Dan pobjede

Razgovor ugodni, divan natenane
Stitch
Experiment 626

Dan pobjede

Post by Stitch » 05 Aug 2019, 16:55

Ne znam jesmo li dosad slavili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, sličnu temu nisam pronašao na Trkeljanju, no ako nismo, vrijeme je da počnemo. Što slavimo? Opću letargiju i beznađe. Od "Navik on živi ki zgine pošteno" Frana Krste Frankopana došli smo do "Navik on zgine ki živi pošteno" prosječnoga Hrvata koji danas boravi u Lijepoj Našoj. Sretan vam praznik. :tuzni:

Potpisi su za budale.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 05 Aug 2019, 22:58

Za bulšit dana ravnopravno se bore Dodig (Srbija je toliko snažna da upravlja mirom na Balkanu) i Kolinda (Htjela sam uhvatiti pušku i otići na bojište). Što se ostatka tiče - Thompsona, Škore, branitelja - očekivana retorika i koreografija.

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 09 Aug 2019, 20:17

Napisao netko - ne pamtim, samo sam preletjela naslove - kako bi nam bilo najbolje taj praznik prestati slaviti jer se iz godine u godinu sve više sramotimo.

Meni nikad i nije bilo do slavlja jer sam svojevremeno pratila "radijski prijenos uživo". Da sam znala, bila bih se pripremila pa napravila snimku. Ovako pamtim samo ja i oni koji su slušali sa mnom. No tu je svoju igru odigrala i sveta Amnezija, kraljica Hrvata. Možda je i bolje da nisam. Zašto da mi svaki put bude mučno? :crying:

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 09 Aug 2019, 20:53

Praznik kao praznik, dobiješ neradni dan pa šutiš, ne treba ti više. Razloga za slavlje imaš. :D

A sad ozbiljno: ako bolje ne možemo, Dan pobjede i domovinske zahvalnosti treba preimenovati ili ukinuti. Maknemo li ga, ostajemo bez slobodnog dana. Bolje ga je prenamijeniti. :raspa:

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 09 Aug 2019, 23:08

Meni je svejedno. Ja radim i svetkom i petkom. Praznici su za neradnike. :D

Nego, ozbiljno: već je sam naziv praznika nesnosan. Smiješan. Sprdačina od naziva. Pa je i logično da se to i uprizoruje.

Nitko ne pruža azil zbog psihološkog maltretiranja, jelda? :misli:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 10 Aug 2019, 01:31

Naziv mi ne smeta, državni praznici uvijek nose zvučna imena, još od socijalizma. Smeta mi sadržaj. Rat je počeo 1991., prije 28 godina. Svađe, provokacije, šepurenje, busanje u prsa, licitiranje; sve smo stoput vidjeli, gledamo to tri desetljeća. S obje strane.

Ovo je trebalo ispasti drukčije - kad već spominjemo zahvalnost.

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 10 Aug 2019, 01:44

Meni smeta baš glupavi naziv, dug kao trakavica. Dan pobjede, okej. Dan zahvalnosti, okej, ali to imaju i Ameri pa je glupo. Domovinske. Još gluplje. Dan domovine već bolje zvuči. Socijalizam, kažeš? Ne sjećam se takvih kobasica. Dan Republike. Prvi maj. Dan žena. Dan borca. Dan ustanka. Sve nazivi od dvije riječi. Ništa kilometarsko. I to o nečemu govori. Ako ništa drugo, o socijalističkoj inteligentnosti. Za razliku od nacionalističke.

Cehinja

Post by Cehinja » 13 Aug 2019, 22:09

Stitch wrote:Za bulšit dana ravnopravno se bore Dodig (Srbija je toliko snažna da upravlja mirom na Balkanu) i Kolinda (Htjela sam uhvatiti pušku i otići na bojište). Što se ostatka tiče - Thompsona, Škore, branitelja - očekivana retorika i koreografija.
Oni su glupani i silno tupe glave. Samo podgrijavaju svoju juhu.

