Cuganje

Od gojzerice do kamere, od lopate do čekića...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Oct 2011, 14:32

baja » wrote: rakijice tek otkrivam zadnjih godinu, dvije.... :cerek:
Eh, domaći šljivovicin pentademižon najzdravije je piće na svijetu, nema boljeg alkohola. No velim, ne smije se miješati i pretjerivati.

Dobra rakija udara samo u noge, glavu ne dira. Čovjek se može zajebavati, pjevati, raditi što god ga volja. Nektar! :cerek:


Potpisi su za budale.
User avatar
rose madder
Posts: 57
Joined: 25 Oct 2011, 18:05

31 Oct 2011, 17:17

volem piti :cerek:

vino ako je neka sjedaljka, festa tipa moras-probat'-novu-bacvu ili kad na natjecanja frend donese svoje remek-djelo. a svaka butelja drugacija, pa ti ih jos i poredaju kako treba.
cijenim znanje, jako. :D

sto se vikenda doma tice, tu vodka igra glavnu ulogu.
donedavno je bilo miksanja sa spriteom, fantom, ribizlom i slicnim, sad moze i sama :mirko:
sa sanka na naglo najvolem trgnut' medicu il' dum-tekilu, ali nisam izbirljiva.

rakije... pa, ne bas. ustvari, jedino ako nema niceg drugog.
doduse, prekjucer sam probala neku sljivu, bila mnogo dobra.
toliko da sam je nategnula preko nekoliko puta. :o

Da strava u novinama nije oveća, život bi bio skroz zgodna pojava.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

31 Oct 2011, 17:55

Danas je uz večeru Chateau du Breuil 2009. Malo premlado za takvo vino, ali sumnjam da je loše. :raspa:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

16 Nov 2011, 22:33

Doma redovito pivo. Turnem je u duboko na 15-20 minuta da bude ledena i onda guštam.

Vani Ballantine s kolom kao osnovica svakog opijanja. Kao mlađi sam to presijecao sa tekilama, ali opametio se s godinama. Od tekile glava boli. Viski je po tom pitanju odličan, popiješ koliko hoćeš, drugi dan si kao nov. Osim toga, pije se i Long Island gdje je dostupan, te B52 shooteri. Rakije i ostale derivate izbjegavam već duže vrijeme zbog istih razloga kao i tekilu.
0 new messages
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

17 Nov 2011, 14:13

daze » wrote: Osim toga, pije se i Long Island gdje je dostupan.
...and next time this year, you'll be a millionaire
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

17 Nov 2011, 20:48

this time, next year, popoku! :facepalm:
User avatar
emanca
Posts: 33
Joined: 13 Nov 2011, 10:32

20 Nov 2011, 11:06

aah cuganje. još malo. :xlux:

malo je nezgodno cuganje u trudnoći, pa ću ovo pisati po sjećanju.

prva pijanstva su počela s bambusom, kojeg valjda nisam ni taknula od ranih 90-ih (pije li se to još uvijek :misli: )

naravno, nakon početnih pijanstava slijedi prvo trovanje alkoholom - vigorova votka od breskve :cerek: ni sada, 15 godina poslije ne podnosim niti gel za tuširanje s mirisom breskve

slijedi niz godina kvalitetnih opijanja nekom domaćom pivom, redovito presijecanom mirogojčekom.

tekile tu i tamo, kad bi maznula staroj iz nekog sakača više od uobičajenog.

na faksu se polako počinjem navikavati na vina (iako je piva bila i ostala prva i prava ljubaf)

u trenutku kada je plaća zamijenila ono što sam mažnjavala po kućama na red dolaze finije pive, a dabome i vina

trenutno sam u bezalkoholnom deliriju već skoro 8 mjeseci i što je najzanimljivije, žudim za nekakvim martinijima i sličnim pizdarijama, što nikad nisam ni pila. ah, te trudničke želje.

mala će valjda imati madež u obliku čaše za martini
vremena su teška, ali moderna
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Nov 2011, 11:24

emanca » wrote:slijedi niz godina kvalitetnih opijanja nekom domaćom pivom, redovito presijecanom mirogojčekom.
Ah, legendarna žuta naljepnica. :cerek: Jedan mi je postariji gospodin, bivši Badelov tehnolog, svojedobno objašnjavao da je taj najjeftiniji konjak zapravo i najbolji, jer ima najmanje kemije. Ima logike, jer kad je o toj cugi riječ, kvalitetan vinjak dobijem samo kad ga proizvodi netko od mojih vinogradara. Ali ovi industrijski - to je smeće, špirit s dodacima. Nikad grožđa vidjeli nisu.
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

20 Nov 2011, 11:32

Ovo što sam popila za doručak nije previše loše. Šteta što je bijelo. I možda ipak ima preparfemast miris. Moglo bi ga se mirne duše staviti iza koljena i ušiju za čvenkove.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Nov 2011, 11:53

Margarita » wrote:Ovo što sam popila za doručak nije previše loše.
oh, dobro jutro margar(e)ita :xd:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

20 Nov 2011, 20:42

Večer je bolja. Otvorila sam cabernet sauvignon. Ono što sam jutros namjeravala.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
foka
Posts: 65
Joined: 15 Nov 2011, 03:19

21 Dec 2011, 20:58

evo, podižem topic jer je jedini na hobijima na kojem imam nešto za reći, a baš sam naumila reći nešto.

mislim da je počelo sa slatkim okusom kruškovca i mlijeka. taj specifični narančasti rukavac mog života nije dugo trajao, a završio je burno.

voljela sam votku, nosila bih deci u torbi pa je ulijevala poskrivečki u sok u bircu. prijatelji su me gledali s tugom, a neprijatelji trijumfalno. nismo, naime, više bili tinejdžeri.
nemam, doduše, ni nekih neprijatelja, samo bolje zvuči rečenica.

šampanjac smo prijateljica i ja kupovale jeftini, svaka po bocu. to se pokazalo idealnom mjerom i mnoga se veličanstvena noć zbila pod okriljem mjehurića.

dok sam dobivala stipendiju, živjela sam u raskoši. brijala sam na koktele i držala lijep bar u frižideru i ormarićima. bilo je tu svega, od cointreaua do tequile, od grenadine do sirupa od ljubičica. :( <- sjeta

sjećam se da sam 2008. voljela gin. sjećam se jer sam te godine izumila džimunadu, taj nektar od limuna, džina i meda, i prezentirala je na jednom rođendanu, na kojem sam, posljedično, demonstrirala prijatelju da mu mogu staviti nogu na rame te, posljedičnije, strgala prst uslijed pada.

od 2010. ponajviše volim viski. doduše, ne svaki. jack daniel's mi je, recimo, preplošan, škotski viskiji su mi preživčani. držim se jamesona koji je gladak i elegantan i samo klizi (s ledom).


to je bio otprilike-kronološki pregled najbitnijih aktera.
u stvari i u stvarnosti (posebno ovoj siromašnoj) pijem sve.
sve osim piva.
pivo je moj kriptonit ili moja ahilova peta. pivo je dosadno.
mogu piti samo zabavna piva, npr. voćna ili čokoladna.

od toga što, važnije je kako.
uglavnom s veseljem i strastveno, a često nekontrolirano i neumjereno.
najšarmantnija sam pripita.
When I die I will return to seek
The moments I did not live by the sea
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Dec 2011, 21:25

Godinama sam pila uglavnom crveno vino, a unatrag zadnjih par godina mi pase samo bijelo.

Vino volim :cerek: , koktele razne sto jace to bolje, ne tako davno 4 bladi meri u relativno kratkom razdoblju i sve mi je super. Havana rum i neki sokic da maaaalo razbije. Volim pit, ne volim se napit. Kuhano vino. Pjenusac. Od ovih zenskastih Bacardi Pina Colada.

A volim ljeti i one alko pops

http://www.bodegassalas.com/novedades/b ... reezer.jpg

Oraspolozi a ne napijes se, to mi je omlijeno ljeti nakon posla i noge na balkonsku ogradu.

Nisam jedno vrijeme, duze od godine popila ni kap, zivot mi nije bio nista manje ljepsi. :zubo:

Zaboravih gverc. Ne spada u temu ali mi fali. :crying:
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

22 Dec 2011, 00:03

Moje prvo pijanstvo se zbilo uz domaći mošt i vruče kestene, što za posljedicu ima da tek sad, desetljeće 'il dva kasnije usuđujem se primirisati vinu.

Pivu volim piti, ali od nje se rijetko kad napijem, ne stane mi toliko tekućine u želudac.
Popijem 2 pive i sita sam. :zubo:

Moja najdraža pijanstva nose miris gin&tonica ili tequile.
Od tequile bi me glava rasturala idući dan, ali svejedno ju volim.

U zadnje vrijeme rijetko pijem, više pijuckam, ali nedavno sam na jednoj fešti dala priliku vinu i došla doma ugodno pripita.

Očito odrastam i više ne pretjerujem. :tuzni: :zubo:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

22 Dec 2011, 10:11

foka » wrote:evo, podižem topic jer je jedini na hobijima na kojem imam nešto za reći, a baš sam naumila reći nešto.

mislim da je počelo sa slatkim okusom kruškovca i mlijeka. taj specifični narančasti rukavac mog života nije dugo trajao, a završio je burno.

voljela sam votku, nosila bih deci u torbi pa je ulijevala poskrivečki u sok u bircu. prijatelji su me gledali s tugom, a neprijatelji trijumfalno. nismo, naime, više bili tinejdžeri.
nemam, doduše, ni nekih neprijatelja, samo bolje zvuči rečenica.

šampanjac smo prijateljica i ja kupovale jeftini, svaka po bocu. to se pokazalo idealnom mjerom i mnoga se veličanstvena noć zbila pod okriljem mjehurića.

dok sam dobivala stipendiju, živjela sam u raskoši. brijala sam na koktele i držala lijep bar u frižideru i ormarićima. bilo je tu svega, od cointreaua do tequile, od grenadine do sirupa od ljubičica. :( <- sjeta

sjećam se da sam 2008. voljela gin. sjećam se jer sam te godine izumila džimunadu, taj nektar od limuna, džina i meda, i prezentirala je na jednom rođendanu, na kojem sam, posljedično, demonstrirala prijatelju da mu mogu staviti nogu na rame te, posljedičnije, strgala prst uslijed pada.

od 2010. ponajviše volim viski. doduše, ne svaki. jack daniel's mi je, recimo, preplošan, škotski viskiji su mi preživčani. držim se jamesona koji je gladak i elegantan i samo klizi (s ledom).


to je bio otprilike-kronološki pregled najbitnijih aktera.
u stvari i u stvarnosti (posebno ovoj siromašnoj) pijem sve.
sve osim piva.
pivo je moj kriptonit ili moja ahilova peta. pivo je dosadno.
mogu piti samo zabavna piva, npr. voćna ili čokoladna.

od toga što, važnije je kako.
uglavnom s veseljem i strastveno, a često nekontrolirano i neumjereno.
najšarmantnija sam pripita.
Damo, po vašim pridjevima se vidi da apsolutno razumijete tematiku.
sabaa wrote: Očito odrastam i više ne pretjerujem. :tuzni: :zubo:
Tako tužno kada ljudi zaborave da su djeca. :tuzni:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
foka
Posts: 65
Joined: 15 Nov 2011, 03:19

22 Dec 2011, 14:07

vrrrlet » wrote:
Damo, po vašim pridjevima se vidi da apsolutno razumijete tematiku.
hvala, uvijek volim biti prepoznata, posebno kao dama.

u to ime i prikladno, jedna pjesma dorothy parker (velika pijandura, da se razumijemo):

“I wish I could drink like a lady.
I can take one or two at the most.
Three and I'm under the table.
Four and I'm under the host.”
When I die I will return to seek
The moments I did not live by the sea
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

22 Dec 2011, 14:16

Nedavno sam izlila pol bočice ruma u tijesto za fritule koje sam većinom bacila jer su ispale grozne.
I znala sam namočiti grožđice u rum i jesti to sa svježim sirom.
Volim rum i u kesten pireu.
I volim vino u vrhnjasto tikvičastom umaku.
I volim čokolade s alkoholima.
I jednom sam jela neki skutasti sir zaliven likerom od naranče nekakvim, to je bilo dobro.

Ne pijem baš, više volim jesti nego piti, čini se.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
foka
Posts: 65
Joined: 15 Nov 2011, 03:19

22 Dec 2011, 14:32

kod mene iće i piće idu ruku pod ruku. ne znam jesam gora izjelica ili ispičutura.
When I die I will return to seek
The moments I did not live by the sea
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

22 Dec 2011, 16:13

Ovdje se još nije spomenuo jedan od romantičnih rekvizita za cuganje - pljoska. Koliko vas posjeduje i koristi pljosku?

Imam pljosku, no do sad je nisam baš koristio, možda 2-3 puta. Inače sam uvijek nosio niskoprofilni otvarač za plutene čepove u ruksaku, no pizdurine su mi to prije par mjeseci oduzele na aerodromu. U mlađim danima sam ponekad nosio i čaše za crno vino sa sobom, kad smo išli piti u park prije večernjeg izlaska. :xd:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Dec 2011, 16:16

pljoska :cerek:

podijelila sam ih par dragim ljudima za prigode, i napunila prije
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Dec 2011, 16:16

Imam pljosku, ali ništa ne nalijevam u nju. To je dar, nekako mi je žao iskoristiti je za ono za što je namijenjena. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

22 Dec 2011, 16:21

Imam pljosku, malu, nosim je na duge hodačke izlete, za dezinfekciju kako tijela tako i duše. Nutra ima samo deci, a još dijelim supatnicima, tako da je to čisti placebo, ali radi.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Dec 2011, 16:24

ja na planinarenja nosim set malih kristalnih čokančića i malu rakiju.
to što sam usred ničega ne znači da ne mogu piti kao dama :raspa:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
foka
Posts: 65
Joined: 15 Nov 2011, 03:19

22 Dec 2011, 16:26

dosta koristim pljosku otkad je počela recesija.

ali moj je omiljeni rekvizit torba za bocu.
ovo je torba za bocu:

Image


Image
When I die I will return to seek
The moments I did not live by the sea
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

22 Dec 2011, 17:16

foka » wrote:dosta koristim pljosku otkad je počela recesija.

ali moj je omiljeni rekvizit torba za bocu.
ovo je torba za bocu:
Prekrasna je, ali nije li poanta torbe za bocu da se boca manje uočava? :D

Kako su pljoska i recesija povezane, potežeš iz pljoske po birtijama, ili?
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply