Ajmo se svaDŽati!

Razgovor ugodni, divan natenane
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

09 Nov 2011, 11:08

No, pomislila sam nešto slično tome da post nije sasvim bezazlen zato jer je bio upućen na moju, za moj ukus, benignu opasku koja je u sebi imala i nekakvo ironiziranje sudbine (Ana Štefok koja je zaboravljena i na vlastitoj temi; btw. da ne bi bilo zabuna, sama sam tražila da se tamo pobriše moj zadnji post jer sam prepričavala izvore za koje nisam sigurna da su točni). Međutim, nitko to nije doživio benigno pa sam se počela pitati zašto. Možda bih trebala biti pažljivija u nastupu, istina. Neke formulacije koje si koristila u tom postu su me malo zabrinule, uvjetno rečeno - onaj dio o ružnim spuštanjima (što je valjda bilo jer je bilo pogrešno shvaćeno) i dio o kritiziranju ispred konstruktivnosti. S tim drugim dijelom također imam problema, načelno, jer mislim da nije svaka opaska nužno destruktivna ako je kritički postavljena. Dakako da sam mogla i prijaviti te postove, ali moram priznati da na ovako malom forumu ne volim prijavljivati tuđe postove. Prijavila sam danas jedan vlastiti. :o Uzmimo recimo novi podforum O svemu ozbiljno - sama činjenica da je jedna osoba arbitar ozbiljnosti dovodi u pitanje ozbiljnost cijele stvari. Ne znam točno kako će funkcionirati, ali ću rado čitati, jer mislim da je samo pitanje trenutka kad će doći do povrede autorstva (u smislu stila kojeg je teško korigirati izvana po centraliziranoj procjeni, a da autor ostane čitav). Slično je i sa ovakvim nesporazumima oko tog koji je cilj nekog posta, i je li sredstvo opravdano.

Što se Herp tiče, svi vole Herpa pa bi ostali morali biti ćut. Razumijem što Maritzu muči, iako mislim da Herp nije negativac, nisam doživjela. Neke stvari su bedaste možda u izvedbi jer se, na primjer, desi da objavi da je dala ostavku na moderaturu, a naknadno da ne zna zašto nije maknuta s moderature jer ne čita (u smislu, ne želi ni pogledati). :zubo: Itd. Ne mislim da ćeš ti u ovom slučaju (pišem Morticiji, a ne stignem kvotati) vršiti protekcije, nego da je moguće da će ljudi zamjeriti m.zi, iako neka pitanja koja postavlja jesu bitna.

Odoh sad offline, bogufala, žurim.


.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Nov 2011, 11:16

Dio o konstruktivnoj kritici- radi se o tome da se samo dan ranije povela velika rasprava na jednoj drugoj temi o tome kako su ljudi nezadovoljni činjenicom da se svaki topik pretvori u leglo ćeta.
Na što je jevgenija odreagirala (i ja se s njom u potpunosti slažem)- pa zašto nitko ne prijavi, ne pošalje moderatoru pm, umjesto što nezadovoljstvo gomilamo i onda pretačemo na sve moguće teme.
Zato sam napisala taj dio i bila tako oštra.
Da, mali smo forum, al' svejedno, moderatorima je stvarno lakše ako svi pomalo sudjeluju i pomažu, na način da im ukažu na ono što ne valja.
Jbga, svi radimo, imamo obaveze, ne može jevgenija u svakom trenutku znati na kojem se topiku ćeta.

Što se tiče chat free pdfa- ne znam što bih ti točno rekla. Kažeš, činjenica da je samo jedna osoba bila zainteresirana za pokrenuti tako nešto stavlja pod upitnik koliko je cijela ova stvar ozbiljna.
Ne znam što bih ti na to odgovorila, najiskrenije.
Cijela ideja se rodila jedne večeri, spontano, bez ikakvog prethodnog premišljanja o tome.
Nisam poebno razmišljala kamo će nas to odvesti niti sad o tome razmišljam.
Mislim, ne može se ništa preko reda i na silu.
Ići će kako ide.
To mi je otprilike kao da u prva 3 dana poznanstva s muškarcem ja smišljam kako će nam se zvati djeca.
E sad... Očito nekim ljudima ovdje nije ugodno i ne osjećaju se dobro.
Meni je žao, ali ne vidim tko bi i kako to mogao promijeniti.
Ne može se nikad ugoditi svima.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

09 Nov 2011, 12:18

Dobro, da skratim priču jer mi se doista žuri. Nisam znala za vašu raspravu i hvala što si mi skrenula pozornost na to. Ipak, to što sam ja napisala nije bila kritika jevgenije niti ikog od moderatora, kao što si naknadno shvatila niti tebe, nego komentar onog što se događa na temi - nije meni ideja bila da se chat počisti jer ja to zahtijevam nego da se na temi dešava nešto ironijsko. Kad se sve zbroji i oduzme, to moje je vjerojatno bilo trolanje, ono njihovo je bilo chat i bok.

U vezi novog podforuma nisam htjela reći to što si ti sad napisala, nego da jedna osoba vrši procjenu što jest a što nije ozbiljno. Shvati pojam ozbiljnosti ovdje na više filozofski ili epistemološki, a manje praktičan ili stilski način. Time sam samo htjela podvući dio o procjenama, ocjenama čitatelja vs. autorske ideje.

I na kraju, žao mi je da smo došli do forum haer fraza o tome da se netko ne osjeća ugodno ovdje (ali dobro je dok ne preraste u strategiju).
.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Nov 2011, 12:24

Nisam znala da je to fhr fraza. :ne zna:
Ali očito je to što sam napisala, zaključujem to iz svega što sam do sad pročitala.
Nekim ljudima se ne sviđa način komunikacije među forumašima i to što se takav tolerira, nekima se ne sviđa crni humor koji prevladava u postovima nekih, nekima se ne sviđa ovo, nekima ono. :ne zna:
Uostalom, neki su točno to jasno i glasno i rekli, tj. napisali- nije mi ovdje više ugodno.
Ja sam to npr. napisala, uz još neke.
Ne može se tu puno učiniti, na svakome je da procijeni za sebe omjer dobrog i lošeg i po tome djeluje, na ovaj ili onaj način.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 Nov 2011, 12:24

m.za » wrote:..
Diskreditirati se sugovornika može i argumentima, ne samo njanjanjanjanjem.
mirza, prcas..pricas gluposti, a drugo i ne znas. :mad:

:kokice:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Nov 2011, 12:42

..a unda » wrote: mirza, prcas..pricas gluposti, a drugo i ne znas. :mad:

:kokice:
Ne mogu se s tobom svađat :cerek:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Nov 2011, 12:57

m.za » wrote: Ne mogu se s tobom svađat :cerek:
Misliš, toliko je dosadan? :kokice:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Nov 2011, 13:05

Morticia » wrote:
Njih dvije očito imaju neke neriješene konflikte o kojima ja nemam pojma i ne pada mi na pamet u to se petljati.
Nemamo, koliko se mogu sjetiti :ne zna:
Sve je započelo s tim IP-ovima na temi Bojkot, izbjeglištvo.

A konflikti su samo moji, priznajem, jer mi je nespojiva Herpina uloga tamo (plus simpatija koje ima ili nema kod mene od prije, na osnovu pročitanog na Fhr) i ovo ovdje.
A dovoljno se sama gura, tako da ju je teško ignorirati.
(možda je to ono što mi smeta, ono što je kod nje preočito a kod mene je deficit :dr Siggy Schmokljan:)

Možda bih, da je osobno poznajem razmišljala drugačije - ne tako strogo i sa više razumijevanja a manje očekivanja, no ovako mi je to sve u najmanju ruku djetinjasto.
U tome je sav moj "problem" sa Herp.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 Nov 2011, 13:19

:ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Nov 2011, 13:32

ex_anais » wrote:
Misliš, toliko je dosadan? :kokice:
Ne, Bezavatarna.
Samo jedna riječ:

dekica

(Ne "djedica", za one koji su tako pročitali.)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Nov 2011, 13:36

m.za » wrote: Ne, Bezavatarna.
Samo jedna riječ:

dekica

(Ne "djedica", za one koji su tako pročitali.)
Protumači. Upravo su mi pale na pamet tri asocijacije, ali ne želim ni jednu reći. :rofl:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Nov 2011, 14:21

ex_anais » wrote:
Protumači. Upravo su mi pale na pamet tri asocijacije, ali ne želim ni jednu reći. :rofl:
Što da protumačim :misli:
Bezavatarstvo? Novi avatar?
Hmm...vratila si se :ne zna:

Asocijacije na što? Dekicu? Djedicu? Undu? Tvoj (ne)avatar?
Malo si škrta na riječima za moj ukus danas :zubo:


Ovdje smiješ reći samo ako će to izazvati svađu :s
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Nov 2011, 14:22

m.za » wrote: Što da protumačim :misli:
Bezavatarstvo? Novi avatar?
Hmm...vratila si se :ne zna:

Asocijacije na što? Dekicu? Djedicu? Undu? Tvoj (ne)avatar?
Malo si škrta na riječima za moj ukus danas :zubo:


Ovdje smiješ reći samo ako će to izazvati svađu :s
Dekicu. Ne podjebavaj. Oš se svađat? :kokice:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

09 Nov 2011, 14:24

Kako je na ovom forumu doooosaaaaadnoooooo! :zijev:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Nov 2011, 14:29

ex_anais » wrote:
Dekicu. Ne podjebavaj. Oš se svađat? :kokice:
Ne. Ali onda sam offtopic.

Nesvrstani :trk:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Nov 2011, 22:52

m.za » wrote: 1. Da, mislila sam na Trač. Je li ili nije bila najčitanjija tema na Forumu.hr? Ili bar na ŽK? (npr. u doba prethodnog toma, Trača 5.)
2. Niti znam, a još manje jako dobro. Otkud i zbog čega bih to uopće znala?
Pisalo je negdje, govorilo se o tome u pravilima, uvodu neke teme, na ulazu u ŽK? Ako je, ispričavam ti se jer mi je promaklo.
Ako neki moderator prati neku temu od početka i sudjeluje u njoj, on će se pobrinuti i za moderiranje iste.
Prvih par dana moderature na ŽK sam bila jako nadobudna i čitala sve teme i postove unazad par dana, dok nisam shvatila da bi mi samo za čitanje Kokošinjca trebalo 8-satno radno vrijeme.
Ako mi ne vjeruješ i smatraš ovo izgovorom za nerad, vrlo lako možeš napraviti eksperiment.
Mojih 30K postova jako dobro svjedoče sami za sebe o mojoj vezanosti za forum, i apsolutno nikad nisam bila jedna od onih koja urla "Ali ja imam život!!!1111" no neke stvari su čak i meni bile neostvarive.

Onda sam, dakako, odustala. Tri smo moderatorice bile, ja sam pročitala ama baš svako slovo na rootu, a Kokošinjac su hendlale cure koje su tamo tak i tak bile aktivne, za razliku od mene.
Kao što rekoh, uskakala sam u hitnim situacijama - na prijave ili u odsustvu ostalih.
Nema apsolutno nikakve potrebe da tako nešto piše u bilo kakvim pravilima - to je stvar internog moderatorskog dogovora.

Ja sam uvijek moderirala (i to temeljito) root Ženskog kutka. Da je postojala tehnička mogućnost da pritom ne budem i moderator Kokošinjca, možda bih izabrala i to. (Ali ta mogućnost ne postoji).
Potpuno pogrešna pretpostavka.
Ne zamjeram ti (ne)moderiranje.
Smeta me kad netko ima funkciju, a hvali se neradom. Ako si logorski čuvar, onda je tvoje da čuvaš logoraše :The Reader:. Ako to ne radiš - onda si loš u svom poslu.
Iz ovog o "voljenju" mogu zaključiti da je to razlog tog tvog nemoderiranja (?): htjela si biti prisoner fiendly čuvarica.
Lijepo.
A propos nerada, vidi gore.

Naravno da sam htjela biti prisoner friendly čuvarica. Kad skoro svaki dan dolaziš na neko mjesto, to uglavnom činiš zato jer su ti tamošnji ljudi dragi i osjećaš da si i ti njima. Ne vidim ništa čudno u želji za "voljenjem" od strane ekipe s kojom provodiš određeno vrijeme.
No, stvari se kompliciraju kad ti se dodijeli uloga čuvara. I onima kojima si jučer bio drag, postaneš trn u oku gdjegod. Nitko ne postaje moderator jer želi da ga ljudi vole, pobogu.
Ali, eto, uspjela sam izgurati 2 i pol godine moderature uz (ako se ne varam) dvije ili tri otvorene žalbe s jedne strane, i nezamjenjivom ekipom sjajnih kokoša s druge strane. Naravno da si ne utvaram da je to moja zasluga, ali vjerujem da sam svojim prisoner friendly moderiranjem pridonijela takvoj atmosferi.
Kad gledam unazad, sve bih napravila isto, osim što bih vjerojatno ipak Lastanu dala dva kartona za vrijeđanje, i to isključivo iz razloga da mi se to isto friendly moderiranje ne uzme za zlo, što se na kraju i dogodilo, isključivo temeljem dva nekartonirana posta.

Prvo je bilo najobičnije ontopic pitanje iz znatiželje, sa disklejmerom (!). I nije se nužno odnosilo na tebe direktno, tebe sam samo pitala za odgovor na pitanja koja su me mučila ako (!) si ih voljna podijeliti.
Ako to doživljavaš kao "naskakanje", onda bi me mogao uskoro posjetiti crv sumnje da si to iz nekog razloga shvatila (pre)osobno.
U tom trenutku nisam to doživjela kao naskakanje, mislim da sam ti skroz korektno odgovorila na sva pitanja i nedoumice koje si imala. No, budući da se obrazac vraćanja raprave na onaj forum nastavio, da, onda sam nekako počela to doživljavati kao naskakanje, kao nekakvo razvlačenje smeća i zle krvi svud okolo. Otud i usporedba s pesom.
Drugo je bio "šaljivi" nastavak na prvo, da - može se shvatiti kao "razvlačenje hrenovki po smeću".
A može se shvatiti i kao legitiman način razgovora.
Ako je stvar da forumaši u izražavanju svojih osjećaja spram drugoga smiju jedan drugome samo povlađivati (u protivnom je to naskakanje), onda je bilo naskakanje.
Žao mi je što te povrijedila mogućnost postojanja činjenice da ti ne vjerujem.
A šta da ti kažem, nije mi bilo smiješno. :ne zna:
Isprika prihvaćena.

Čuj, optužba za laž.
Pa neupućeni bi čitatelj iz ove neprecizne konstrukcije mogao shvatiti da sam ja ta koja laže.
I to nije bilo nikakvo "naskakanje", jer je riječ bila samo o (duhovitom, priznajmo, nemojmo se sramiti) vraćanju loptice koju si ti lansirala apropo "najboljeg vica na forumu".
Meni se samo učinilo da netko tko je svečano javno priopćio da više nije moderator, a danima (tjednima) nakon toga mu funkcija netaknuto i dalje stoji, znači jest moderator - upada u konkurenciju za dobar vic.
Žao mi je što te to povrijedilo, da sam znala da je tako ne bih ti to napisala.

I da, nemam famozni, tako rado spominjani "pristup mod.kutku" niti informacije sa istog (osim onih koje se javno objave), tako da ne znam kako bih mogla znati što ti tamo pišeš.
Znam te samo po onome što pročitam na javnim dijelovima foruma (množina) i na temelju toga stvaram sliku.
Žao mi je ako ta slika ispada drugačije od tvojih očekivanja.
Nisam mislila da ti lažeš, nego da hoćeš reći nešto u stilu da s (opet) prekenjavam s tom ostavkom.
Ufff, odakle krenuti?
Nakon svega, jel.

Cendranje?
Prozirni pokušaj ukazivanja na tvoje "licemjerje"?
Diskreditacija?
Jer ne razumijem potrebu dovlačenja MPT u temu? Jer mi nije smiješno? Ni intrigantno?

Neka čitatelji prosude.
Samo bi bilo fer da znaju pozadinu.
Pa, vjerujem da većina ovdje prisutnih zna pozadinu.
Da, iskustvo u moderiranju je pokazalo da čim rasprava krene na Thompsona [ovo shvati kao metaforu] ode u kurac. Da se većina sudionika raspameti, i uskoro počnu trolanja, pa podjebavanja, pa uvrede, a ništa od toga, dakako, s originalnom temom više veze nema.
Moderiranje takve rasprave neminovno nosi sa sobom brisanja, kartone i banove u velikim količinama, a nijedno od toga mi nikad nije bila omiljena praksa, tim više što ekipa na ŽK baš i nije navikla na to da se pola nickova u nekoj raspravi sivi sa strane.
Pa sam između dva zla (represije moderatorskim alatima i cenzure određenih tema) izabrala ovo drugo.
Jebiga, da sam htjela gubiti vrijeme i živce na pomahnitale raprave o ustašama i partizanima, moderirala bih Politiku. Nije da mi se nije nudilo. :D
'nači, naskakanja: x 1


Usporedbi forumaša sa psima ću se suzdržati.
Kad malo bolje razmislim nemam se od čega suzdržati jer mi tako nešto ne bi ni palo na um.
Diskreditirati se sugovornika može i argumentima, ne samo njanjanjanjanjem.
Usporedba s pesom je, kao što rekoh, bila tu radi razvlačenja smeća, ne radi pesa i ciljanja na usporedbu nekog s istim. No, sad kad opet to pročitam, vidim da se može lako i tako shvatiti, pa se ispričavam ako sam te uvrijedila, nipošto mi nije bila namjera forumaša kao takvog zvati pesom.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Nov 2011, 23:00

Whereabout » wrote: Što se Herp tiče, svi vole Herpa pa bi ostali morali biti ćut. Razumijem što Maritzu muči, iako mislim da Herp nije negativac, nisam doživjela. Neke stvari su bedaste možda u izvedbi jer se, na primjer, desi da objavi da je dala ostavku na moderaturu, a naknadno da ne zna zašto nije maknuta s moderature jer ne čita (u smislu, ne želi ni pogledati). :zubo: Itd. Ne mislim da ćeš ti u ovom slučaju (pišem Morticiji, a ne stignem kvotati) vršiti protekcije, nego da je moguće da će ljudi zamjeriti m.zi, iako neka pitanja koja postavlja jesu bitna.
Herp ima solidan krug ljudi koji ga ne vole, a vjerujem da i m.za ima sasvim solidan krug ljudi koji je vole. Malo mi je deplasirano govoriti o tako nečem na ovako malom forumu, zapravo.
Mislim da sam na sva postavljena pitanja odgovorila, i odgovarat ću i dalje, iako bi mi bilo draže da su postavljena na makar malo uljudniji način od "Kako jadnjikavo" komentara. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Nov 2011, 23:07

m.za » wrote:
A konflikti su samo moji, priznajem, jer mi je nespojiva Herpina uloga tamo (plus simpatija koje ima ili nema kod mene od prije, na osnovu pročitanog na Fhr) i ovo ovdje.
Osobne simpatije i/ili nesimpatije na stranu, pokušavam shvatiti ovo o nespojivosti mojih uloga tamo i ovdje. I ne uspijevam. :zubo:
Odnosno, vjerujem da sam ista i tu i tamo :confused: čak sam i tu moderator :ne zna:

Ili možda kratki spoj nastaje u trenutku kad (još uvijek aktivni) moderator f.hr-a prebjegne na drugi forum zajedno s onima kojima je do jučer bivao zatvorskim čuvarom. :misli:

Ne, ne berem da me ubiješ. :D
A dovoljno se sama gura, tako da ju je teško ignorirati.
Imaš više postova od mene, a ja se guram? :B
(možda je to ono što mi smeta, ono što je kod nje preočito a kod mene je deficit :dr Siggy Schmokljan:)
Imaš male sise :confused:
Možda bih, da je osobno poznajem razmišljala drugačije - ne tako strogo i sa više razumijevanja a manje očekivanja, no ovako mi je to sve u najmanju ruku djetinjasto.
U tome je sav moj "problem" sa Herp.
Možda, ne znam. Ima ljudi koji su umrli od smijeha kad su me upoznali. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

10 Nov 2011, 07:34

Kao prvo, meni jako smeta svako prelijevanje fhr-spika izvan Bojkota.

Kao drugo, nemam niti razloga niti prava niti volje petljati se u ovaj 1-1 razgovor - tek jedna napomena: Herp, u situaciji u kojoj tamo preko noći lete admini, smodovi, modovi i tako to, u situaciji u kojoj je jedan PDF trenutno s 0 (nula) moderatora, tvrdnja "ja sam dala ostavku, nemam pojma zašto sam još uvijek mod" je, well, neobična. Posve je nebitno što se radi o tebi; bez ikakvih želja za prepucavanjem: ajde zamisli da pročitaš da (tebi nepoznata) osoba X ustvrdi da ne želi biti mod, da je dala ostavku na moderaturu - a da joj se ime još uredno crni na popisu: bi li vjerovala da je želja za nemoderiranjem istinska? Pazi, ne sumnjam da si ostavku dala - ali, da: mislim da nisi napravila sve što se može napraviti da bi ti ime nestalo s popisa.

Nije li se Afriku skinulo nekih 12 i pol sekundi nakon njezine ostavke?

Nemam načina uvjeriti ikoga da mi je sasvim svejedno tko će, a tko neće, moderirati išta igdje, a ne samo na fhr-u - osim toga, ta je činjenica posve irelevantna za Trkeljanje. Ne vidim da itko nabija na nos činjenicu fhr-moderature onima koje su i dalje modovi - ne radi se o tome: poanta je da nitko od njih ne tvrdi da je tamo protiv svoje želje i nakon svoje izričite ostavke.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

10 Nov 2011, 10:23

Lord Byron » wrote:Nije li se Afriku skinulo nekih 12 i pol sekundi nakon njezine ostavke?
Jer sam u tom trenutku davanja ostavke pričala na pm sa Sashom (koji me odmah i skinuo), a netom prije tog sam i Tyndallu poslala pm da me skine.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

10 Nov 2011, 12:05

Herp » wrote:
Herp ima solidan krug ljudi koji ga ne vole, a vjerujem da i m.za ima sasvim solidan krug ljudi koji je vole. Malo mi je deplasirano govoriti o tako nečem na ovako malom forumu, zapravo.
Mislim da sam na sva postavljena pitanja odgovorila, i odgovarat ću i dalje, iako bi mi bilo draže da su postavljena na makar malo uljudniji način od "Kako jadnjikavo" komentara. :D
A zakaj se sad ne prihvatiš supermoderiranja ili administriranja? Pisala si prije da ti je bilo nuđeno. Meni, inače, nije čudno da si oklijevala s odlaskom s moderature, makar i samo jednog podforuma. Nije moj stil, kao što znamo, ali nije ni moj stil idealan. Zašto sad ne zagrizeš i pokušaš napraviti nešto bolje, budući da si dugo insider i odabrala si pokušati mijenjati sustav iznutra, ili čekati?
.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

10 Nov 2011, 13:01

Whereabout » wrote:
A zakaj se sad ne prihvatiš supermoderiranja ili administriranja? Pisala si prije da ti je bilo nuđeno. Meni, inače, nije čudno da si oklijevala s odlaskom s moderature, makar i samo jednog podforuma. Nije moj stil, kao što znamo, ali nije ni moj stil idealan. Zašto sad ne zagrizeš i pokušaš napraviti nešto bolje, budući da si dugo insider i odabrala si pokušati mijenjati sustav iznutra, ili čekati?
Moram prvo nešto razjasniti; ja nisam odabrala pokušati mijenjati sustav iznutra. Odnosno, jesam ako gledaš želju za čistim, ugodnim i ležernim podforumom kao mijenjanje sustava iznutra. Kad sam postala moderator, tadašnja adminica je jako dobro i korektno radila svoj posao, nisam imala potrebu mijenjati nešto značajno.

Što se ovog drugog tiče, još uvijek nisam sama sa sobom dogovorila ima li to smisla i imam li ja uopće volje, želje i vremena za to.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

10 Nov 2011, 13:13

Herp » wrote:
Moram prvo nešto razjasniti; ja nisam odabrala pokušati mijenjati sustav iznutra. Odnosno, jesam ako gledaš želju za čistim, ugodnim i ležernim podforumom kao mijenjanje sustava iznutra. Kad sam postala moderator, tadašnja adminica je jako dobro i korektno radila svoj posao, nisam imala potrebu mijenjati nešto značajno.

Što se ovog drugog tiče, još uvijek nisam sama sa sobom dogovorila ima li to smisla i imam li ja uopće volje, želje i vremena za to.
Da, točno, ti si u staroj garnituri postavljena. Ali mislim na recentna događanja, svatko tko je ostao, šutio ili pričao samo na moderatorskom o tome što se događa (svejedno), odlučio je mijenjati sustav iznutra. Ili "mijenjati", ovisno o tome što je tko radio.
.
Post Reply