko nespašena. Jedino što mi paše je kiselo - kiwi, krastavci, kisela pečena paprika. Povremeno mi u toku dana bude bolje, ali ipak, većinu dana je prisutan taj grozan osjećaj koji tjera na povraćanje.

Međutim, u bolnici sam doživjela i lijepe trenutke, tamo sam na UZV-u prvi put vidjela svoju Mrvu :cerek: Isprva je izgledala kao mala tamna mrljica, a kasnije kao grah s okom :zubo: Na zadnjem UZV-u napokon počinje sličiti na minijaturno djetešce. :D

Ostale tegobe su me zasad zaobišle, nemam promjene raspoloženja niti emotivne ili plačljive izljeve, a ni cice mi nisu narasle niti milimetar.

Ipak, ona najveća promjena koju mi je trudnoća donijela je upravo ta spoznaja da dragi i ja više nismo sami, nego nas je sad troje. I sad nam je to naše ljubljeno djetešce prioritet, a nas dvoje se moramo nekih stvari odreći.

Moram priznati da smo jučer imali jedan takav malo težak trenutak :zubo: Naime, dragi i ja smo se grlili i mazili, onako bez ikakvih drugih želja. No, kako je sad već prošlo dosta vremena (2 mjeseca) od našeg zadnjeg seksa, dogodilo se naravno neizbježno, uzbudili smo se, a ne možeš ništa (zabrana liječnika). I tako, morali smo svako na svoju stranu da se malo ohladimo. :zubo:

U ova zadnja 2 mjeseca čak niti nismo baš nešto razmišljali o seksu, kako smo bili u postupku medicinski potpomognute oplodnje, od svog tog pikanja injekcijama, odlaska na punkciju, onda mirovanje pa odlazak na transfer pa opet mirovanje, pa onda iščekivanje rezultata, pa onda veselje zbog pozitivnog rezultata, pa onda se dogodilo to krvarenje i dugi boravak u bolnici... Ali, eto, sad je prošlo neko vrijeme i normalno proradile nam opet naše potrebe za intimnošću. Moram priznati da mi ta ''trudnička tegoba'' trenutno najteže pada.

Eto, znam da sam jedina trudnica na trkeljanju (ali sam čula da je došla još jedna, ako je, dođi tu :o ), ali ima ovdje iskusnih rodilja pa me zanima kako ste se vi nosile sa svojim trudničkim danima. A pogotovo ako ima neka kojoj je bio zabranjen seks. :D

I nemojte da ovdje pričam sama sa sobom jer ćete svi dobiti ječmenac :o


Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

18 Mar 2012, 00:49

Ćao bucke!
Ja sam nedavno prošla fazu tri u jedan i niko sretniji od mene kad su napokon izašli (prije godinu dana). Nisam se osjećala blaženo ni blagoslovljeno, više ko napadnuto i ometano.

Svakodnevne mučnine i mnogobrojna povraćanja od 8. do 17. tjedna, bila sam krepotina preosjetljiva na dodire i mirise, iskreno sam se jedno vrijeme bavila mišlju da zamolim susjeda sa gornjeg kata da ne puši na svom balkonu jer mi je sve smetalo. To mi se činilo tako razumno...

Jednom kad su ne-baš-samo-jutarnje mučnine prestale (ko rukom odnešene onaj dan kad sam prvi put osjetila da se Zviri u meni miču), nastupilo je medeno mjesečje, i taj bi dio trudnoće ponovila.

Sexa i rekreacije u izobilju, mogla sam planine pomicati. Adiktivno jedno stanje, opasno do jaja. Pomisliš naime da bi mogo opet :D

Koji si ti tjedan, kad ti je termin, pipaju li te već potpuni stranci po buši?
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

18 Mar 2012, 12:36

Malo Pljase » wrote: Svakodnevne mučnine i mnogobrojna povraćanja od 8. do 17. tjedna.................

Koji si ti tjedan, kad ti je termin, pipaju li te već potpuni stranci po buši?


17. tjedna :eek: Ja sam mislila da će mi to proći već negdje oko 12. tjedna :mama: Ja sam danas točno 10 tjedana trudna.

Nisu me još stranci počeli pipkati, kad sam doma na mirovanju pa niti ne izlazim, a i nemam uopće još trbuh nikakav :D Užasavam se toga, odakle ljudima pravo da nekoga pipkaju po trbuhu samo zato što je trudnica :horor: A znam da se dosta trudnica žali na to. Mislim da ako me netko nepoznat uopće pokuša pipnuti po trbuhu, da ću ga zveknuti :o
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Mar 2012, 12:43

Sašenka, čestitke na prvih 10 tjedana! :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

18 Mar 2012, 13:53

Has no fear, trudnoća, dica, porod, podoj, odgoj, sve je užasno individualno, i nema formule.
Meni je značajno olakšanje došlo sa 12. tjednom, držim fige da tebi skroz prođe dotad.