Odesláno z mého MYA-L11 pomocí Tapatalk

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 13 Aug 2019, 23:16

MmeTipfeler wrote:
10 Aug 2019, 01:44
Socijalizam, kažeš? Ne sjećam se takvih kobasica. Dan Republike. Prvi maj. Dan žena. Dan borca. Dan ustanka. Sve nazivi od dvije riječi. Ništa kilometarsko.
Ciljao sam na količinu patetike. Dan omladinskih radnih akcija, Dan pobjede u Jugoslaviji, Dan Jugoslavenskog ratnog zrakoplovstva, Dan konjičkih jedinica JNA, Dan Oktobarske revolucije, Dan Jugoslavenske narodne armije... To nisu samo dugački nazivi nego i dokaz da je svaka šuša u SFRJ imala praznik. :kava:

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 14 Aug 2019, 00:05

Kao što je car Nikolaj rekao Hruščovu: "E, moj Nikita, pa zar se sve to isplatilo za samo 2%?" :cerek:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 00:13

Ne znam taj vic. :D

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 14 Aug 2019, 08:07

Ma, pričala sam ga već. Ukratko, Hruščov se na onom svijetu susreće s posljednjim ruskim carem Nikolajem. Šire oni ruke u lice se ljube, zdravstvuj, Nikita, zdravstvuj, baćuška care. I počne se Nikolaj raspitivati o "svojoj Rusiji", te prostire li se još od Bajkala do Crnog mora, ama, još je i veća, a moj narod, još loče votku, loče, i više nego prije. I votka još uvijek ima 38 posto alkohola? A, ne, sad ima 40 posto, kaže ponosno Hruščov, a Nikolaj njemu: "E, moj Nikita, pa zar se sve to isplatilo za samo 2 posto?"

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 14 Aug 2019, 08:14

Stitch wrote:
13 Aug 2019, 23:16
Ciljao sam na količinu patetike. Dan omladinskih radnih akcija, Dan pobjede u Jugoslaviji, Dan Jugoslavenskog ratnog zrakoplovstva, Dan konjičkih jedinica JNA, Dan Oktobarske revolucije, Dan Jugoslavenske narodne armije... To nisu samo dugački nazivi nego i dokaz da je svaka šuša u SFRJ imala praznik. :kava:
Malo varaš u igri. :D Dan Oktobarske revolucije bio je sovjetski praznik, a i ne možeš ga drukčije nazvati. Ostalo nisu bili praznici odnosno neradni dani, nego tzv. "važni datumi" o kojima se laprdalo na radiju i televiziji.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 09:36

MmeTipfeler wrote:
14 Aug 2019, 08:07
Ma, pričala sam ga već. Ukratko, Hruščov se na onom svijetu susreće s posljednjim ruskim carem Nikolajem. Šire oni ruke u lice se ljube, zdravstvuj, Nikita, zdravstvuj, baćuška care. I počne se Nikolaj raspitivati o "svojoj Rusiji", te prostire li se još od Bajkala do Crnog mora, ama, još je i veća, a moj narod, još loče votku, loče, i više nego prije. I votka još uvijek ima 38 posto alkohola? A, ne, sad ima 40 posto, kaže ponosno Hruščov, a Nikolaj njemu: "E, moj Nikita, pa zar se sve to isplatilo za samo 2 posto?"
:rofl: :rofl:

Dobar. :top:

Potpisi su za budale.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 14 Aug 2019, 10:02

Stitch wrote:
13 Aug 2019, 23:16
Majke ti, kako ti je, recimo, Dan pobjede - patetika? :confused:
Hajde da si rekao Dan dobijanja po pičci, to bi i bilo patetično...ali pobjeda? Kako to? Kako to? :o

I otkud ti ove šuše u Juzi? To import neki? Marsovci? :zubo:

Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 10:10

A što je JNA nego skupina povlaštenih, priglupih klošara, zajedno s Komunističkom partijom?

Potpisi su za budale.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 14 Aug 2019, 10:50

Neko ih povlastio? Neko iznad njih? Otkud oni uopšte u SFRJ? S Marsa pali? :o

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 10:59

S Marsa su pali svi koji su stvarali "četvrtu armiju na svetu". Ti nikako da shvatiš kako je antifašizam jedno, a izgradnja golema vojnog i policijskog aparata drugo. JNA je, osim države u državi, oduvijek bila nepotreban trošak. :p

Isto naravno vrijedi za Hrvatsku vojsku, čiji su napori da postane sila žalosni i smiješni. Srećom, propala je kupnja isluženih izraelskih aviona, ali tko zna što planiraju naši genijalci predvođeni onim imbecilom Krstičevićem. Siguran sam - ništa dobro. :E

Potpisi su za budale.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 14 Aug 2019, 11:25

