Važno je zvati se Đuro, iliti šljem zšem. (ZSEM)

Za antropologiju, ekonomiju, filozofiju, povijest, sociologiju...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2015, 10:52

..a unda » wrote:ok, kazem, pretpostavimo da to razumijem, ali ta mocija mi jos uvijek vrluda. ono, neko je to vidio nesto kao u njemackom.. i jos negdje je vidio, ugledao se, itd, i onda je trebalo nekako nazvat tu tvorbu i onda je neko rekao.. ovo, ono, tamo, amo, nek se zove.. mocijska.
sta ono, bas zgodno, zvuci bas nekako mocijski, a osim toga, zvuci malo i misticno, sigurno ce se nac neki mocij koji ce pitat zasto kako, pa eto mu, neka, nek se pita mocij jedan obicni.
To su mocijski parovi ili parne imenice. Imamo i svoje nazivlje, jasna stvar. Koji bi ga kroatist propustio skovati. :D


Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2015, 11:20

Stitch » wrote:
To su mocijski parovi ili parne imenice. Imamo i svoje nazivlje, jasna stvar. Koji bi ga kroatist propustio skovati. :D
..ma da, ali zasto su ti parovi mocijski, zasto nisu, ne znam, masingeverasti? ne znam, jel se u njemackom to zove.. das mocijen machtheit?

kako se to zove npr u talijanskom? jel potoji to uopvce u talijanskom? mora postojat, svugdje svega postoji.

jel to u talijanskom kao fiko-fika npr? di je zekoslava? ..zasto se meni svi taljancini smiju kad ja njima kazem da imam un albero di fike.. i da ja ..adoro le fike, propijo adoro? ok, kuzim da mi se smiju kad narucim una spermuta, malo mi se i u taljanskom jete plezik, ali fika, mislim, sta, sta tu ima smijesno kad ja kazem da sam se popeo na smokvu po najvecem zvizdanu i da sam ih pola sata brao i s gustom jeo.. :ne zna:

:D
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Mar 2015, 11:33

Unda, navukli su te kroatisti.

To je bila močiteljska tvorba, ali su kroatisti zaključili - uz hi, hi i he, he - kako to ružno, ali još gore, i neznanstveno zvuči. Pa su maknuli brkove s "č" i onda još malo posnobili riječ. Još uvijek se cerekaju kad kažu "mocijska tvorba", ali nitko im se ne čudi, ipak su kroatisti u pitanju.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Mar 2015, 11:36

Stitch » wrote:
Nema to veze sa seksualnošću koliko s morfologijom. Bitna su razlikovna obilježja. Ono što je vidljivo, i to na prvi pogled. Npr. vjeverica, žirafa, krtica... Po čemu se tu razlikuju mužjak i ženka? Ni po čemu. Zato ne postoji ni jezična diferencijacija. Ali razlikuju se bik i krava. Pijetao i kokoš. Jarac i koza. Ovan i ovca. Jelen i košuta. Srndać i srna. Pa onda analogijom i slon i slonica, vuk i vučica itd. Uočljive razlike i bliskost pojmova (domaće životinje plus one koje se razmjerno često sreću u svakodnevnom životu), to je ključ.
Eto, tako ti i treba.

Ako ti netko gasi kuću u plamenu - a kaj te boli kurac kaj ima u gaćama?

Zatvori prolaz za trule moraliste
zatvori prolaz za rogonje
zatvori prolaz za feministe
zatvori prolaz za sve... :gitara:

Da sam znao da će te brak tako uštrojit, angažiral bi te u bendu, pa bi te pice molile da ih kazniš ko ženu, a ne da tu feminiziraš... :raspa:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Mar 2015, 11:39

ElliQuinn » wrote:Unda, navukli su te kroatisti.

To je bila močiteljska tvorba, ali su kroatisti zaključili - uz hi, hi i he, he - kako to ružno, ali još gore, i neznanstveno zvuči. Pa su maknuli brkove s "č" i onda još malo posnobili riječ. Još uvijek se cerekaju kad kažu "mocijska tvorba", ali nitko im se ne čudi, ipak su kroatisti u pitanju.
Je, ti se javi.

Dok Stič nije umočio još se i dalo svađat s njim... :durica:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2015, 11:47

..a unda » wrote: ..ma da, ali zasto su ti parovi mocijski, zasto nisu, ne znam, masingeverasti?
Pa napisao sam ti, a napisala ti je i Didi - Movierung, motion, movēre. Metafora koja se odnosi na prenošenje. Što god da uzmeš od osnovnih oblika, moveo, movere, movi, motus - eto, sad će Didi valjda biti zadovoljna - riječ je o tome. Tvorba imenica ženskog roda izvođenjem od oblika za muški pomoću posebnih nastavaka. Kum, kuma. Susjed, susjeda.
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2015, 11:51

ElliQuinn » wrote:Unda, navukli su te kroatisti.

To je bila močiteljska tvorba, ali su kroatisti zaključili - uz hi, hi i he, he - kako to ružno, ali još gore, i neznanstveno zvuči. Pa su maknuli brkove s "č" i onda još malo posnobili riječ. Još uvijek se cerekaju kad kažu "mocijska tvorba", ali nitko im se ne čudi, ipak su kroatisti u pitanju.
..jelda, jelda.. pa da, eto, znao sam, osjecao sam da je nesto takvog.

palo je i meni na pamet to nekako.. mocit, umocit, pa onda doslo do mocija. ono, kao, finije je, kakos rec.. mociteljska tvorba, nemos..
ovako, buduci je to izgleda doslo iz tih nama jako finih njemackih, to mocijska..mos izgovarati ono, s umlautom, zatvoreno ono o.. mouicijska tvorba.. mucijska, pa to onda zvuci fincukasto, hoh, kujis?

i onda, jel, mociti, umociti, supati, pa imamo onda, jel i tunkati, kaj ne? ..pa bi onda mogla bit tunktasta tvorba, jelda? zvuci dobro.. po tunktastoj tvorbi, itd, itd.. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2015, 11:56

Stitch » wrote:
Pa napisao sam ti, a napisala ti je i Didi - Movierung, motion, movēre. Metafora koja se odnosi na prenošenje. Što god da uzmeš od osnovnih oblika, moveo, movere, movi, motus - eto, sad će Didi valjda biti zadovoljna - riječ je o tome. Tvorba imenica ženskog roda izvođenjem od oblika za muški pomoću posebnih nastavaka. Kum, kuma. Susjed, susjeda.
ma dobro, dobro, sta se odmah ljutis. ok, to se sve nesto mice, prelazi, prenosi, izvodi ..

ok, ok, u jeziku je uopce te inace puno toga mocijskoga, kuzim, kuzim.. :kokice:

:D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2015, 12:14

Ne ljutim se. Ne da mi se to. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Mar 2015, 13:03

Stitch » wrote:
Pa napisao sam ti, a napisala ti je i Didi - Movierung, motion, movēre. Metafora koja se odnosi na prenošenje. Što god da uzmeš od osnovnih oblika, moveo, movere, movi, motus - eto, sad će Didi valjda biti zadovoljna - riječ je o tome. Tvorba imenica ženskog roda izvođenjem od oblika za muški pomoću posebnih nastavaka. Kum, kuma. Susjed, susjeda.
Neće Didi biti zadovoljna. Didi je cjepidlaka. Kao posljednji oblik latinskih glagola navodi se supin, i to njegov oblik na -um, a ne particip pasivni.

Meni je, istini za volju, riječ oduvijek bila nekako čudnjikava u tom značenju, ali sam je prihvatila kao stručni termin. Ni za kuplung se nisam pitala zašto se zove kako se zove - bitno je da radi. :top:

P. S. Mučitaljska tvorba možda bi bila dobro rješenje. :mig:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Mar 2015, 13:09

Pff, jedna bi močila, a druga mučila. Rekao bih da je to stvar psihologije, a ne gramatike. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2015, 13:10

MmeTipfeler » wrote: Neće Didi biti zadovoljna. Didi je cjepidlaka. Kao posljednji oblik latinskih glagola navodi se supin, i to njegov oblik na -um, a ne particip pasivni.

Meni je, istini za volju, riječ oduvijek bila nekako čudnjikava u tom značenju, ali sam je prihvatila kao stručni termin. Ni za kuplung se nisam pitala zašto se zove kako se zove - bitno je da radi. :top:

P. S. Mučitaljska tvorba bilo bi sjajno rješenje. :mig:
to, didi, sad ga, sad ga, vidis da je grogi.. ne daj mu disat, uhvatili smo ga na mücij.. :D :D
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Mar 2015, 13:19

..a unda wrote: to, didi, sad ga, sad ga, vidis da je grogi.. ne daj mu disat, uhvatili smo ga na mücij.. :D :D
Joj, pa da. Mačke* zoveš "mic, mic", a mačke** "müc, müc".


* kratkosilazni naglasak
** dugouzlazni naglasak
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2015, 13:28

ElliQuinn » wrote:
Joj, pa da. Mačke* zoveš "mic, mic", a mačke** "müc, müc".


* kratkosilazni naglasak
** dugouzlazni naglasak
..ma nije. ** je ono kad oces rec u, a kazes..i, tj kad napravis usta kao da oces rec u, a kazes..i.
znas ono, kao kad tasmanska neman kaze usku dugousku..pouljoubi mee..

Image

moje macke ne treba zvat. same dodju. tj uvijek smo pod prismotrom, najmanje dvije macke nas uvijek drze na oku.
onda ako vide da situacija krece prema nekoj hrani, onda one same sebe, jedna drugu zovu, imaju mjauk sifre.. i to za svaku spizu razlicite. :kokice:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Mar 2015, 13:33

Božetebe. Pa samo primjenjujem mocijsku tvorbu na prizivanje raznorodnih mačaka. Znam ja što je **.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Mar 2015, 13:41

ElliQuinn » wrote:Božetebe. Pa samo primjenjujem mocijsku tvorbu na prizivanje raznorodnih mačaka. Znam ja što je **.
..** su mucijski asteriksi.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Mar 2015, 13:49

..a unda » wrote:
..** su mucijski asteriksi.
:D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Mar 2015, 18:18

Ček malo, ova komunističko-ustaška prevoditeljica je zapravo DIDI?

Ma lagano mi se gadi ovaj forum, a i većina ekipe s njega...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Mar 2015, 08:51

Pretjeruješ, po običaju. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

23 Mar 2015, 10:09

Stitch » wrote:Pretjeruješ, po običaju. :kava:
Hodaš ko Snjeguzica
pričaš ko Merlinka
nja nja nja nja nja nja
nisi više klinka... :giggle:
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

28 Mar 2015, 00:51

judolino » wrote: Jaaaooo...

Jesil ti vidio naslov ove teme? I ti tu očekuješ nešto suvislo, pametno ili argumentirano?

- U šta si, Stiče, pucao?
- U vazduh.
- Pa jesi li pogodio vazduh? :D
naslov je takav da će ljudi kliknuti ako zbog ničeg drugog iz morbidne znatiželje. :p
visokoškolstvo u hrvata bi imalo ravno 20 klikova.


ubuduće kad budeš seruckao i troluckao po ovoj temi, slobodno se posluži... :ckzubo:
Image

[spoiler]slika je umjetnička instalacija, punjač od laptopa je simbol za nešto drugo tanko. :kava:[/spoiler]
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

02 Jul 2015, 16:47

super su oni domoljubni citati na zidovima. :cerek:
šteta što nema onog o judinim škudama i žutim vragovima, taj je srčaniji.


pored postojećeg super bi se uklopio ovaj, također citat jednog štovanog državnika.

The doom of a nation can be averted only by a storm of flowing passion, but only those who are passionate themselves can arouse passion in others.
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

06 Jul 2015, 01:25

ako će se i ove godine naveliko renovirati, evo čime bi se moglo ukrasiti dekanat. :lux:


Ugled! Zar to nije ništa, gospodine?
Poštovanje budala, udivljenje djece, zavist bogataša, prezir mudraca.

Barnave
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

25 Aug 2015, 23:58

ajd konačno zaposlite nekog sposobnog da održava taj jebeni studomat.

ne mogu prijaviti ispit.
ne, nije prošao rok za prijavu.:kava:
ne, nije mi u ispitima prethodnih godina. :kava:
ne, nemam zabranu jer sam jednom već prijavila pa ne odjavila. :kava: kažem nemam, osim ako nije opet neka genijalka jednom rukom gladila premilu, a drugom se posvetila svome poslu pa mi ju slučajno stavila.

odvratna bijedna ustanovo.
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

26 Aug 2015, 00:45

radi li neko u studentskoj sutra? fino nazoves i na fin nacin im sve to nabrojis i objasnis im njihovu krivicu da te onemogucavaju u polaganju ispita :E
Post Reply