Asprospos buše, mene naj živcira šef. To mi je bila ljigica, ono, iš javle!

Jedanput san mu rekla: "A daaaaaaaaaaj, šef, sad ste ih probudili!" i nakon toga više nije.
Zapamti pa provaj.

Za mučninu: homeopatija nux vomica i čaj od korijena đumbira. I strpljenja.

Ja sam imala hitni porod, koma dojenje, (premalu) nedonoščad, sada živahne prohodače, luda sam od dice, ali razdbolje trudnoće je bilo najstresniji dio.
Ono, u tebi su, sva je odgovornost na tebi, ne smiš bit anemična, šećerna, ne smiš bit preživhna, ne smiš se udebljat, ne smiš bit prežustra, a u biti nemaš kontrolu.

Jednom kad su izašli, koliko god suludo i vanzemaljski bilo prva tri miseca, meni je bilo lakše.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

18 Mar 2012, 17:39

za mucnine su mi pomagali malo slani stapici i bademi. isto su kretale ujutro i trajale cijeli dan, bez povracanja.
o seksu necemo, za mjesec dana moj celibat ima rodjendan. a, zamisli, ziva sam! ;)
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

18 Mar 2012, 21:49

Sviđa i se ova tema. <3 Navodno i miris agruma pomaže, znam da je kolegici u busu (netrudnoj, samo jako ne voli vožnju :D) pomoglo dok sam joj dala kremu od limuna iz Lusha, prvi se put mogla voziti normalno.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

18 Mar 2012, 22:27

Aaa, libido i 2. tromjesečje, koji su to drugovi...
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

19 Mar 2012, 01:44

Pozdrav trudnicama i majkama!!!Skidam vam kapu svima!!! Ja sam ta "jos jedna" trudnica na tekeljanju.
Sašenka-mucnine ce peoci,casna rijec...iako meni su prosle tek u 17.tjednu. trenutno sam 18.tjedan. osjecam se sjajno(konacno,pobogu!!imala sam osjecaj da nikad nece prestati!!).

Moja prica je sljedeca-srela covjeka svog zivota (nmjerno ne pisem upoznala jer znamo se jos od 2004.godine). odlucila promjenit posao i DRZAVU - otisla radit u Sarajevo, po prvi put ostavila Zagreb, dragi dosao zamnom, ostala trudna (pigadate, nije bilo bas pomno planirano), udala se i sad sam na liniji Zagreb - Sarajevo:Zagreb doktori, Sarajevo posao. Hrpa stvari u samo godinu dana pa i manje.. Kad sam saznala da sam trudna bila sam pomalo u soku ali ispalo je na kraju sve ok, cak su i u novoj firmi to primili fakat odlicno - diša je zakooon!!

Mucnine - da, od 6.tjedna krenulo je to veselje.iako moj ginic me tjesio da je to super stvar jer da to hoce reci da ima puuuno hormona trudnoce i da je to kao neko osiguranje da ce beba bit ok (navodno trudnice s mucninama u vecem postotku radaju zdrave i supet bebe). Iako, mene to nije puno tjesilo jer mi je po cijele dane zeludac sjedio u grlu. Bilo je i povracanja, a uz sve to morala radit..nije mi bilo bas zabavno al direktor je bio super pa sam mogla doma kad god bi mi bilo za neizdrzat. Nisu mi smetali mirisi niti hrana kao takva-dapace, otkrla da dok god nesto meljem po ustima mi je super pa sam spala na mentol bomboncice za cuclanje-one velke,ne one Orbit gluposti. Da, od hrane mi se najmanje jelo zdravo, isli su mi smokici i dvopeki i kefir-nekih tjedan dana sam samo dvopeke i kefir i juhice jela..nisam mogla nista drugo. A onda, pomalo mucnine nestale.

Zatvor - oooo da, i to me je ulovilo. Pa onda doktor kaze:pijte vode,a meni se samo cuclaju bomboni i najmanje mi se pije voda. Pa sam probala suhe sljive, pa mljeveni lan, pa mekinje..sve je to bilo li-la: jedan dan pomogne, drugi dan ne..bila sam luda...ljuta..grizla sve oko sebe...mislim si "blazeno stanje"??!!blazeno stanje my ass!! Sjaj u ocima-da od bljuvanja!!! Ali teo proslo je!! Sad je guba. Sad cekam prvo javljanje iznutra iako imam osjecaj da me prije par dana nesto zagolicalo,drugacije od svega-nisu crijeva,nije titranje misića..mozebitno da se curka zaigrala...e da, zaboravila rec-prosli tjedan saznala-curka jeeee!!!