Stitch wrote:
14 Aug 2019, 10:59
S Marsa su pali svi koji su stvarali "četvrtu armiju na svetu". Ti nikako da shvatiš kako je antifašizam jedno, a izgradnja golema vojnog i policijskog aparata drugo. JNA je, osim države u državi, oduvijek bila nepotreban trošak. :p
Ajde begaj, četvrta armija na svetu je bila četvrta u vrijeme kada su pored nje postojale smo još tri - koje su bile ostale na nogama - Ameri, Ruje i Inglišmeni, i kada je ta četvrta brojala cca. 800.000 ljudi pod oružjem. :hekla:
A na ove konstrukcije kako je JNA bila država u državi, ter da je bila nepotreban trošak, neću se ni osvrtati. :raspa:
Isto naravno vrijedi za Hrvatsku vojsku, čiji su napori da postane sila žalosni i smiješni. Srećom, propala je kupnja isluženih izraelskih aviona, ali tko zna što planiraju naši genijalci predvođeni onim imbecilom Krstičevićem. Siguran sam - ništa dobro. :E
E moj Stiče, ti nikako da shvatiš da ista sila koja je potrebna za stvaranje neke tvorevine je potrebna i za održavanje te iste tvorevine. Šta bi ti? Izbiješ mukotrpnim radom, treningom i zalaganjem na prvo mjesto, postaneš šampion i onda - prekineš s treniranjem? Lovorike, ovo-ono? Misliš gotovo je? Nećeš nastaviti s pripremanjem kao da će sutra izbiti novi meč, s novim izazivačem? Koji ti osporava sve što si ikad postigao? Reći ćeš mu: "Ok, jači si"?
Pih, zato i gubiš... :zubo:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 12:03

Šabović Adis wrote:
14 Aug 2019, 11:25
A na ove konstrukcije kako je JNA bila država u državi, ter da je bila nepotreban trošak, neću se ni osvrtati. :raspa:
Naravno da nećeš. Niste je plaćali vi Bosanci nego mi Hrvati, skupa sa Slovencima. :kava:
Šabović Adis wrote:
14 Aug 2019, 11:25
E moj Stiče, ti nikako da shvatiš da ista sila koja je potrebna za stvaranje neke tvorevine je potrebna i za održavanje te iste tvorevine.
Jebeš tvorevinu koju vojskom treba održavati. Zato je i završila tako kako je završila, u vatri i govnima. :E

Potpisi su za budale.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 14 Aug 2019, 12:32

Stitch wrote:
14 Aug 2019, 12:03
Naravno da nećeš. Niste je plaćali vi Bosanci nego mi Hrvati, skupa sa Slovencima. :kava:
Ijao... :rofl:
Pretpostavljam da su je jedino Slovenjani i Hrvaćani i služili? :o
Msm pošto je opštepoznata ter istorijska činjnica to da se obaveza služenja vojnog roka u Jugoslaviji odnosi na sve - osim na Jugoslovene. Ono, neka vrsta Legije stranaca itakoto? :zubo:
Jebeš tvorevinu koju vojskom treba održavati. Zato je i završila tako kako je završila, u vatri i govnima. :E
A alternativa je - šta? Neka tvorevina koju stvaraju i održavaju Više sile, nebesnici Supermen, Betmen i frendli nejberhud Spajdi? Čini mi se da ti antifašizam malkice čudno shvataš. :zubo:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 12:40

A gdje sam spomenuo služenje, koncentriraj se malo. Govorim o lovi. Provjerljiva je činjenica tko je financirao SFRJ. Činile su to sve republike, ali dvije koje spomenuh daleko najviše. S obzirom na to koliko su utjecajne u strukturama vlasti bile, plaćale su tuđu zabavu. Nerazvijeni dijelovi poput Kosova, Makedonije, BiH... gutali su pare, a Zagreb zauzvrat ništa nije dobio. Univerzijada je primjerice u cijelosti financirana republičkim novcem. Nije se trošio savezni, kao za Olimpijske igre. :p

Potpisi su za budale.

Šabović Adis
Inventar

Post by Šabović Adis » 14 Aug 2019, 13:08

Stitch wrote:
14 Aug 2019, 12:40
A gdje sam spomenuo služenje, koncentriraj se malo.
Pa ja sam govorio o služenju. Tebi to nebitno? Kojimoj ćeš služit...ehm...tuđu vosku, pa jel? Nisi valjda tamoneki Jugosloven? U Jugoslaviji? U kojoj si se i rodio? Pa da služiš Jugoslovensku Narodnu Armiju, puj puj puj... :zubo:
Govorim o lovi.

Hrvatskoj lovi ili slovenskoj lovi. Ne govoriš, dalekobilo, o jugoslovenskoj lovi u Jugoslaviji? Koja i ne postoji bez Jugoslavije i bez Jugoslovena? :zubo:
Provjerljiva je činjenica tko je financirao SFRJ.

