Bok!

Razgovor ugodni, divan natenane
Miljenko

Bok!

Post by Miljenko » 09 Sep 2016, 00:18

Ja sam vas manje poznati pisac. Nabasao sam sasvim slucajno u jednoj sarajevskoj antikvarnici na brosuru 'Djeca Sarajeva djeci Vjetnama", u kojoj se nalazi i rad Milana Mladenovica iz EKV, inace rodjenog Zagrebcanina koji je nakon intermeca u Sarajevu citav zivot i glazbenu karijeru proveo u Beogradu. Naime, pisem ovo jer kad god SDP i Milanovica optuze za visak kroatocentricnih osjecaja on posegne za ovakvim jednim gestom poput proglasavanja jedne od ulica u zagrebackom Jakusevcu imenom Milana Mladenovica u svrhu, ocitog, i bahatog (tipicnog milanovicevskog), politickog marketinga. Tako je ikona 80-ih i 90-ih, covjek koji je pokusao newyorski art pop i art rok transponirati na nasu scenu (ocito, ne bas uspjesno jer je prica umjesto warholovski razigrano i vibrantno, zavrsila patetikom feltsmerca i iskarikiranim pokusajem bajronovski impregnirane poetike. Nakon razlaza sa Kojom iz Discipline kicme zauzeli su (EKV) taj, sladunjavi, poblajhani stil Davida Sylviana, inace genijalca u svom rakursu uz Bowieja, dok su Koja i Disciplina predstavljali najsnazniju kreativnu energiju tadasnjeg jugoslavenskog novog vala. Bili su tu jos i Azra, Pankrti i rani Parafi. Razlog zbog kojeg pisem sve ovo je moj tekst u Jutarnjem o Ekatarini Velikoj gdje tvrdim da uopce ne bi bila popularna da ju nisu slusale mladje genereacije nakon rata jer je Mladenoviceva glazba snazno konotirala s tim vremenom, a ono (kao vrijeme, inace) nije najbolji estetski sudac. Ovaj forum mi je preporucio vas clan, a moj dobri prijatelj, na dugo nagovaranje, posto se libim pisati po javnim veceima, kako sam uobicavao nazivati forume, da bih pristao konacno nakon argumenta mog prijatelja kako su vecina clanova ovog foruma migrirala upravo sa slicnih foruma zbog tog klozetskog mentaliteta i totalitarne moderatorske politike, i to govorim o forumima koji su se ogrijesili o moje ime. Stoga, odlucio sam ipak otvoriti account na jednom forumu za kojeg mi je sugerirano da ima dasak potentne subverzije, i na kojem mogu odgovarati na vasa pitanja. Zahvaljujem!

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 09 Sep 2016, 10:10

Koliko ja znam EKV je bila itekako popularna prije rata, tak da fakat nemam pojma kaj si ti zabrijal.
Al, eto reci: kaj da te pitam?

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 09 Sep 2016, 10:39

Bok, Miljenko, manje poznati pišče iz Jutarnjeg. :kava:

Počašćeni smo što ste se udostojili posjetiti ovaj subverzivni klozet. Nadam se da vam je sada lakše.

Nema razloga za srdžbu - sigurna sam da ćete i vi jednog dana dobiti svoju ulicu na podjednako elitnoj lokaciji.

Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!

miky0
Site Leader

Post by miky0 » 09 Sep 2016, 10:43

Srdacan pozdrav novopridoslom clanu nase zajednice. Evo jedna od kuce :Pivo:

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 03:19

judolino » wrote:Koliko ja znam EKV je bila itekako popularna prije rata, tak da fakat nemam pojma kaj si ti zabrijal.
Al, eto reci: kaj da te pitam?
Ne bi bila popularna kod mladje generacije, da poetika nije konotirala s njihovim vremenom i raspadom Jugoslavije, ocu rec, da nije bilo rata EKV uopce ne bi bila toliko popularna, vec bi Disciplina ostala upamcena kao najsnazniji izraz novog vala. Inace, sto mislis o Disciplini? Meni je to najjaca grupa, i do dan danas.

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 03:20

Leteća » wrote:Bok, Miljenko, manje poznati pišče iz Jutarnjeg. :kava:

Počašćeni smo što ste se udostojili posjetiti ovaj subverzivni klozet. Nadam se da vam je sada lakše.

Nema razloga za srdžbu - sigurna sam da ćete i vi jednog dana dobiti svoju ulicu na podjednako elitnoj lokaciji.
Hvala leteca, bas ste sexy

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 03:21

miky0 » wrote:Srdacan pozdrav novopridoslom clanu nase zajednice. Evo jedna od kuce :Pivo:
Thanks frende evo pivica : pivica : :facepalm:

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 10 Sep 2016, 11:15

Miljenko » wrote: Ne bi bila popularna kod mladje generacije, da poetika nije konotirala s njihovim vremenom i raspadom Jugoslavije, ocu rec, da nije bilo rata EKV uopce ne bi bila toliko popularna, vec bi Disciplina ostala upamcena kao najsnazniji izraz novog vala. Inace, sto mislis o Disciplini? Meni je to najjaca grupa, i do dan danas.
Fakat si car. Utrpavaš EKV i Disciplinu u novi val u najboljoj maniri šarlatana Jerge koji baljezga da je EKV podsjećao na rani Depeche Mode... :facepalm:
E, jesi našo uzor, manje poznati pišče...
Aj nauči nešto o novom valu pa se vrati.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 10 Sep 2016, 12:04

Miljenko » wrote: Ne bi bila popularna kod mladje generacije, da poetika nije konotirala s njihovim vremenom i raspadom Jugoslavije, ocu rec, da nije bilo rata EKV uopce ne bi bila toliko popularna, vec bi Disciplina ostala upamcena kao najsnazniji izraz novog vala. Inace, sto mislis o Disciplini? Meni je to najjaca grupa, i do dan danas.
Podebljano:
Ispljunider i stručni pojam za ovu stručnu sintagmu! I, Titati, potrudi se da ne bude nešto poetično tipa Apokalipsa il'AmarGedon!

Apropo EKV i Discipline, smatram da kompletan opus tih dvaju paramuzičkih formacija treba predati muz. konzervatoriju na detaljnu analizu & studiranje, a u svrhu usvajanja muzičke građe u muzičku baštinu i preda(va)nje iste nadolazećim muzičkim pokoljenjima - svi treba da budu k'o EKV! Il' makar k'o Disciplina...
Haj', sad, razligu!

Čistač klozeta I kl. - Šabović Adis

Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 10 Sep 2016, 12:27

Samo pozdravljam novog člana, divim se Letećoj koja je bolja od Ozne i pitam Judolina hoće li ova tema ipak završiti na Glazbi? :raspa:

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

nina williams

Post by nina williams » 10 Sep 2016, 16:52

:nogica:

Ti men ne djeluješ ko pisac.
Pisac bi, bar se nadam, trebo moć izjednačit Zagrepčanina po zvučnosti, a i tizi veltšmerc nije baš nepoznat pa da ga se krsti u felt.

A i ta priča s muzikom mi ne drži vodu. Čuj EKV popularnija nakon rata. Takorekuć golim okom bi se dalo vidjet da to baš i ne drži vodu, ono više EKV grafita bilo je na zidovima prije rata. :zubo: (Sad sam se sjetila priče o Magi i prvom grafitu. Fora.)

Al sa, posve nepotrebnim i, uz tvoju priču, nepovezanim, spominjanjem "tipičnog milanovićevskog bahatluka" mi (dva dana prije izbora :zubo: ) djeluješ baš nako...ciljano.

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 18:13

judolino » wrote: Fakat si car. Utrpavaš EKV i Disciplinu u novi val u najboljoj maniri šarlatana Jerge koji baljezga da je EKV podsjećao na rani Depeche Mode... :facepalm:
E, jesi našo uzor, manje poznati pišče...
Aj nauči nešto o novom valu pa se vrati.
Ti si stvarno kreten ako mislis da mi je on uzor.

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 18:19

Šabović Adis » wrote:
Podebljano:
Ispljunider i stručni pojam za ovu stručnu sintagmu! I, Titati, potrudi se da ne bude nešto poetično tipa Apokalipsa il'AmarGedon!

Apropo EKV i Discipline, smatram da kompletan opus tih dvaju paramuzičkih formacija treba predati muz. konzervatoriju na detaljnu analizu & studiranje, a u svrhu usvajanja muzičke građe u muzičku baštinu i preda(va)nje iste nadolazećim muzičkim pokoljenjima - svi treba da budu k'o EKV! Il' makar k'o Disciplina...
Haj', sad, razligu!

Čistač klozeta I kl. - Šabović Adis
Ovaj jos retardiraniji.. Kaj ovaj forum fercera po principu komparacije. Sljedeci bi trebao biti-najretardiraniji. Inace, jel to neka fora komunicirati agresivno. Posebno sa gostima. Kako bi se zadivile curice s foruma. Losa taktika decki. Pitajte curke. Jel tako curke? ;)
Last edited by Miljenko on 10 Sep 2016, 18:32, edited 1 time in total.

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 18:30

MmeTipfeler » wrote:Samo pozdravljam novog člana, divim se Letećoj koja je bolja od Ozne i pitam Judolina hoće li ova tema ipak završiti na Glazbi? :raspa:
Hvala lijepa gospodjice.

Miljenko

Post by Miljenko » 10 Sep 2016, 18:35

nina williams » wrote::nogica:
Ti men ne djeluješ ko pisac.
Pisac bi, bar se nadam, trebo moć izjednačit Zagrepčanina po zvučnosti, a i tizi veltšmerc nije baš nepoznat pa da ga se krsti u felt.

A i ta priča s muzikom mi ne drži vodu. Čuj EKV popularnija nakon rata. Takorekuć golim okom bi se dalo vidjet da to baš i ne drži vodu, ono više EKV grafita bilo je na zidovima prije rata. :zubo: (Sad sam se sjetila priče o Magi i prvom grafitu. Fora.)

Al sa, posve nepotrebnim i, uz tvoju priču, nepovezanim, spominjanjem "tipičnog milanovićevskog bahatluka" mi (dva dana prije izbora :zubo: ) djeluješ baš nako...ciljano.
Nina, cemu paranoja. :) ovo je parodiranje Jergovica, slicno Weird Al Yankovicu. Samo malo tuzno sto moram objasnjavati.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 10 Sep 2016, 20:11

Miljenko » wrote: Ovaj jos retardiraniji.. Kaj ovaj forum fercera po principu komparacije. Sljedeci bi trebao biti-najretardiraniji. Inace, jel to neka fora komunicirati agresivno. Posebno sa gostima. Kako bi se zadivile curice s foruma. Losa taktika decki. Pitajte curke. Jel tako curke? ;)
Nije, serem ti se u pero tupavo!
Ja sam iz rajvoSa, dakle najretardiraniji. I, povucider onaj "raspad", mozak ti se rasp'o dabogda!

miky0
Site Leader

Post by miky0 » 11 Sep 2016, 14:44

Kaki je to nacin tako docekat novopridoslog clana :misli:

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 11 Sep 2016, 17:20

Šta je, ba, Miljenko? Puk'o kvar po defektu?! Zapeo tekst?! Crk'o Gugl translejt?!

Moram ti reć', pravo si mi musav za nekog ko je studir'o & apsolvir'o Pišologiju. Ješčuo, Pisac? K'o hipnotisan si mi.
Mis'im, šta'se stis'o, kojepičkematerine - ti k'o da si zaboravio da ovo ipak jeste klozet u koji svaka raspala Lešina može banut' u bilo koje doba dana & noći, prosrat' prvo što joj padne na pamet i nimalo ne pojest' ono što je prosrala...ni pločice polizat'...ni 100m pruge...jer, prosto, nema ko da joj uzvrati.

Haj', slobodno! Evo, ja ću te kuražit', 'oću Titami!

Miki, prihvatam i karton i ban i permu...bez ikakve zamjerke.

Miljenko

Post by Miljenko » 11 Sep 2016, 18:01

Nema sta, sve pet. Nego, sinoc sam sahranio kucnog ljubimca (mackicu od dva mjeseca), pa nisam vidio nikakve poante u vrijedjanju (s moje strane), iz pijeteta. Ne ljutim se na tebe...ni na kog. Trenutno sam obuzet drugim mislima.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 11 Sep 2016, 21:18

miky0 » wrote:Kaki je to nacin tako docekat novopridoslog clana :misli:
:rofl: :rofl: :rofl:

Ako je on novi član, ja sam carica Katarina. :cerek:

Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 12 Sep 2016, 16:51

Miljenko » wrote:Nema sta, sve pet. Nego, sinoc sam sahranio kucnog ljubimca (mackicu od dva mjeseca), pa nisam vidio nikakve poante u vrijedjanju (s moje strane), iz pijeteta. Ne ljutim se na tebe...ni na kog. Trenutno sam obuzet drugim mislima.

Limenko Nedipr,

nego povucider onaj "raspad Jugosalavije" (a koji će ti kurac to da si zombi), e onda sve pet!
Ne učiniš li to ja, nakon raspada, više neću imati apsolutno nikakvog razloga da prema tebi nastavim da budem drugarski nastrojen. Tada ću te prvo prekinu't k'o kiflu, pa ću te strunit' do neprepoznatljivosti & nevidljivosti, pa ću te, ideološki, probit' k'o što sam nomadne tačku probio (prsla je k'o jumferica) napravivši nulu od nje i onda ću te, tako anuliranog, sve nogama, k'o konzervu, šutat'.
Ješčuo, Limenko? Nedipr!

Miljenko

Post by Miljenko » 12 Sep 2016, 20:38

Šabović Adis » wrote:

Limenko Nedipr,

nego povucider onaj "raspad Jugosalavije" (a koji će ti kurac to da si zombi), e onda sve pet!
Ne učiniš li to ja, nakon raspada, više neću imati apsolutno nikakvog razloga da prema tebi nastavim da budem drugarski nastrojen. Tada ću te prvo prekinu't k'o kiflu, pa ću te strunit' do neprepoznatljivosti & nevidljivosti, pa ću te, ideološki, probit' k'o što sam nomadne tačku probio (prsla je k'o jumferica) napravivši nulu od nje i onda ću te, tako anuliranog, sve nogama, k'o konzervu, šutat'.
Ješčuo, Limenko? Nedipr!
Okej, povlacim raspad i sve sto sam napisao, ionako je bila parodija, ne ozbiljan tekst. Frendovi?

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 13 Sep 2016, 13:53

Miljenko » wrote: Okej, povlacim raspad i sve sto sam napisao, ionako je bila parodija, ne ozbiljan tekst. Frendovi?
Naravno. A ja povlačim svo ono usljed čega si se osjetio uvrijeđenim.

Nego, kukala ti majka ka'te se sad Judo prifati za onaj novi val...koliko ga poznam, nogu će ti prebit' za to. :rofl: :rofl: :rofl:

:top:

Miljenko

Post by Miljenko » 13 Sep 2016, 14:25

Okej, evo i za judolina, sorry za onakav ishitren ulet i za glupost s novim valom. Tekst je trebao bit parodija, a ne vrijedjanje. Ocito sam pogresno postavio temu, dosta neozbiljno. :ne zna:

miky0
Site Leader

Post by miky0 » 13 Sep 2016, 21:28

Leteća » wrote:
:rofl: :rofl: :rofl:

Ako je on novi član, ja sam carica Katarina. :cerek:
Zar nije :misli: