Važno je zvati se Đuro, iliti šljem zšem. (ZSEM)

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 15:10

sinulo mi je da bi bilo zgodno da na jednom mjestu objedinim svoje upise o toj prekrasnoj ustanovi. u duhu kršćanstva, nikome a priori ne želim zlo. ako ova tema ijednu dušu spasi od toga da se unesreći upisom, vrijedilo je truda. :Pop:

svi ste ostali isto dobrodošli pisati o svojim ustanovama, možda jednog dana tema nadraste samu sebe pa ćemo otvoriti pdf za školarce i studente. :o

ono s čim mi konstantno guraju cjevčicu u uretru jest pravopis i gramatika. u elektroničkoj pošti, u uputama na BB, imaju obraza studentima govoriti da pripaze na pravopis a sami su nepismeni. velika većina njih. debela većina. :D

osim klasike biti će, dekliniranja s crticom, ispravno pisanje proklitika i enklitika je za njih butt plug, zamjenice ne razlikuju deklinaciju živo/neživo... da ne nabrajam više.

znam da bi naši književnici na trkelju i meni i svima ostalima našli pregršt toga gdje griješimo, ali poanta je u tome da onaj koji si dozvoljava druge prozivati za nepismenost trebao bi biti iznadprosječno pismen. ovako je to tragikomično i jadno.

prešla bih preko toga da je ta sitnica jedino što me smeta, ali skup onoga što me smeta jest gargantuovskih :zubo: razmjera.

neki su se od njih skurcali za neku titulu, i sad nosom paraju oblake, ne znajući da titula ne čini intelektualca.

da ne ispadne da ništa ne valja na tom faksu, najsposobniji i najinteligentniji među njima upravo su oni najskromniji, kako to obično i biva, pametan je čovjek svjestan koliko bi toga još mogao naučiti da bi bio pametniji, pa se ne izdrkava okolo nad onima za koje smatra da su ispod njegovog intelektualnog nivoa, bili to oni ili ne.

p.s. imam svoje trač izvore, čula sam da mali od dekana traži motivacijsko pismo ako ga netko hoće uzet kao mentora za diplomski. :zubo: :zubo: :S :S :facepalm: :facepalm: :facepalm: :ckzubo: :ckzubo: :bicedobro: : puška, stopalo: :bicedobro: :facepalm: :facepalm: :lol: :lol:


Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 17:23

Kod nas na faksu hvale ZSEM kao najbolji (privatni) ekonomski faks :ne zna:

Ja znam samo dvije osobe koje tamo studiraju. Jedna je pametna i sposobna, a druga bi ostala tupa i da na Harvardu studira.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Jan 2014, 17:34

Éowyn » wrote:a druga bi ostala tupa i da na Harvardu studira.
Nemoj tako, govoris o buducem ministru financija :lol:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 17:58

Lako moguce. Ona je iz neke ercegovacke mafijaske familije :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 19:03

eowyn, ovisi o tome tko hvali i zašto hvali. hvalili su ga i meni. hvale se i na reklamama i na web stranici.

svakako treba pohvaliti to što za 5k eura godišnje studiraš u istim, ako ne i gorim uvjetima nego na državnom fakultetu. :cerek: :cerek:
preznojavaš se u učionicama na predavanju i ispitima jer učionice nisu klimatizirane. bez brige da se dekanova guzica preznojava, kabineti profesora i dekanat su klimatizirani. :cerek: :cerek:

grijanje se pali tek krajem 11.mj. čak sam i ja, koja se topim na 10C znala sjedati u jakni. neki su cvokotali u šalovima i zakopčani do grla.

bio je pokušaj da se štedi na wc papiru, odustalo se srećom brzo. : fejspalm ko mt everest :

od opreme sve je zastarjelo, crt monitori uredno umjesto u muzeju, i dalje u funkciji. studentima na hodnicima velikodušno dano da si prokrvare oči ako im možda zatreba komp.

školarina uredno svake godine ide gore, i ići će i dalje.

uzmeš si izborni koji je zamišljen kao simulacija trgovanja dionicama i ostalim fin. instrumentima, nakraju ti ispadne da ništa od toga, dekan je bio škrt platiti licencu. nismo ostali zakinuti jer je kvalitetan predavač, i često je tako, pojedinci izvlače situaciju jer u suprotnom govna bi svima došla do grla.

knjige koje dobiješ/platiš su smeće, i to će ti otvoreno priznati oni kojima dekan ne drži muda u šaci.

epovi u kojima se veliča studiranje u malim grupama, bla-bla, 50ak ljudi u prosjeku :kava:, još ponegdje dodaju i studente na razmjeni :kava:, naguraju u malu učioničicu gdje sjediš nabijen na 15 cm udaljenosti od kolega u svim smjerovima, naravno, bez klime, zraka. :serek: i još te jebu s dolascima, očekuju da sjediš u tim uvjetima. to s dolascima je čisto zato da se nabere još više para ponovnim upisom, siromašnima duhom nikada dosta, jer ti ni ne dozvole da izađeš na ispit ako nisi odsjedao xy % nastave.

samo čekam da nanjuše ovu temu pa da nam se javi nekakav friško registrirani klon koji će reći da vani platiš jednu godinu kao ovdje 4, nije poanta u parama, nego u onome što dobivaš za te pare, a ovdje definitivno nije value for money.

profesori nose u torbama svoje markere da bi imali s čime pisati :facepalm: :facepalm: , jer faks je škrt izdvojiti manje od 10kn ili koliko bi već došao jedan marker u veleprodaji. :agrh: :agrh: :agrh: ono s čim ostali pišu je toliko potrošeno da se jedva vidi što piše na ploči. vrh jada i bijede.

onda oni proseri o liberalnosti, o faksu koji je na svjeCkoj razini. :serek: a na oglasnoj ploči plakati u ime obitelji, a interno na BB se žica pare za domove hodočasnika i ine pičke materine. u upravi škole nam sjede popine, još je i dobro kako bi moglo biti.

ako nešto mrzim, to je licemjerje.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Jan 2014, 19:05

To je kurac, a ne škola. :flop:

Trošit pare zna svaka budala.

Ja bi ko i pokojni Rođo odma zatvorijo i ekonomije i pravo, sve je to niš koristi...
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 19:30

judolino » wrote:To je kurac, a ne škola. :flop:

Trošit pare zna svaka budala.

Ja bi ko i pokojni Rođo odma zatvorijo i ekonomije i pravo, sve je to niš koristi...
nemoj nam kurac vrijeđati. :o

ajd ti vidi ovo. c/p iz silabusa. nakraju će nas natjerati da ponovno upišemo predmet, jer je kao uvjet za izlazak na ispit isto 75% dolazaka. il sam ja glupa ko kurac i ne znam čitati, ili su ovi još gora sorta od onih koji dekliniraju s crticom, jer najveća je nepismenost kad ne znaš suvislo izraziti svoje misli.

• Redovito pohađanje nastave (predavanja i vježbe) u interesu je studenta. Dosadašnje je iskustvo pokazalo da studenti koje redovito dolaze na predavanja i vježbe ispit polažu lakše i, u pravilu, s višom ocjenom. Nastavno na spomenuto, kao uvjet za potpis nastavnika student treba ostvariti najmanje tri četvrtine (75%) ukupnog broja sati nastave (predavanja i vježbe) predviđenog u semestru (60 sati).
Student koji nije prisustvovao nastavi više od 25% od ukupnog broja sati nastave (predavanja i vježbe), nije ostvario pravo na potpis te nema pravo pristupiti ispitu. Isti je obvezan ponovno upisati kolegij (sukladno odluci Stručnog vijeća ZŠEM-a koja se primjenjuje od akademske godine 2013./2014.). Opravdani izostanak sa nastave moguć je samo u slučaju bolesti, a student ga dokazuje pravovaljanom liječničkom dokumentacijom.

Postoje dva uvjeta koji moraju biti zadovoljena da bi studenti mogli izići na kolokvije. Prvi se odnosi na minimalno 75% ukupno mogućih dolazaka na predavanja i vježbe koje pokrivaju materijal obuhvaćen pojedinačnim kolokvijem. Drugi uvjet za izlazak na kolokvije odnosi se na obvezu studenata da napišu samostalno i predaju na vrijeme (prije predmetnog kolokvija) sve zadaće dodijeljene im na predavanjima i vježbama.



uzmi si još parsto eura,nije u tome stvar- pojela inflacija ili đuro, isti kurac. al molim te nemoj raditi budalu od mene, pička ti materina ogavna. :puke:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 19:43

Splenda wrote:eowyn, ovisi o tome tko hvali i zašto hvali. hvalili su ga i meni. hvale se i na reklamama i na web stranici.

svakako treba pohvaliti to što za 5k eura godišnje studiraš u istim, ako ne i gorim uvjetima nego na državnom fakultetu. :cerek: :cerek:
preznojavaš se u učionicama na predavanju i ispitima jer učionice nisu klimatizirane. bez brige da se dekanova guzica preznojava, kabineti profesora i dekanat su klimatizirani. :cerek: :cerek:

grijanje se pali tek krajem 11.mj. čak sam i ja, koja se topim na 10C znala sjedati u jakni. neki su cvokotali u šalovima i zakopčani do grla.

bio je pokušaj da se štedi na wc papiru, odustalo se srećom brzo. : fejspalm ko mt everest :

od opreme sve je zastarjelo, crt monitori uredno umjesto u muzeju, i dalje u funkciji. studentima na hodnicima velikodušno dano da si prokrvare oči ako im možda zatreba komp.

školarina uredno svake godine ide gore, i ići će i dalje.

uzmeš si izborni koji je zamišljen kao simulacija trgovanja dionicama i ostalim fin. instrumentima, nakraju ti ispadne da ništa od toga, dekan je bio škrt platiti licencu. nismo ostali zakinuti jer je kvalitetan predavač, i često je tako, pojedinci izvlače situaciju jer u suprotnom govna bi svima došla do grla.

knjige koje dobiješ/platiš su smeće, i to će ti otvoreno priznati oni kojima dekan ne drži muda u šaci.

epovi u kojima se veliča studiranje u malim grupama, bla-bla, 50ak ljudi u prosjeku :kava:, još ponegdje dodaju i studente na razmjeni :kava:, naguraju u malu učioničicu gdje sjediš nabijen na 15 cm udaljenosti od kolega u svim smjerovima, naravno, bez klime, zraka. :serek: i još te jebu s dolascima, očekuju da sjediš u tim uvjetima. to s dolascima je čisto zato da se nabere još više para ponovnim upisom, siromašnima duhom nikada dosta, jer ti ni ne dozvole da izađeš na ispit ako nisi odsjedao xy % nastave.

samo čekam da nanjuše ovu temu pa da nam se javi nekakav friško registrirani klon koji će reći da vani platiš jednu godinu kao ovdje 4, nije poanta u parama, nego u onome što dobivaš za te pare, a ovdje definitivno nije value for money.

profesori nose u torbama svoje markere da bi imali s čime pisati :facepalm: :facepalm: , jer faks je škrt izdvojiti manje od 10kn ili koliko bi već došao jedan marker u veleprodaji. :agrh: :agrh: :agrh: ono s čim ostali pišu je toliko potrošeno da se jedva vidi što piše na ploči. vrh jada i bijede.

onda oni proseri o liberalnosti, o faksu koji je na svjeCkoj razini. :serek: a na oglasnoj ploči plakati u ime obitelji, a interno na BB se žica pare za domove hodočasnika i ine pičke materine. u upravi škole nam sjede popine, još je i dobro kako bi moglo biti.

ako nešto mrzim, to je licemjerje.
Ajme umirem :rofl:

Ja sam uvijek mislila da su sanse da idem na privatan faks ravne nuli. Cisto zato jer mi je to nekako presnobovski :ne zna:

Sad kad sam odlucila opet studirati, skuzila sam da mi drzavni faks ne bi nikako odgovarao jer ja imam premalo vremena na raspolaganju da bih naganjala okolo profesore i asistente. Na građevini je sve super funkcioniralo, ali nisam bas bila sigurna da bi mi se jos jednom posrecilo.

Ovaj faks sada je super, od predmeta, profesora do organizacije nastave. Zato imam dolaznost skoro 100% na svakom predmetu i nije mi tlaka ici na predavanja nakon posla.

Dakle ZSEM zapravo vode popovi? :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 19:53

Éowyn » wrote:
Ajme umirem :rofl:

Ja sam uvijek mislila da su sanse da idem na privatan faks ravne nuli. Cisto zato jer mi je to nekako presnobovski :ne zna:

Sad kad sam odlucila opet studirati, skuzila sam da mi drzavni faks ne bi nikako odgovarao jer ja imam premalo vremena na raspolaganju da bih naganjala okolo profesore i asistente. Na građevini je sve super funkcioniralo, ali nisam bas bila sigurna da bi mi se jos jednom posrecilo.

Ovaj faks sada je super, od predmeta, profesora do organizacije nastave. Zato imam dolaznost skoro 100% na svakom predmetu i nije mi tlaka ici na predavanja nakon posla.

Dakle ZSEM zapravo vode popovi? :zubo:

izvini,krivo sam rekla- nije uprava, nego upravno vijeće. zlajo je u upravi. :zubo:
http://www.zsem.hr/index.php/hr/about-us/ustrojstvo
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Jan 2014, 20:21

Čista genijala. Moraš bit na 75% satova da ideš na kolokvij, a na 25% da bi izašo na ispit. :zvrko:

Kaj ne napišu koliko košta diploma da se ljudi ne zamaraju s tim pizdarijama...

