Trudnički dani - topic za trudnice

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

11 Apr 2012, 09:00

Sašenka » wrote:Sutra idem na kombinirani probir, nećkala sam se dal da ga uopće radim ili ne, ali na kraju sam odlučila da ipak budem.

Jeste ga vi radile?
ne
zbog godina mi je bilo ponuđeno, kao i amnio, ali nisam ništa radila

da, tema i izbor na temelju ne sasvim pouzdanih podataka je očajno težak, kao i predviđanje budućnosti djeteta s malformacijama
neki ljudi su u stanju premostiti hendikep i napraviti više od života nego oni koji su dobili sve, a s druge strane mogu biti posve ovisni o drugima i nepovratno izmijeniti živote svih oko o sebe


User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

16 May 2012, 11:22

Trudnjače i netrudnjače, helpajte.

Već nekoliko dana me muče (uglavnom) večernje želučane muke, peče me grlo, imam žgaravicu, a kad legnem još je gore :mama:

Znam da je to normalno u trudnoći, ali mogu li si ikako to ublažiti? Čitala sam da bi trebala izbjegavati određenu hranu, npr. paradajz i voće, ali meni je to nemoguće. Ne mogu sad biti na ''dijeti'' kad moram raznovrsno jesti, a još k tome, paradajz i voće mi tako pašu da ih tamanim svaki dan.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

16 May 2012, 11:25

Žao mi je, nema pomoći. :grli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

16 May 2012, 13:12

:mama:

Morty, mogla si mi bar lagati da će proći, sve bih ti povjerovala :o

Uh, znači moram trpiti, a dobro, šta je tu je. :D

Inače, primijetila sam još nešto. Koža na rukama mi je užasno suha, a na ramenima sam primijetila da mi se onako sitno počela guliti, kao recimo što mi se događa kad se ljeti vratim s mora. Ne znam jel to isto povezano s trudnoćom.

To znači da je isušena, jelda? nastojim piti dosta vode, ne znam jel bih još nešto trebala? Ne usudim se mazati s losionima za tijelo sad, jer kažu da sve što se upija preko kože dolazi do bebe, a te sve kreme sadrže brdo raznih supstanci pa se bojim da bi nešto moglo biti štetno.

Jedino čime se mažem sada je krema protiv strija, time mažem samo trbuh.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

16 May 2012, 13:22

Maži slobodno cijelo tijelo uljem badema koje možeš kupiti u ljekarni. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 May 2012, 13:29

Morticia » wrote:Maži slobodno cijelo tijelo uljem badema koje možeš kupiti u ljekarni. :top:
Da li onda dijete miriši po bademima kad se rodi?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

16 May 2012, 13:51

sasenka, pa imas kozmetike koja je bez parabena, parfema, ftalata, klingonaca, borga i etericnih ulja.

mozes probati lavera neutral liniju, izvrsna je za suhu kozu.
od ulja preporucam nocurak. u ljekarnama je najbolje sto imaju pranarom (njega se inace moze i piti, ali mislim da za trudnocu nema nekih podataka, najbolje ne piti ili se dobro dobro raspitati). isprike nemas, bocica cistog bademovog ulja se moze nabaviti vec za dvadeset kuna. ako si trudna, ne znaci da se sva moras oljustiti. :mudri: btw, zar nije malo smijesno sto mazes trbuh s pitaj boga kakvom kremom, a ramena izbjegavas? mislim, dijete ti nije na ramenima... :o
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

16 May 2012, 14:00

Ja sam se cijelu trudnoću mazala isključivo bademovim, nikakvim kremama protiv strija (tek to mi djeluje k'o kemija), ni jedne strije nisam zaradila. :hvali se: :rozi:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 May 2012, 14:19

*jezebel* » wrote:sasenka, pa imas kozmetike koja je bez parabena, parfema, ftalata, klingonaca, borga i etericnih ulja.

mozes probati lavera neutral liniju, izvrsna je za suhu kozu.
od ulja preporucam nocurak. u ljekarnama je najbolje sto imaju pranarom (njega se inace moze i piti, ali mislim da za trudnocu nema nekih podataka, najbolje ne piti ili se dobro dobro raspitati). isprike nemas, bocica cistog bademovog ulja se moze nabaviti vec za dvadeset kuna. ako si trudna, ne znaci da se sva moras oljustiti. :mudri: btw, zar nije malo smijesno sto mazes trbuh s pitaj boga kakvom kremom, a ramena izbjegavas? mislim, dijete ti nije na ramenima... :o
A jesi luda. :rofl: :rofl: :rofl:
Sasenka od bademovog ti sigurno nece nista biti a i jeftino je. I druga bazna ulja su o.k.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

17 May 2012, 14:20

Hvala curke, probat ću onda bademovo ulje :top:
*jezebel* » wrote:sasenka, pa imas kozmetike koja je bez parabena, parfema, ftalata, klingonaca, borga i etericnih ulja.

mozes probati lavera neutral liniju, izvrsna je za suhu kozu.
od ulja preporucam nocurak. u ljekarnama je najbolje sto imaju pranarom (njega se inace moze i piti, ali mislim da za trudnocu nema nekih podataka, najbolje ne piti ili se dobro dobro raspitati). isprike nemas, bocica cistog bademovog ulja se moze nabaviti vec za dvadeset kuna. ako si trudna, ne znaci da se sva moras oljustiti. :mudri: btw, zar nije malo smijesno sto mazes trbuh s pitaj boga kakvom kremom, a ramena izbjegavas? mislim, dijete ti nije na ramenima... :o
:rofl:

Koristim za trbuh baš kremu za trudnice, bez parabena i ostalih dodataka. Mogla bih zapravo s njom mazati i ramena, ali mi se ne sviđa miris. :D

Probat ću radije bademovo ulje.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

17 May 2012, 15:21

Ako te smetaju mirisi, najbolje ti je kupiti Eucerinovo ulje protiv strija.
Meni je sve osim toga smrdilo. Koristila sam ga cijelu trudnoću i nisam dobila niti jednu striju. :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

17 May 2012, 17:05

Meni kod žgaravice pomažu kokice, suhi keksi i oni "stiropori" od riže i kukuruza s odjela zdrave hrane.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

18 May 2012, 11:57

Smetaju me mirisi još uvijek, iako ne svi. Svi slatkasti da, a recimo jagode mi mirišu :D

Joj taj stiropor od riže obožavaju moji nećaci, a meni to užas :zubo:
Life is short. Smile while you still have teeth.
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

19 May 2012, 19:03

Sašenka » wrote:Trudnjače i netrudnjače, helpajte.

Već nekoliko dana me muče (uglavnom) večernje želučane muke, peče me grlo, imam žgaravicu, a kad legnem još je gore :mama:

Znam da je to normalno u trudnoći, ali mogu li si ikako to ublaži menuti? Čitala sam da bi trebala izbjegavati određenu hranu, npr. paradajz i voće, ali meni je to nemoguće. Ne mogu sad biti na ''dijeti'' kad moram raznovrsno jesti, a još k tome, paradajz i voće mi tako pašu da ih tamanim svaki dan.
Draga Sašenka..ako nisam prekasno s informacijom (al mozda ti dobro dode i u zadnjem tromjesečju)..meni je kod kiseline pomagalo žvakanje kaoguma i tak mebtol bomboni..iako kažu da Rennie isto nije štetan u trudnoci..ja ga onisam uzimala.

Što se tiće krema..ne znam što bih rekla i nebi sad nešto pametovala al evo ja sam si stvari u glavi posložila ovako: znači dok god nisam saznala da sam trudna koristila sam sve kreme, preparate, lakove za kosu...znači, irganizam mi je već nakrcan koječime i kojekakvim teškim metalima iz pudera za lice(bez kojeg ne mogu u javnost) i ostalih kozmetičkih preparata. Znači-curkica mi je več začeta u koma uvijetima (da ne govorim o smogu kog ima na kile ovdje u Sarajevu i ostalim kemikalijama u zraku..). Ja sam odlučila ne ubijati se time pretjerano. Trudim se koliko mogu bit OK i paziti na svoj organizam ali i dalje koristim puder za lice i maskaru (i one navodno imaju koječega u sebi) i lakiram nokte, i koristim ponekad lak za kosu.. Koristim doduše od Welede dječju kremu za lice-čisto zato jer sam ju otkrila tu u Sarajevu u DMu i jedina mi odgovara (meni se pičela užasno sušit koža lica,oko usana..gulilo se sve..i sad kad se koji dan ne namažem isti izbije,a i ja se trudim gutati velike količine vode ali radim u uredu u kojem je klima i prozori koji su superogromni ali se ne mogu otvorit pa je suhoća valjda i od toga). Tibicu si mažem s uljem za tijelo od ALVA naturkosmetika-neka njemačka firma..ne znam dal tog ima u ZGu..ja to našla u Sarajevu u nekom tipa bio i organskom dućanu al ne namjerno nego eto,naletila jer mi je u istoj zgradi gdje i radim,a ulje mi je drago iz razloga što sam lijena mazati se s nekim gušćim preparatima-traje dulje dok sve razmažeš. I evo - sad sam u 27.tjednu trudnoće i sve je mrak - curka mi je dobro, giba se ko luda, sve po PSu. Trbuh mi još ni malo nije popucao,a naraso je bome!! I tak.. Ne mislim da je ovaj moj pist sada neku validni savijet, sami sam eto spomenula svoj primjer.
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

19 May 2012, 19:06

Ufff..pišem s mobitela..puna sam tipfelera i koječega..
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 May 2012, 09:28

Sašenka » wrote: Jedino čime se mažem sada je krema protiv strija, time mažem samo trbuh.
mazala sam se uljem pšeničnih klica, i nisam dobila ni jednu, ali mislim da je presudila genetika; mama je rodila nas 5 i nema niti jedne, a nije baš da je posvećivala naročitu pažnju mazanju
sa žgaravicom, srećom, nisam imala iskustva
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

22 May 2012, 12:40

Hvala curke :)

Nego, koliko dugo su vam rasle sise u trudnoći? Meni su narasle i sad su mi grudnjaci premali i stišću me, pogotovo oko trupa. Ne znam jel da kupim sad novi grudnjak ili da još malo pričekam, hoće li još rasti.

I bradavice su mi se ispupčile. Sretna sam zbog toga, jer inače imam glatke ravne bradavice (koje bi se ispupčile samo na hladnoći i u seksu :zubo: ) i brinula sam se hoću li morati koristiti šeširiće za dojenje, kao moja šogi, ali sad su se baš fino ispupčile :cerek:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 May 2012, 12:46

Sašenka » wrote: Nego, koliko dugo su vam rasle sise u trudnoći?
ah, to su bili dani... :cerek:
čini mi se da su stalno rasle po malo... :misli:
Meni su narasle i sad su mi grudnjaci premali i stišću me, pogotovo oko trupa. Ne znam jel da kupim sad novi grudnjak ili da još malo pričekam, hoće li još rasti.
u svakom slučaju, rast će do gigantskih razmjera kad krene dojenje pa možda možeš već kupiti neki oveći na otkopčavanje (košarica se otkopča za dojenje)
moja sestra je umalo pala u nesvjest kad me je prvi put došla posjetiti: :horor: koooolike su ti, veće od bebine glave :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 13:55

Rast će još, ali nema smisla da patiš u malom grudnjaku, kupi novi.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

22 May 2012, 15:00

Onda ću kupiti sad neki za ''prijelazno razdoblje'' pa ako (kad) još narastu, kupiti drugi. Taj za dojenje ću svakako kupiti, ali tek krajem trudnoće.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 May 2012, 15:05

To ti i jest najbolje kupiti tek krajem trudnoće.
Ja sam ih imala jedno 4 komada i stvarno su super praktični.
Jest da su ružni k'o noć, al' ajde, za po kući... :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

23 May 2012, 15:22

Imaš neki posebni za preporučit ili svejedno koji uzmem? Čula sam da navodno u Mulleru ima dobrih grudnjaka za dojenje, a i mislila sam pogledati i u onom dućanu baš za trudnice Mama nova.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 May 2012, 15:23

Ja sam svoje kupila u Bebi i mami, nemam pojma koja su marka. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

24 May 2012, 12:10

OK, imam ionako još dosta vremena za potražiti :D
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

25 May 2012, 21:36

Pitanje, jeste imale bolove u trbuhu za vrijeme trudnoće?

Dosad nisam imala neke bolove, jedino malo na početku trudnoće. međutim, sinoć me počeo boliti trbuh (sad sam 19+5), nisko ispod pupka, jaki oštri bolovi. Bolilo me dok ležim, a pogotovo pri bilo kakvom pokretu, okretanju, hodanju. Od sinoć uopće nije popustilo, bolilo me cijelu noć i evo sad već cijeli dan.

Danas na pregledu i UZV-u mi je dok (zamjenski, nije bilo mog) rekao da je sve OK, ne zna od čega su mi bolovi, možda zato jer se maternica rasteže. Uglavnom, rekao da mirujem i propisao Normabel po potrebi.

Znam da ga doktori dosta dijele, ali ja bih izbjegla lijekove ako je moguće. Čula sam da magnezij pomaže pa ću si ga odmah sutra kupiti.

Isto tako, sinoć sam prvi put osjetila bebicu, jutros također i evo sad navečer opet. Jel mogu ti bolovi biti povezani s tim? možda se bebica premjestila nekako da je sad osjetim, ali ujedno u neki položaj koji mene boli?

Kakva su vaša iskustva?
Life is short. Smile while you still have teeth.
Post Reply