Eto, raspisala se ja...Puse djevojkama i majkama!!
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

19 Mar 2012, 15:26

Rosalinda, jel se miče curka?
Imaš li osjećaj balončića, leptirića, škakiljanja, čega već?
Meni je bilo ko da mi se neko belji iznutra, ono :p :p i da me te vibracije nasmijavaju.
Do kraja je stomak plesao svoj tango, to je ajde jedan lipi aspekt debljanja.

Nakon otp. 25. tjedna su se Zviri počele javljati na Muževo brundanje po stomaku, e, to je tek špica teška.

Rosa, ovo ti je sad jedno super razdoblje, malo sam si i ljubomoran :o
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

20 Mar 2012, 14:24

Ajde baš mi je drago da ste se javile :cerek:

Meni je zadnjih par dana jako muka, najgore do sada, cijeli dan mi je muka, a popodne i navečer je najgore. :crying:

Ne znam, isprobala sam svašta jesti, ali meni kod mučnina ništa ne pomaže, jela ili ne jela isto mi je. Preostaje mi samo izdržati i nadati se da će proći. Cijeli dan sam u krevetu, voljela bih malo izaći van u neku laganu šetnju, ali jednostavno nisam u stanju, izgledam kao zombi, nisam se čak ni počešljala već nekoliko dana :facepalm:

Ovaj hematom se još uvijek ''čisti'', još imam iscjedak, ali se ipak smanjio pa sam od jučer počela ponovno stavljati Utrogestan vaginalno, jer mi je bilo zbilja teško piti ga.

Eto, ležim i odbrojavam dane, čekam da mučnine prođu pa da se koliko-toliko vratim u normalu :D
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

20 Mar 2012, 15:25

Meni je u 10., 11. i 12. tjednu bio vrhunac tog zlosjećaja.
Jutros mi se na poslu sinkao dropbox i kao new files added, a ono slikice iz tog razdoblja. Koji felšbek!
Ležim trutava i trula na kauču, nadrk na cili svit, ciljam najkraći put do kante, školjke, lavandina...
Ne forisiraj se sa željama i očekivanjima od sebe, super ti je stav, ovo zaista ima ograničeno trajanje!
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

20 Mar 2012, 17:17

Malo Pljase » wrote:Rosalinda, jel se miče curka?
Imaš li osjećaj balončića, leptirića, škakiljanja, čega već?
Meni je bilo ko da mi se neko belji iznutra, ono :p :p i da me te vibracije nasmijavaju.
Do kraja je stomak plesao svoj tango, to je ajde jedan lipi aspekt debljanja.

Nakon otp. 25. tjedna su se Zviri počele javljati na Muževo brundanje po stomaku, e, to je tek špica teška.

Rosa, ovo ti je sad jedno super razdoblje, malo sam si i ljubomoran :o


Pjase - imam feeling da nešto ful lagano treperi izunutra ali još uvijek nisam sigurna jel je to javljanje od mojih crijeva ili se curka javlja. Ja bih rekla da je curka jer je ful nježno i samo ponekad ali nebi se htjela zaletit (kažu da u ovo doba osjete samo vrrrrrlo mršave buduće mame, a ja to definitivno nisam :cerek: ).
Je, stvarno je OK razdoblje trenutno!!!
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

20 Mar 2012, 17:33

Sašenka » wrote:Ajde baš mi je drago da ste se javile :cerek:

Meni je zadnjih par dana jako muka, najgore do sada, cijeli dan mi je muka, a popodne i navečer je najgore. :crying:

Ne znam, isprobala sam svašta jesti, ali meni kod mučnina ništa ne pomaže, jela ili ne jela isto mi je. Preostaje mi samo izdržati i nadati se da će proći. Cijeli dan sam u krevetu, voljela bih malo izaći van u neku laganu šetnju, ali jednostavno nisam u stanju, izgledam kao zombi, nisam se čak ni počešljala već nekoliko dana :facepalm:

Ovaj hematom se još uvijek ''čisti'', još imam iscjedak, ali se ipak smanjio pa sam od jučer počela ponovno stavljati Utrogestan vaginalno, jer mi je bilo zbilja teško piti ga.

Eto, ležim i odbrojavam dane, čekam da mučnine prođu pa da se koliko-toliko vratim u normalu :D

Slažem se a Pljasetom - rok trajanja svega toga je ograničen - proći će, časna riječ!! Osim što je i meni od 9. do 13. tjedna bilo za ubit se...muka KONSTANTNO, povračala ponekad i po nekoliko puta u danu :crying: ...ni meni nije bilo baš nešto utješno jela ili ne jela...u jednom trenu sam našla utjehu u dvopeku i kefiru ali to me drzalo tjedan dana i poslje vise nije pomagalo.
Super je da se izležavaš - to je OK za ovo razdoblje i ne brini za frizuru - treba samo nekako preživjet sad ovo najgore, a poslje dolaze lijepi dani. Vjeruj mi...ja sam bila na rubu očaja, znala sam grist, znala sam plakat neutješno...čitala po raznoraznim forumima pa tamo bilo žena koje su imale kojekakva iskustva...povračale do zadnjeg dana - ZAHEBI TO!! mene je samo dotuklo...pomišljala sam u jednom trenu da ću očito i ja bit jedna od tih jer mi je bilo stvarno loše ali PROŠLO JE!! proći će!!! samo izdrži, na kraju kad prođe će ti se činit da je trajalo kratko iako dok traje izgleda kao vječnost! držim fige da proguraš što prije kroz to razdoblje!!! :moli: a onda: :klopa:
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

22 Mar 2012, 12:20

Ajmo sad malo o još jednoj temi vezanoj uz trudničko veselje: jel ikoja od vas imala problema s Candidom u trudnoći? Kako je se riješiti? One priče o anti-candida dijeti ne prolaze jer ispada da nesmijem gotovo ništa jesti pa mi se nekako čini da je možda manje invazivan problem za bebu Candida koja ni nemoze do nje nego to da se maltene izgladnjujem.. I one priče o pamučnim gačicama, prozračnom odjevanju - to mi sve isto malo polu-neizvedivo pa kao da ti doktori to kažu kad neznaju što bi drugo rekli (jer ajmo realno - PROZRAČNO??? a recimo poluzimski period je!! ne mohu van bez da navučem tajice ili neke najlon čarape na noge - ako nosim suknju, a ako nosim hlače ajmo bit realni, ove zimske varijante hlača baš i nisu prozračne).

Candida me, naime prati TOČNO od samog početka trudnoće, kad još nisam ni znala da sam trudna (a inaće nikad do sad nisam imala problema s gljivicama, čak i kad sam dosta gadne antibiotike pila) pa sam onda otišla u ljekarnu i kupila irigator i ispirala se ja junački izunutra tjedan dana, a tek onda skužila da sam trudna. Dobila sam kao na korištenje Plymicol vaginalete - 3 komada ali brijem da je to sve li-la. Ima li netko neku drugu ideju?
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

22 Mar 2012, 16:14

Hej rosalinda, nemam iskustva s Candidom u trudnoći, nadam se da me neće još i to čopiti. Ali, evo jedan ''prirodni'' recept koji ti možda pomogne - probaj umočiti mini tampon u bioaktiv pa staviti u rodnicu i drži ga sat-dva.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

22 Mar 2012, 23:44

e, ja imala kandidu, otišla nakon prve ture plimikola.


tampač u bioaktiv pa u micu macu? jebamepas šta neću probat ako opet bude gljiva...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

23 Mar 2012, 09:19

Rosalinda » wrote: Ima li netko neku drugu ideju?
najprije da pozdravim Rosalindu i Malo Pljase, nove trkeljašice, dobro nam došle :cerek:

a što se, pak, gljiva tiče; nemam instant rješenje ali što je sigurno jest da treba izbjegavati šećer koji ima isti efekt na gljivice kao i benzin na vatru :D
osobno mi se najučinkovitiji pokazao canasten, a i ispiranje (izvana) koncentriranim čajem od kadulje
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 Mar 2012, 12:28

Mislim da se Canesten čak smije koristiti u trudnoći. :)
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

30 Mar 2012, 13:34

Oh, zadnjih par dana imam novi simptom - žgaravicu :serek: Preko dana je nemam, ali navečer obavezno. :o
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

30 Mar 2012, 14:03

boooooo!

ja to nisam imala, navodno pomažu bademi i čaj od lipe.

i strpljenje :zubo:

Jesse osjećaš blaženo/blagoslovljeno/ispunjeno?
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

30 Mar 2012, 14:14

Ako zanemarimo mučnine, osjećam se krasno :D Danas sam dobila lijepu slikicu pa je stalno gledam :cerek:

Na putu doma smo dragi i ja svratili u City i malo bacili pogled na dječja kolica, bome su skupa. Ako vidiš negdje da ima kakva akcija, javi. :D

Ionako smo to mislili tek na ljeto kupovati pa ću dotad još malo prošvrljati.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

30 Mar 2012, 14:57

Ima akcija, zove se Slovenija. :D
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

30 Mar 2012, 16:34

Jel velika razlika u cijeni? A na granici ne zezaju za carinu?
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Malo Pljase
Posts: 41
Joined: 18 Mar 2012, 00:39

30 Mar 2012, 17:02

a joj, ja sam zagovornik polovne opreme.
stvari budu u fkt dobrom stanju, a u pola cijene.
Post Reply