Splendo, lutko, koji će ti to kurac u životu?
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 20:35

Mi moramo biti na 50% za potpis :misli: Redovni na 75%

Bas sam razocarana ZSEM-om. Ako je to najbolji faks, sve se bojim kakvi su ostali.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 20:51

Mateša, Njavro 1, Njavro2... tuš se velike ekonomije naučit... :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Jan 2014, 20:53

Éowyn » wrote:Mi moramo biti na 50% za potpis :misli: Redovni na 75%

Bas sam razocarana ZSEM-om. Ako je to najbolji faks, sve se bojim kakvi su ostali.
O, boktejenbo... Najbolji faks ekonomija & menadžment? :bonk:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 21:15

judolino wrote: O, boktejenbo... Najbolji faks ekonomija & menadžment? :bonk:
Skoncentriraj se :durica:

Najbolji privatni ekonomski faks. Znas koliko ih se nakotilo u zadnje vrijeme?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Jan 2014, 22:06

Éowyn » wrote:
Skoncentriraj se :durica:

Najbolji privatni ekonomski faks. Znas koliko ih se nakotilo u zadnje vrijeme?
Ne znam.

Zanimaju me isto ko i inajbolja cajka ili najbolji TOMCOHOB album.

Sori.

EDIT: A ti nisi napisala najbolji EKONOMSKI faks, nego najbolji faks. :p
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 22:17

judolino wrote: Ne znam.

Zanimaju me isto ko i inajbolja cajka ili najbolji TOMCOHOB album.

Sori.

EDIT: A ti nisi napisala najbolji EKONOMSKI faks, nego najbolji faks. :p
U prvom postu sam napisala, ne moram valjda sto puta ponavljati :durica:

Ja sam gledala kakvi sve postoje kad sam si odlucil kupiti jos jednu diplomu :zubo:

Ima jedan privatni ekonomski faks u Zapresicu. Znam jednog decka koji ga je uspjesno zavrsio, a u osnovnoj skoli je radio po posebnom programu jer je autist :ne zna:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 22:36

Blago nam se u drzavi s takovim visokoskolskim ustanovama...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 22:40

judolino » wrote:Čista genijala. Moraš bit na 75% satova da ideš na kolokvij, a na 25% da bi izašo na ispit. :zvrko:

Kaj ne napišu koliko košta diploma da se ljudi ne zamaraju s tim pizdarijama...

Splendo, lutko, koji će ti to kurac u životu?
thnx. :)
čim je to tako pročitao i shvatio jedan književnik, onda znači da nije problem u mojoj nemuštosti za taj njihov osebujan izričaj.

Euklid » wrote:Mateša, Njavro 1, Njavro2... tuš se velike ekonomije naučit... :rofl:
:rofl:
kaj, i tebi je pao na pamet onaj "-izam" na "n" kad si vidio tko sjedi u upravi?

ako ti je dosadno u životu, pogledaj po katedrama, ima ljudi koji iz čistog altruizma rade za đuru, jer posao bi mogli dobiti bilo gdje.
mateša predaje strateški management, nije on uopće loša osoba za taj predmet. ;) :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 22:44

Matesina strategija nas je i dovela tu di jesmo. Jer u vrijeme njegove vlade je stvoren enorman unutarnji dug koji je onda generirao spiralu vanjskog zaduzivanja...
'if you fall, i'll be there' (floor)
Starfish
Posts: 1327
Joined: 17 Jun 2013, 00:05

15 Jan 2014, 22:46

kakav je vern?
cijelo vrijeme sam mislila da je to "njavro"
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

15 Jan 2014, 22:49

Kod mene na poslu ima studenata s Verna. Uglavnon su tupi :ne zna:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 22:51

Euklid » wrote:Matesina strategija nas je i dovela tu di jesmo. Jer u vrijeme njegove vlade je stvoren enorman unutarnji dug koji je onda generirao spiralu vanjskog zaduzivanja...
oops. :giggle: šta sad, budem pamtila suprotno od onoga što kaže. :zubo:

a za kaj je dalićka kriva? ona mi ne da mira u snovima. :nogica:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 22:56

Dalicka cak i nije losa koliko je odvratna kao osoba.

U njeno vrijeme smo u 2 kvartala provirili iz recesije...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

15 Jan 2014, 23:04

Euklid » wrote:Dalicka cak i nije losa koliko je odvratna kao osoba.

U njeno vrijeme smo u 2 kvartala provirili iz recesije...
:eek:

nemoj tako grubo o mojoj profesorici. :durica:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Jan 2014, 23:06

Splenda wrote:
:eek:

nemoj tako grubo o mojoj profesorici. :durica:
Mozda sam pretjerao
al koliko sam cuo od njenih suradnika nedo ti bog da se njoj zamjeris...
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply