Trudnički dani - topic za trudnice

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 21:50

Imala sam poprilicno jake grceve u prvom tromjesjecju, tipa menstrualnih.
Ne sjecam se bas tako jake i ostre boli tako da ti ne mogu pomoci.
Ali vjerujem da je to sve normalno, mislim da je i Tupelo spominjala bolove.

Bit ce sve ok. :grli: :grli: :grli:


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Rosalinda
Posts: 12
Joined: 16 Mar 2012, 14:48
Location: Zagreb / Sarajevo

26 May 2012, 13:38

Sašenka » wrote:Pitanje, jeste imale bolove u trbuhu za vrijeme trudnoće?

Danas na pregledu i UZV-u mi je dok (zamjenski, nije bilo mog) rekao da je sve OK, ne zna od čega su mi bolovi, možda zato jer se maternica rasteže. Uglavnom, rekao da mirujem i propisao Normabel po potrebi.

Znam da ga doktori dosta dijele, ali ja bih izbjegla lijekove ako je moguće. Čula sam da magnezij pomaže pa ću si ga odmah sutra kupiti.
Mene je znalo tiskati i boliti - na početku. Tamo negdje kasnije, kad mi je trbuh krenuo opasno rast (kad mi se nakon 18.tjedna vratila volja za hranom - i to OPAKA) onda me je znalo bolit malo više gore (i dan danas me zaboli) tako negdje iznad pupka i prema rebrima. Mislim da je super da ti je taman uletio UZV - meni je UZV u početku pogotovo pa skroz do nekog 24., 25.tjedna (kad se mala krenula stvarno ozbiljno muvat, da fakat nema da ne osjetiš) bilo jedino sredstvo umirenja jer sam se konstantno pitala "jel sve u redu s bebom??!!". Znam da ni s UZVom nije za zafrkavat se i da to isto utjeće na bebu ali mene je ginić naručivao svaki mjesec i ja išla i mislim da je u konačnici imalo više koristi nego štete - ja brijem da nisam vidla bebu kak se miče, iako ja ne osjetim svaki put, i vidla da je OK i da uredno raste, brijem da bi bilo više štete bebaču od moje sekiracije, nego kaj je bilo od UZV-a.

Ako ti je na UZVu bilo sve OK, onda nema razloga za brigu...možeš eventualno probati - kad te tako nešto krene bolit, pa te brine da nisu neke neželjene kontrakcije maternice - malo si pogurnuti trbuščić sa strana, onako cijelim dlanom, kao da si malo hoćeš pomaknut tibicu lijevo ili desno, pa malo s donje strane, možeš slobodno stisnut, neće bit ništa. To je meni radio jedan super drag ginić tu u Sarajevu kad sam došla s bolovima u leđima (isto tak me cijelu noć bolilo i ujutro - ali u predjelu bubrega, a ja nisam zala..reko ko zna i kontrakcije maternice vele da kreću iz leđa...kaj mogu kad mi je prvo pa nemam pojma..) - rekao je da su to neke ozbiljnije kontrakcije maternice da bi takvo muvanje trbuha rukama vrlo vjerojatno dodatno bolilo al kak mene nije niš bolilo, reko je da je maternica OK. Eventualno mi je preporučio da napravim urinokulturu - tipa, ženama se zna dogodit upala mjehura pa to zna bolit. Na kraju meni ispalo sve OK. A gle - maternica se širi, a svi ostali organi se porazmještavaju da daju mjesta :)

Glede Normabela - meni su isto, više njih (doc.-ova) reklo da slobodno uzmem Apaurin 2 miligrama (normabel je isto samo od drugog proizvođača ja mislim). Rekli su mi da u biti te miligramaže ne rade ništa drugo osim opuštaju eventualno zgrčeno mišićno tkivo, a maternica je isto mišić, pa sm ja tu i tamo kad me malo jače krenulo bolit, čvaknula jedan. Ohrabrilo me i to da su mojoj mami to isto pripisali kad je bila trudna sa mnom (prije mene je imala jedan spontani u 4.mjesecu, nikad objašnjeno zašto, pa su joj i zbog predostrožnosti prepisali Apaurin) i ona je isto znala uzet...ja sam ispala OK, pa reko, bolje malo kemije nego da mi maternica (koja je u šoku valjda jer ne zna kaj se dešava) zezne bebača.. Sveukupno sam popila možda nekih 4 apaurina u ovih 7 mjeseci. Sad pred kraj nemam više bolova tog tipa, više onih u rebrima, kukovima... :mama:

Magnezij 300 je isto mrak stvar - meni su to rekli da uzimam od prvog dana i ja fakat svakodnevno pijem Magnezij (probala sam onaj skupi - Direkt, taj mi i nije bio baš tolko mrak koliko mi je Magnezij 350 + C vitamin od Natural Wealtha).

evo...opet sam se raspisala... :facepalm: nadam se da bude bar nešto pomoglo..
Moderna, univerzalna, praktična... :-P
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

26 May 2012, 22:42

trudnjače, gledate li dokumentarac na drugom?
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

27 May 2012, 21:31

Morticia » wrote:Imala sam poprilicno jake grceve u prvom tromjesjecju, tipa menstrualnih.
Ne sjecam se bas tako jake i ostre boli tako da ti ne mogu pomoci.
Ali vjerujem da je to sve normalno, mislim da je i Tupelo spominjala bolove.

Bit ce sve ok. :grli: :grli: :grli:
Hvala :kiss: Trajalo je cijeli dan i onda napokon prestalo. Baš sam se bila zabrinula, ali vjerojatno je bilo zbog tog rastezanja maternice i ligamenata, sad je opet OK, ali ipak sam počela piti magnezij kao preventivu :)
Rosalinda » wrote:...
Hvala na savjetima. :) Kako je popustilo, odlučila sam ipak ne popiti Normabel, iako znam da ga zbilja dosta propisuju trudnicama, baš zbog tih kontrakcija, a radi opuštanja mišića. Ali, počela sam piti magnezij 300, zasad jednu tabletu na dan, a onda ako bude potrebe budem uzimala dvije.
Almost Rosey » wrote:trudnjače, gledate li dokumentarac na drugom?
Nisam gledala, o čemu je bila riječ?
Life is short. Smile while you still have teeth.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

27 May 2012, 22:01

Zvao se "Prvi plač", radilo se o nekoliko (desetak? :misli: ) žena koje rađaju na, koliko skužih, isti dan, ali u različitim kulturama, zemljama, okolnostima. Jako lijep film, ako se mene pita, a ja se užasavam trudnoće i porođaja i svega toga :)
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

27 May 2012, 22:33

Ah, nisam vidjela, šteta :D

I ja se bojim poroda, ali ignoriram tu činjenicu zasad :zubo:
Life is short. Smile while you still have teeth.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

27 May 2012, 22:50

Jedan, činim'se, japanski dotur je lijepo objasnio: rođenje djeteta je kao izlazak Sunca - ne može ga se usporiti niti ubrzati :)
Ne znam, filmić je meni otklonio neke tabue i predrasude. Još se uvijek, recimo, ne bih upuštala u takvu avanturu :zubo: ali malo mi sve to skupa izgleda normalnije od onoga što znam iz filmova.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 12:43

Porod je prirodna stvar.
Nije ugodno, ali nije ništa što ljudsko (žensko :zubo:) tijelo i psiha ne mogu podnijeti. :top:

Sašice, tek sad sam pročitala da je curica! :cerek: :cerek: :cerek:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

28 May 2012, 16:36

Je, curica :cerek:

A znam da je porod prirodna stvar, ali kad samo pomislim da nešto od 3-4 kile treba izaći kroz moju vaginu, ne zvuči mi prirodno :rofl:

Al sad sam definitivno sigurna da je osjećam, dok sam u pokretu ne, ali kad ležim i umirim se, osjetim kako me lupka :cerek:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 May 2012, 16:46

Predivan osjecaj. :cerek:

Dok ne postane mrcina koja ti izbija rebra, bubrege i mjehur. :o :rofl:

I normalno je da cvikas od poroda, samo te pokusavam utjesiti.
Ali stvarno, sve je to podnosljivo. :mig:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 12:27

Je, prekrasan osjećaj, kad me počne lupkati ne usudim se ni mrdnuti da ne prestane :cerek:

A za porod, jebiga, znam da boli, nije me čak niti toga najviše strah, nego me samo brine dal će sve proći OK, odnosno, brinem se jer po nekim iskustvima iz obitelji i frendica doktori forsiraju vaginalni i kad ne bi trebali. Ali, dobro, odlučila sam da ću razmišljati pozitivno i neću unaprijed razbijati glavu.

Krećemo slijedeći tjedan na trudnički tečaj MP i ja pa da malo čujemo iz prve ruke preporuke babice i doktora :D
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 12:35

Ne brini se, bit će sve ok. :grli:

I nemoj baš puno slušati ta negativna iskustva, nisu doktori budale i neće "forsirati" ništa, ma što ti druge žene govorile. :mig:
Pitaj Tupelo, kad je bila prava, realna frka, jesu li išta forsirali.
A to što nekima porod traje dugo, a one bi bile gotove za sat vremena... Jbga. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

29 May 2012, 12:57

Morticia » wrote:Pitaj Tupelo, kad je bila prava, realna frka, jesu li išta forsirali.
Kad je nastala prava frka, na operacijskom stolu sam se našla za manje od dvije minute.
Bez pretjerivanja.
U jednom trenutku sam bila u rađaoni i spremali su me za izgon, a manje od dvije minute nakon toga sam već bila u operacijskoj s maskom na licu.
Brzi su.

Sashice, na netu ćeš uglavnom naći pretjerane priče o porodima. Da, trudovi bole, ali ne bole ni približno onoliko koliko sam mislila jer sam tako slušala/čitala. Može ih se izdržati. Odradila sam kompletne trudove sve do izgona i nije tako strašno.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 13:00

Tupelo » wrote:
Kad je nastala prava frka, na operacijskom stolu sam se našla za manje od dvije minute.
Bez pretjerivanja.
U jednom trenutku sam bila u rađaoni i spremali su me za izgon, a manje od dvije minute nakon toga sam već bila u operacijskoj s maskom na licu.
Brzi su.

Sashice, na netu ćeš uglavnom naći pretjerane priče o porodima. Da, trudovi bole, ali ne bole ni približno onoliko koliko sam mislila jer sam tako slušala/čitala. Može ih se izdržati. Odradila sam kompletne trudove sve do izgona i nije tako strašno.
Eto. :top:

I potvrđujem ovo o podnošljivosti trudova.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 May 2012, 13:05

Morticia » wrote:
I potvrđujem ovo o podnošljivosti trudova.
+1
(ili trebam napisati +3 ? :misli: )
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 13:07

Margarita » wrote: +1
(ili trebam napisati +3 ? :misli: )
+3, definitivno. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

29 May 2012, 13:17

Mene trudovi isto uopće ne bole.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 13:24

vrrrlet » wrote:Mene trudovi isto uopće ne bole.
Koliko si se puta trudio u životu?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

29 May 2012, 13:27

Morticia » wrote:I potvrđujem ovo o podnošljivosti trudova.
Ae.
A ja sam žešća plačipička i mimoza. :ne zna: :o

Tako je bilo i za oporavak od carskog. Onak, čitala sam po forumima i sva se presrala. Žene se doslovce nisu godinama mogle oporaviti, dijete nisu dizale na ruke po nekoliko mjeseci, rana ih zateže i dan danas i tak...
Mislila sam da ću ostati invalid.
A treći dan sam već trčala preko ceste na kavu. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 13:34

Hvala curke :D

Zato vodim MP-a sa sobom na porod, da imam kome cviliti tamo :zubo:

A morat ću izdržati, ja jedva čekam da upoznam svoju mrvicu :cerek:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 13:40

Sašenka » wrote:Hvala curke :D

Zato vodim MP-a sa sobom na porod, da imam kome cviliti tamo :zubo:

A morat ću izdržati, ja jedva čekam da upoznam svoju mrvicu :cerek:
:cerek:
Meni je stvarno puno značilo što je Ze bio sa mnom. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

29 May 2012, 13:41

Morticia » wrote:
:cerek:
Meni je stvarno puno značilo što je Ze bio sa mnom. :top:
I meni. (Ne Ze.)
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

29 May 2012, 13:42

Margarita » wrote: I meni. (Ne Ze.)
+1
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

29 May 2012, 13:43

:rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

29 May 2012, 14:05

Sve ste vodile mužeke :D

Super mi je to, nevjerojatno, ali niti jedna od mojih frendica koje su dosad rodile nisu imale muževe na porodu, jer oni nisu htjeli, a i one kažu da ni one nisu htjele. Još meni neke kažu da šta će mi muž tamo, da muževi padaju u nesvijest :facepalm:

Moj dragi želi biti sa mnom, jedino mi je rekao da će mu biti teško gledati me kako me užasno boli i ako počnem plakati :D Ja inače cmizdrim kad me nešto jako boli :brukica:
Life is short. Smile while you still have teeth.
Post Reply