Pravi Bosanac ne čita upute...

Razgovor ugodni, divan natenane
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2021, 20:07

... da vidi što treba raditi, pravi Bosanac čita upute da skuži gdje se zajebao. Tako raja veli, ja bih dodao da ta mudrost može i kraća biti: pravi Bosanac ne čita, ali nije stvar u Bosancima, takvi smo svi. Žena, eto, kupila RAM za laptop, imala je unutra keks od četiri gigabajta pa će, mislila je, lako dodati još jedan sličan. Specifikacije je pažljivo proučila, nije na Alibabi kupila prvo što je vidjela, znala je da memorija mora biti kompatibilna. Ali da dođe do željenih osam GB RAM-a, trebala je možda i poneki videoklip na YouTubeu pogledati. Laptopi imaju specifičan sistem, nije to kao na desktopu, a sve je razmjerno krhko i osjetljivo. Malo je pri ugradnji puhala, malo psovala, a kad sam je pitao što je muči, rekla je, tipično, "ništa". Nisam se dao prevariti, stari sam bračni vuk pa sam došao provjeriti. Nikako nije mogla pogoditi utor. Potom sam, budala, htio znati je li slučajno prije montaže surfala internetom i prolistala upute za taj tip laptopa. Krvnički me prostrijelila pogledom - naravno da nije. Onda sam otišao do svog potpuno funkcionalnog računala sa 16 GB RAM-a, kliknuo na Chrome i provjerio proceduru.

Elem, riješili smo problem, bilo je doista jednostavno kada čovjek zna što mu je činiti. No do toga treba doći, zar ne? :D


Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

06 May 2021, 21:53

Baš si me nasmijao ovime. Za razliku od tvoje žene kojoj ne trebaju upute, ja sam tip koji i kad ih prouči - opet nešto zajebe. Pa, ako sam išta naučila o tehnici zadnjih godina, to je - ne diraj! Otkako se držim toga, sve nekako još uvijek besprijekorno radi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2021, 22:22

Ma ona se u informatiku kuži, neke stvari zna bolje od mene, pogotovo one vezane uz kopanje po kućištu. Nije mi jednom spajala žičice s matičnom, dijelom stoga što me bole leđa pa mi teško dugo sagnut biti i strpljivo obavljati pipave poslove. Da se mene pita, pola tih dioda ne bi svijetlilo. Imam gejmersko računalo koje u mraku izgleda kao Betlehem. Meni je važno da sve unutra radi; optika, hard-diskovi, ventilatori, portovi za USB... Za estetiku slabo marim. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 May 2021, 10:15

Image
Potpisi su za budale.
Post Reply