Ko? Ruje? Ameri? Ajlijensi? Nisu valjda reptili, mamicuim reptilsku! :rofl:
Činile su to sve republike, ali dvije koje spomenuh daleko najviše.

Glupost. SFRJ stoji iza svojih republika, baš onako kako roditelji stoje iza svoje djece. Ne obratno!
A to što bi djeca roditeljima da objašnjavaju kako se djeca prave...pa to dosta govori o toj djeci. A i o roditeljima koji dozvoljavaju da im djeca brbljaju kad ih niko ništa ne pita. Zato što su i sami bili brbljavi - pred djecom. Klasika.
SFRJ financira svoje republike, čije bi drugo! :D
S obzirom na to koliko su utjecajne u strukturama vlasti bile, plaćale su tuđu zabavu.

Kako to plaćaš tuđu zabavu u svojoj kući? Jebote, zvučiš ko stranac...baš ko da si s Marsa pao. :rofl:
Nerazvijeni dijelovi poput Kosova, Makedonije, BiH... gutali su pare, a Zagreb zauzvrat ništa nije dobio. Univerzijada je primjerice u cijelosti financirana republičkim novcem. Nije se trošio savezni, kao za Olimpijske igre. :p
Ajde? Republičkim? A ne saveznim? Ima i neki paralelni monetarni sistemi & ekonomije unutar jedinstvenog - jugoslovenskog? Jel to ono na šta misliš kad kažeš:
Stitch wrote:
14 Aug 2019, 10:59
(...)države u državi, oduvijek bila nepotreban trošak. :p
(...)
A? :zubo:

Joj, jebemliti parcijalizaciju, otuđenje, vađenje iz konteksta i skučene poglede ter tunel vižn! Dati jebem. :rofl:

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 14 Aug 2019, 17:55

Adise, uzalud tupiš zube.

Stitch, tobože uvjerljivo, bez nacionalističkih primjesa, ponavlja ono što smo stalno slušali u Jugi: da sva hrvatska lova odlazi u Beograd. Danas slušamo istu pjesmicu u hrvatskoj varijanti: da sva lova iz - umetni županiju, grad, mjesto - odlazi u Zagreb. Isto je i na području pojedinih županija.

Hrvatska i Slovenija bile su u Jugoslaviji privredno najrazvijenije pa su iz poreza i mogle najviše i pridonositi financiranju državnog aparata. Princip razmjernosti. I solidarnosti. Savka i Tripalo koje neki nazivaju ustašama, a drugi smatraju da to nisu bili u dovoljnoj mjeri, radili su na ideji da se Jugoslavija reorganizira, smatrali su da je došlo vrijeme za promjene. Navodno je Tito čak bio sklon i prikloniti se njihovim prijedlozima, ali je onda odustao i počele su letjeti proljećarske glave.

Da je bilo više sluha za dogovor, danas možda ne bismo mahali hrvatskom trobojnicom u Kninu, ali ne bismo ni bili u govnima u kojima jesmo.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Aug 2019, 18:34

MmeTipfeler wrote:
14 Aug 2019, 17:55
Stitch, tobože uvjerljivo, bez nacionalističkih primjesa, ponavlja ono što smo stalno slušali u Jugi: da sva hrvatska lova odlazi u Beograd. Danas slušamo istu pjesmicu u hrvatskoj varijanti: da sva lova iz - umetni županiju, grad, mjesto - odlazi u Zagreb. Isto je i na području pojedinih županija.
To smo stalno slušali naprosto zato što je bilo tako. Znanstveni radovi "Vojnoindustrijski kompleks SFRJ" Simeona Kovačeva, Zdenka Matijaščića i Josipa Petrovića i "Jugoslavenska narodna armija - važnija obilježja" Davora Marijana detaljno analiziraju vojsku i prateću industriju u Jugoslaviji i republikama pojedinačno. Omjer uloženog i dobivenog nikako nam ne odgovara, desetine milijardâ bacili smo u vjetar. Pročitaj članke (s Hrčka, skidaju se na hard-disk), iznosim činjenice. JNA, uz goleme troškove, jest bila "četvrta armija" - ali komunističkoga bloka. Kamo pripadamo bez obzira na socijalizam. Stvorena je najviše slovenskim i hrvatskim novcem.

Jesmo li prije devedesetih imali područja od posebnog državnog interesa, da ne velim skrbi? Jesmo, pasivne krajeve - Knin, Lapac i druge vukojebine - trpimo oduvijek. Jesmo li u njih ulagali? Nismo. I to nam se vratilo za vrijeme rata. Obilo nam se o glavu što sami sebe nismo bolje pazili.

Potpisi su za budale.