Igra

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Apr 2012, 10:28

Jedno off pitanje. Bajo, vidi ako je za novu temu. :o

Šmizle sad ima posvuda. Stavili smo zaštitu na struju i kupila sam onu zaštitu za rubove namještaja.
No ta zaštita za rubove je baš samo za špice, a nema ništa za cijelu užinu npr. noge od stola.
Čime da to zaštitim?
Što ste još koristili od tih zaštita?

Trebam i one kvačice za ladice i ormariće i klizna vrata, ali nigdje kod nas to ne mogu naći, a preko neta mi je teško odrediti koje bi nam odgovarale?
Što ste vi koristili i gdje ste to nabavili?

Namještaj mi je sav oštrih rubova. Cijeli jebeni stan je uređen za ljude bez djece. :crying:


...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

19 Apr 2012, 10:31

Tupelo » wrote: Namještaj mi je sav oštrih rubova. Cijeli jebeni stan je uređen za ljude bez djece. :crying:
Mislim da je nužna adaptacija. Jedna mala mala adaptacijica, majušna... :D :trk:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Apr 2012, 10:33

vrrrlet » wrote:
Mislim da je nužna adaptacija. Jedna mala mala adaptacijica, majušna... :D :trk:
Poše, kad bi samo ovaj moj bio ovako razuman poput tebe. :crying:
Oš me ženit ako me on ostavi radi normalnije? :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tristana
Posts: 138
Joined: 09 Nov 2011, 17:54

19 Apr 2012, 10:35

Ja sam imala samo one zaštite za vrata, naći ći ti sad link, to je superjeftino i paše na svaka vrata, ladice i ormariće nisam blokirala

http://www.ebay.com/itm/10-x-NEW-CHILDR ... 826934c0a9
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

19 Apr 2012, 10:47

Tupelo, Nuk ima dosta tih proizvoda za zaštitu. Njihov zastupnik je Euroalba. Nazovi ih, pa vidi gdje možeš kupiti takve stvari.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Apr 2012, 10:52

Tupelo » wrote:Jedno off pitanje. Bajo, vidi ako je za novu temu. :o
nije baš ni off pa neka je zasad ovdje

a ja sam ti rekla što je najučinkovitije :o

Image
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Apr 2012, 10:52

Gledam Nukov site i vidim samo zaštite za struju.
Chico ima dosta toga, ali nema ove kopče za ladice.


A što ste koristile za rubove namještaja (ne špice, nego cijelom dužinom ruba od poda do vrha)?
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Apr 2012, 10:55

baja » wrote:a ja sam ti rekla što je najučinkovitije :o

Mislim da bi joj to moglo sjebati kralježnicu. :o :ne zna:

Muž je predložio da je omotamo u spužvu. :zubo:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

19 Apr 2012, 10:57

Nisu im svi proizvodi na stranici. Za dućan sam ih naručivala po potrebi. Imaju stvarno svašta u ponudi.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

19 Apr 2012, 11:01

Tupelo » wrote:
Poše, kad bi samo ovaj moj bio ovako razuman poput tebe. :crying:
Oš me ženit ako me on ostavi radi normalnije? :cerek:
Naravno. :mar: Kupiti ćemo 10.000 spužvica za suđe i lijepiti ih snažnim selotejpom po svemu. Pa i po stropu, nikad ne znaš.

Djetetu ćemo kupiti kacigu, štitnik za kičmu, jaknicu koja se napuše pri gubitku ravnoteže, cipelice s čeličnim kapicama, a za svaki slučaj ćemo napraviti još desetero djece, ako koje ipak krepa.

Sva djeca će biti obučena u kostim Spužve Boba za dodatnu sigurnost.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Apr 2012, 11:08

Poše, sva sam se navlažila. :o



Saće me Baja opet maknut s DK. :tuzni:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Apr 2012, 10:03

Mi smo stavili samo one osigurače u utičnice.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

23 Apr 2012, 12:53

Tupelo » wrote:Jedno off pitanje. Bajo, vidi ako je za novu temu. :o

Šmizle sad ima posvuda. Stavili smo zaštitu na struju i kupila sam onu zaštitu za rubove namještaja.
No ta zaštita za rubove je baš samo za špice, a nema ništa za cijelu užinu npr. noge od stola.
Čime da to zaštitim?
Što ste još koristili od tih zaštita?

Trebam i one kvačice za ladice i ormariće i klizna vrata, ali nigdje kod nas to ne mogu naći, a preko neta mi je teško odrediti koje bi nam odgovarale?
Što ste vi koristili i gdje ste to nabavili?
Namještaj mi je sav oštrih rubova. Cijeli jebeni stan je uređen za ljude bez djece. :crying:

Kod božice Ikeje... to za ladice i klizna vrata, prozore i ostalo, ali nismo ništa stavili na vrata od lifta pa smo tamo pričepili prstiće.... :mama:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Apr 2012, 13:28

Naša je prvi put ozbiljnije pala sad za Uskrs, kod sveki.
Bila je umorna od puta, nenavikla na prostor, a htjela se ganjati s mojim tatom koji je trčao za njom.
Spotakla se sama o sebe i opalila pun šut usnicom o stolac.
Pukla donja usnica na tri mjesta, krvi je bilo na sve strane.
Prvo sam joj pogledala zubiće i jezik, skužila da je sve na svom mjestu, a onda sam je mogla samo nastaviti nunati.
Bile smo i ona i ja kompletno krvave, a stari je već palio auto da je vodimo na hitnu pa sam ga stjerala u božju mater, paničar obični. :o

Ona je pola sata nakon spavala k'o beba, a ja sam se morala napit da se prestanem trest i razmišljat o tome.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

25 Apr 2012, 09:00

Oni childsafeinc.com ti imaju tu zaštitu za bridove ali ne rade do početka svibnja. Što je za par dana. :D
http://www.kidsafeinc.com/product/EC12/ ... Color.html
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

28 Apr 2012, 15:43

Mi smo imali samo zaštitu za utičnice. I ne sjećam se da bi bilo koja lupila glavom u bilo koji rub.

Nekako su se znale same čuvati.

Ovo je samo moja teorija, zašto:
Možda zato što su obje puzale. Prvo zato što su upoznale cijeli stan, a time i opasnosti, prije hodanja, a i zato što su puzanjem došle do željenog cilja te nisu forsirale hodanje. Moje su dosta kasno prohodale (prva s 14, a druga s 12 mjeseci), a kada su prohodale, hodale su.

Samo me nemojte sada napasti da sam ja kriva što su kasnije prohodale i da sam ih trebala poticati. :)


Posude su inače oduvijek jako privlačne igračke. Ja sam kao trogodišnje dijete, dok je mama vesila oprani veš na gornjem balkonu, izvadila svu posudu iz donjeg ormara, donesla ju na donji balkon te svu posudu pobacala na vrt. Kaže mama da joj je bilo čudno što svi ljudi koji idu na misu pogledavaju prema kući i smiju se.

Ja sam svojim curama dala jedan ormar u kuhinji koji je "dozvoljen". Unutra sam stavila plastične posude, raznoraznu plastičnu ambalažu od npr. sladoleda, kupila sam nešto pribora za kuhanje (kuhaće, šeflje, cjedila) u Ofertisimi i to je bila njihova kuhinja. Još smo od kartonske kutije napravili štednjak sa svim detajlima. I da vidiš veselja.

Za ostale ormare sam rekla da ne smiju i da divno čudo, slušale su.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

29 Apr 2012, 21:08

Nah, moj stariji je prohodao s 18 mjeseci i ipak mi nikad nije palo napamet da nešto nije u redu s njim ili sa mnom.

Te neke stvari s hodanjem, odvikavanjem od pelena i progovaranjem sam ostavila njima na volju.

To im je valjda i nekakva crta karaktera. Stariji analizira do besvijesti i djeluje kad je sasvim siguran da će izvedba biti savršena (nadam se da neće biti djevac do 30-e), a mlađi stalno žuri i ima app stav. :ne zna:

Od zaštita isto samo utičnice. Na teži način sam skužila da treba vezati sve, ali jebeno sve, gurtne od roleta. Jer ako ostane jedna do koje, po svim pravilima logike, ne može doći, za nju će se objesiti.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Post Reply