Cuganje

Od gojzerice do kamere, od lopate do čekića...
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

20 Oct 2011, 22:31

Ovaj podforum je prepun otužnih hobija, koje rijetko tko upražnjava, a i oni koji ih upražnjavaju nisu sretni s njima. Ne u onoj mjeri kao s naslovnim, kraljem svih hobija.

Iz tih razloga odlučih otvoriti temu o mom i vašem omiljenom hobiju, kojeg, hvala na pitanju, upražnjavam rijetko, ali zato intenzivno.

Kad ste počeli, što vas je navelo, s čim otvarate večer, kako ju zatvarate, sami, ili u društvu, ili hobi ne pita za te sitnice?

Kod cuganja da li opijenost ide postupno, ili samo u jednom trenutku odete u ausvinkl, pa vas cuga smanta ka' figura od krokanta?

Koliko često razmišljate da se okanite svoga omiljenog hobija i koliko traje ova nepromišljena odluka?

Povraćate li u samoći svoga wc-a, ili pred očima svijeta, na radost zluradih i patnju onih nekoliko ljudi koji vas vole?

Kad ćete prestati i zašto, pobogu?

Otvorite dušu i prvu bocu koja vam je pri ruci.

Živjeli!


User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

20 Oct 2011, 22:35

Što s nama koji nismo niti počeli? Jelćetenas diskri minirat? :mama:
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Oct 2011, 22:45

Pijem rijetko. Zadnji put vani, prije desetak dana. Otad ništa, apsolutno ništa. Samo kavu i vodu.

Prije toga bio sam u svatovima. Za cijeli dan i noć popio sam malo, tek četiri piva. Cijelo vrijeme odbijao džointove i činio slična svetogrdna sranja. A po vokaciji sam narkoman, a ne pijanac.

Ne znam što mi je. Ženi mi se, očito. :tuzni:
Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

20 Oct 2011, 23:05

slafko » wrote:Što s nama koji nismo niti počeli? Jelćetenas diskri minirat? :mama:
Ne smiju. Ni ovaj moderator ne cuga.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Oct 2011, 23:13

Evo vica...

- U našoj se kući sve okreće oko mojega muža!
- Da, da, i moj dosta pije!
Potpisi su za budale.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

20 Oct 2011, 23:21

Zakleti i odani pivopija. Često i ne pretjerano kvalitetno. Tu i tamo presječem travaricom. :o
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

20 Oct 2011, 23:32

Pjesma o ljubavi, cuganju i pivu:
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

21 Oct 2011, 00:38

Pivopija, uglavnom. Ali vodka mi je u srcu. Ledena s malo limete ili limuna. Trenutno imam nekoliko litara Grey Goose vodke u dubokom. :cerek:
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

21 Oct 2011, 00:44

Pijem pivo jer mi je dobro :o, vino mogu popit dobro, dapače, al bljuzgave stvari poput bambusa i sličnog više ne idu baš najlakše.
Žestice ne pijem jer mi se želudac okrene i grči toliko da moram uzet gastal :visi: Rakija je iznimka, jer je rakija.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

21 Oct 2011, 01:23

Skoro sve volim i mogu :ne zna:.
Pivo, vino (dobro, gemišt ne volim baš), bambus, lovranski, kokteli (samo da nisu posve neprozirni), medice, viljamovke, šljivovice, orahovci, pelinkovci, Bailey's (ili kao "preljev" u sladoledu dok ti se ne počne vrtit), vodka s čim god osim kole, rum s kolom/sokovima, čak i pjenušce mogu pijuckati sa đusom ako mi se baš pije, a ne pije :D
Ne volim bisku, konjake/vinjake/stock, redbull tj. energetske napitke (od toga sam jednom umalo poludila:o).

Jedini je problem što uopće ne pijem trenutno :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Oct 2011, 01:28

Ja ne volim vino. A potječem iz vinarskoga kraja, i svi od mene očekuju da ga obožavam i poznajem.

Okej, jedno su fina vinca, buteljice i tome slično. To volim podijeliti s dragom. Onda jebem ko Hektor. Ali gemišti, bambusi, jeftina vina - od toga imam traume.
Potpisi su za budale.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

21 Oct 2011, 01:46

Zaboravila sam dodati na zelenu listu breezere, cidere, radlere i ostala pića za pićkice :zubo:

Što se povraćanja tiče, mislim da nikada nisam povratila pred nekim vani :s Sigurna sam, čak.
Obično osjetim kad je trenutak za stati na loptu.

Znalo mi se desiti da dođem doma, skinem se, spremim, legnem, sve je kao super, zatvorim oči i onda bi soba počela s luđačkom vrtnjom - a meni je od vrtuljka slabo. Ali uvijek bi se dovukla do kupaone na vrijeme :top:, jedino mi je bed da me netko sluša dok povraćam od cuge :facepalm:
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

21 Oct 2011, 08:09

Hekatonhir » wrote: Onda jebem ko Hektor.
Koji Hektor?
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Oct 2011, 08:42

Sve od navedenog. :o

Nisam dostojanstvena pijanica, uopće.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Oct 2011, 08:54

Ne cugam. Nikad. Nije da neću il ne želim, nego baš ne mogu. Dva gutljaja bilo kakvog alkohola i zrgči mi se želudac od mučnine.

Al zato ko tinejđerka i mlada djevojka sam cugala ko velika.
Prvo samo votku s nekim sokom (ne đusom) ili štrukanu votku. Kad mi se to ogadilo prešla sam na jeger ili pelinkovac.
Ali nikad mi alkohol nije bio fin, pila sam isključivo da se napijem. Zato sam i birala žestoka kratka pića da što manje količinski moram popit. Vino i pivo sam oduvijek prezirala iz dna duše.

Mislim da već 10 godina nisam ništa alkoholnog popila. A jako sam voljela osjećaj pijanstva. Pogotovo pripitosti.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Oct 2011, 10:17

ne pijem pivo, i stvari s kokosom i vanilijom.

volim vina. bambus ne pijem., ali bevanda mi je mila.
volim dore rakije: bisku, višnjevaču, orahovicu, šljivu.
bejlis i domaće verzije :cerek:
pravi rum je zakon
čaj s rumom
kuhano vino
prošek, mošt
pelin, jeger
koktele neke, i njih jako rijetko, volim znati što mi je u čaši.
uz sve navedeno, ne pijem baš često. više nemam vremena i umorna sam, pa mi se ne da takva nacijat se
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Oct 2011, 10:50

Issati, koliko ljudi uopće ne konzumira alkohol. :eek: Pa znate li vi da vam je to strašno nezdravo? Čaša - dvije vina svaki drugi dan je recept za dugovječnost. Moj susjed Mirko koji je pio pet litara dnevno živia bi trista godina, da ga nije satr'a tramvaj.
slafko » wrote:Što s nama koji nismo niti počeli? Jelćetenas diskri minirat? :mama:
Pa ne, dovoljna vam je diskriminacija što morate gledati svijet trijezni.




Počeo sam krajem osmog razreda, sa šampanjcima i kruškovcima. Bio je i onaj odvratan plavi liker, jedino dobro od njega je bilo to što je rigotina imala plavu plavu boju. To bi danas bio hit.

Osobnim rastom, a i rastom ljepote života te 90-te, počeo sam piti fina vina poput Moslavca, Dvorskog, Matana i ostalih koja su kasnije bila zabranjena kao ne-vina u velikoj vinskoj čistci. I pivo sam pio, priznajem. Rakiju obožavah. Od nje je cigareta bila slatka, i mogao si se smijati četnicima i HDZ-u, što nije nimalo smiješno samo po sebi.

U trećem srednje sam shvatio da sam alkoholičar i da mi je upis fakulteta upitan ako tako nastavim, pa sam kao glavnu drogu zamijenio alkohol marihuanom, i više nisam pio u školi (osim petkom), niti vani navečer ponedjeljkom, utorkom i srijedom. Ocjene su skočile s dva na četiri.

Na željenom fakultetu sam zaboravio i alkohol i ostalo. Od panka mi je ostala samo frizura. Ipak, nakon dvije godine shvatio sam da to nema smisla, opiti se do smrti jednom u tri mjeseca, a između ništa, pa sam opet počeo redovno piti vikendom. Više se nisu pila otrovna vina, ipak sam bio akademski građanin već.

Zaposlenjem se otvorio prostor za češće pijenje finijih vina. Kućna vina su mi južnodalmatinski plavac mali ili zapadnosrijemska bijela, poglavito graševina i traminac. Za posebnije prilike skočim do Vrutka gdje ima lijepijeh butelja za male pare.

Skoro svaku večer začinim čašom, a ako je društvo, i s par čaša. Vikendima, na izletima sa svojim klubom (nije klub liječenih alkoholičara, mi smo vrlo aktivni alkoholičari) redovno pijemo, ali smo dost' umorni pa ne popijemo puno i idemo spavati u ponoć (ako nije fešta, onda ločemo rakiju do jutra i spavamo u krivim šatorima, ako uopće nađemo šator).

Utorkom navečer pijem pivo, a znam ga popiti i u kafićima jer u kafićima uglavnom imaju trulež od vina. Srećom, ne idem često u kafiće zbog sumnjivog porijekla alkohola, sumnjivih cijena alkohola, nesretnog izbora muzike, te zabrane pušenja.

Smatram da svaki Hrvat koji drži do sebe treba biti pijanac. Povijesno statistički, 30% našeg pučanstva čine alkoholičari, i držim da će to biti zadnji bastion obrane nad nadirućim prekoatlantskim trendovima. Meni je zasigurno draže umrijeti od pijanstva i pušenja nego od debljine, a debljina još uz to nije seksxy.

:zivili:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

21 Oct 2011, 10:59

Pijem skoro sva alkoholna pića :zubo: Najviše volim pivo, bambus, jeger, pelin i dobre rakije :cerek: Najćešče pijem pivo, žešću jako rijetko, tu mi je teško utvrditi granicu :o bude dobro, dobro i onda odjednom loše i previše :tuzni: Koktele vrlo rijetko i ako nisu preslatki, vino čisto, također vrlo rijetko i u nekoj specijalnoj prilici, gemišt mi je odvrtan :flop:

Volim pit :cerek: al rijetko pijem :tuzni:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

21 Oct 2011, 11:31

Hvala svima, posebice vrrrletu.

Nego, vidim da neki ovdje, s neke ničim opravdane snobovske visine, izruguju gemišt.

Gemišt je jedno inteligentno, fleksibilno, pitko i svaki put jedinstveno piće. Usto, omogućuje čovjeku da ga pije od sumraka do zore, a da ipak zadrži minimum dostojanstva.

Gemišt je način na koji se vino konzumiralo stoljećima. Talijanski vinari, iz najpoznatijih vinskih krajeva, su stoljećima svoj radni vijek u vinogradu provodili pijuckajući gemišt od svojih najboljih sorti. Zašto - zato što pijenje čistog vina ne omogućuje cjelodnevno funkcioniranje. Danas pak, pod pritiskom francuskih snobovskih skupina i povodljivih Engleza - pijenje gemišta je postalo no-no. Sad se i rezultat robno-novčane razmjene lučkog radnika iz Liverpoola i lokalne kurve usuđuje napominjati da kako to ja miješam bijelo vino s gemištom. Zato, odgovorio sam mu, jer ja donosim odluke, a ti možeš samo raditi što ti drugi kažu. Nije znao bi li se uvrijedio ili nasmijao, te se, naravno, napio k'o svinja.

Svaki gemišt je jedinstven. U vašim rukama je odluka koji će omjer vina i mineralne vode biti. (Najbolja mineralna za gemište je Jamnica jebiga, Lipički nije dovoljno gaziran, kao ni Radenska, neke druge mineralne - Knjaz Miloš, Kiseljak imaju miris koji ne smeta kad ih se pije same, ali smeta gemištu. Stoga samo Jamnica.)

Za otvaranje večeri osobno preferiram 7:3 u korist vina. Nekad čak i 3:1, kako večer prolazi, lagano prelazim na 2:1, a kada osjećam da lagano gubim kontrolu ide 1:1 (deci-deci), ili čak 1:2 (hosu lepeš).

Graševine su idealna vina za gemište. No, nemojmo se lagati, što bolje vino - to bolji gemišt. :belahamvas: Krauthakerova gaševina, vrhunska Kutjevačka, Graševina de Ghotto, Beljska također, osim godišta kada su išli eksperimentirati te napravili graševinu s 15.1% alkohola. Općenito - vino za gemišt bi moralo imati ispod 13% alkohola. Ne smije biti slatko, traminci dakle otpadaju. Malvazije su također ok, chardonnayi, sivi pinoti.

Gemišt se predivno zrcali i cakli na svijetlu, čisto je piće i unosi veselje i osjećaj bezbrižnosti u društvo. Čovjek ga može piti u velikim količinama, a opet s dozom dostojanstva.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

21 Oct 2011, 11:42

Moj bi se slavonac svakako složio s ovom Odom gemištu. :s

Iako, često se pogrešno smatra da je gemišt zagorsko piće. A nije, jer zagorci miješaju mineralnu i drek, a slavonci mineralnu i vino, što je nužan uvjet da bi se mješavina s pravom nazivala gemištom.

I šmokljan, budimo realni, pičkasto vino poput šardoneja ne čini dobar gemišt.
Dobar gemišt se radi od dobre graševine i jamnice.Točka.
De ghotto je odlična, kao i krauthakerova, ali ima još odličnih graševina manje poznatih vinara.
npr. moji prave prekokrasnu graševinu. :cheer:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Oct 2011, 11:42

Obožavem gemite. Univerzalna pijača. Volim one kiseliše najviše, sa prefinim i prelaganim vinima mi ne paše mineralna. Žlahtina mi je odlična solo, u gemišt obliku ko da vodu pijem. Ne brijem na vrstu i kvalitetu vina, ziheraš sam oko Graševine. Samo daj. To i roštilj. Kad mi netko ponudi čisto vino, to je obično dobar znak da ima samo tu i takvu butelju i da se neću napit.

Druga stvar. Rakija, naravno. :cerek:

Šljiva, viljamovka, loza. Tim redom. Valjda nisam nešto preskočio. :D
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

21 Oct 2011, 11:48

Ze. » wrote:Druga stvar. Rakija, naravno. :cerek:

Šljiva, viljamovka, loza. Tim redom. Valjda nisam nešto preskočio. :D
moji rade i prekokrasnu šljivu. i lozu. i travaricu. i rakiju od ružinih latica i rakiju od borovih iglica i rakiju od oraha.

šteta što ne volim rakiju. :crying:
Nek(v)arljiva.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

21 Oct 2011, 11:49

Ze. » wrote:Obožavem gemite. Univerzalna pijača. Volim one kiseliše najviše, sa prefinim i prelaganim vinima mi ne paše mineralna. Žlahtina mi je odlična solo, u gemišt obliku ko da vodu pijem. Ne brijem na vrstu i kvalitetu vina, ziheraš sam oko Graševine. Samo daj. To i roštilj. Kad mi netko ponudi čisto vino, to je obično dobar znak da ima samo tu i takvu butelju i da se neću napit.

Druga stvar. Rakija, naravno. :cerek:

Šljiva, viljamovka, loza. Tim redom. Valjda nisam nešto preskočio. :D
Jesi brate travaricu. :D


Gemišti su odlični za duga roštiljanja, sjedeljke, kao i dugotrajan naporan rad. Mislim, tko normalan trijezan cijepa deset kubika drva, nakon drugog bi si zabio sjekiru u glavu od muke.

kukuriku » wrote:
moji rade i prekokrasnu šljivu. i lozu. i travaricu. i rakiju od ružinih latica i rakiju od borovih iglica i rakiju od oraha.

šteta što ne volim rakiju. :crying:
Ali mi volimo rakiju, a ti voliš nas.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Oct 2011, 11:52

Te travarice se nikad ne sjetim. :o
Bitno da dobro peče, a ako i zamiriši, nemam ništa protiv. :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Oct 2011, 11:53

Najbolji je gemišt koji se pije u kombinaciji s rakijom. Bilo kakvom.
Bez toga je potpuno beskoristan. :o
Mislim, prije me zaboli trbušina od silne tekućine nego što se uspijem napit. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply