Vanpiri

Knjigom u glavu
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Nov 2011, 00:20

No dobro, neki dan je na Gutanjima trajala satima diskusija o vanpirima i cijeloj sagi, pa sam zaključila da je vrijedno imati topik o svem tom i ovdje. Ne morate se zaustaviti samo na Stephanie Meyer, ima i drugih knjiga koje govore o vanpirima, vukodlačju i svemu što dolazi u paru.

Raspalite. Tko je čito Sumrak?

ja jesam!
nije mi sjelo, malo sam prerasla to stanje svijesti. prečesto sam vrtila očima, prečesto su mi bili tupavi srednjoškolci. njihova vegetarijanska familija mi je išla na živce, tako da zaista nisam dobar materijal.
ostali?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

26 Nov 2011, 09:53

Zapaliti! :hitler:
User avatar
Secre@Me
Posts: 185
Joined: 11 Nov 2011, 11:23

26 Nov 2011, 10:27

Posto obozavam knjige..a svi su laprdali o Sumraku....procitala ..sve, :xne zna: ni + ni -,nije ostalo nis od sve te sage
ali...zato,kad se o VaNpirima :zubo: radi..teta Anne Rice je meni zakon,eeeee njene sam knjige gutala
Hard to explain to someone who has no clue. It's a daily struggle being in pain or feeling sick on the inside while you look fine on the outside
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Nov 2011, 10:47

Trenutačno čekam proljeće da bih kupila zadnji nastavak serijala Parasol protectorate autorice Gail Carriger te nastavak knjige A discovery of witches autorice Debore Harkness.

Parasol protectorate mi je otkrio steampunk žanr, likovi su zanimljivi, dijalozi duhoviti (tu me malo podsjeća na Bujoldovu), čini mi se da su zapleti ipak malčice manje zanimljivi od likova. Ipak, raspleti jesu rezultat odluka i akcija likova i to mi se sviđa. Zbog toga je cijelo okruženje uvjerljivo.

A discovery of witches - još razmišljam, svidjelo mi se, ali još je nisam uzela u ruke drugi put. Imam dojam da je riječ o razrađenom projektu s vješticama i vampirima, a ne o likovima. Moram uzeti knjigu još jednom u ruke da bih mogla točno procijeniti. Nastavak isto izlazi dogodine i pročitat ću ga jer me jako zanima kako će autorica, inače povjesničarka razdoblja u kojem je smjestila radnju, pokazati svoje znanje. Imam dojam da jedva čeka da nam ga pokaže.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Nov 2011, 12:23

Zaboravila sam napisati da čitala i Stokerovog Draculu. Toliko mizoginije na jednom mjestu nisam vidjela ni u hrvatskom saboru. Odista mi nije jasno kako su žene opstale u 19. stoljeću i kako su se uspjele izboriti za obrazovanje i pravo na posao.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Nov 2011, 14:53

Sumrak mi je uvaljen na prevaru. Nisam imala pojma kakve su to knjige, bilo je to puno prije filmova. Budući da mi je knjigu uvalila obrazovana i pametna osoba kojoj sam dotad vjerovala, moji šokovi pročitanim stranicama su bili neizrecivi. Čitala sam ju do onog momenta kad su potvđene moje sumnje da čitam knjigu o vampirima :eek: Nije samo zbog vampira, meni je ta knjiga imbecilna od prve stranice. Isuse, na svakoj stranici je pet puta napisano kako su šugavi Kulenovi neopisivo lijepi. Samo mi je to ostalo u sjećanju.

Kad sam čula da se snima film jedva sam čekala vidit tu ljepotu.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Nov 2011, 14:57

BoDerek » wrote: Kad sam čula da se snima film jedva sam čekala vidit tu ljepotu.
A ono - ćorak.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Nov 2011, 15:09

ElliQuinn » wrote: A ono - ćorak.
:rofl: Blago rečeno, moja Elli.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Nov 2011, 13:30

ElliQuinn » wrote:Trenutačno čekam proljeće da bih kupila zadnji nastavak serijala Parasol protectorate autorice Gail Carriger te nastavak knjige A discovery of witches autorice Debore Harkness.
ovo si već negdje ovdje spomenula, mislim da si bila ti, pa planiram poslušati i dići ju.
nemam pojma jel mi knjižnica pokriva taj žonr :misli:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Nov 2011, 14:25

ja ću se vratiti na originalno pitanje: fanpire i sumračke.
sumračke sam čitala. imam faze kada mi se baš čitaju ti teen-shit romani u žanru.
prvi sumračak je totalni šit s književnog i žanrovskog gledišta (glitzi-fanpiri? c'mon!), ali je zanatski jako dobro urađen i zabavan šit. što dalje odmiče saga, to manje te zanatske dobrourađenosti pronalazim, kao i zabavnosti, a to više patetičnog šitaranja. zadnji dio je bio... ajmemajko, zašto sam ja gubila vrijeme na to?!
inače nisam nešto nabrijana na vampire, čak me ni anne rice nije oduševljavala pretjerano, čak ni u pubertetu. ali dobro, ja sam imala sf-mentora prve klase, koji mi je uvalio leguinicu, herberta i simmonsa prije nego što sam se stigla samostalno dokopati smeća, pa sam kada sam došla do smeća, kužila da je ustvari smeće :mig:
ali ako se želite vratiti u teenagerske godine i družiti s vampirima, probajte viktoriu faust, "u anđeoskom liku zvijeri", kao i ove recentne šitove: vampirska akademija, kuća noći i tome slično :puca si u glavu: (naravno da sam svaki od tih šitova krenula čitati, ali, u vlastitu obranu, odustala sam: bili su pretrešasti čak i za mene, a ja sam svojevremeno čitala bakinu zbirku ljubavnih vikend romana, a još uvijek znam pročitati onaj ljubić iz sredine glorije ili 24 sata kada mi padne ruku :duboko se srami: )
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 14:55

Ali, jesam na tragu teme: u svim knjigama koje sam spomenula pojavljuju se vampiri. Kod Harknessove je čak i glavni romantični junak i isto je lijep. :durica:

Problem je samo što mislim da ništa od navedenog nije prevedeno na hrvatski.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Nov 2011, 15:07

ElliQuinn » wrote:Ali, jesam na tragu teme: u svim knjigama koje sam spomenula pojavljuju se vampiri. Kod Harknessove je čak i glavni romantični junak i isto je lijep. :durica:

Problem je samo što mislim da ništa od navedenog nije prevedeno na hrvatski.
meni nije. nego, imaš li možda ebook verzije spomenutih romana? :lijena tražiti po bespućima interneta:
ja već dugo nisam čitala ništa dobro, a steampunkish vanpiri mi se čine skroz fora. nisam inače ljubitelj pravog steampunka (pročitala sam stephensonov "the difference engine" i nije me se pretjerano dojmio.) ali zato mi steampunkish fantasy jako lijepo legne, sviđa mi se viktorijanska atmosfera u kombinaciji sa začudnim elementima fantasyja.

što se engleskog tiče... u zadnjih 10 godina pročitala sam na hrvatskom samo ono čiji originalni jezik nije engleski ili njemački, i one rijetke stvari koje nisam uspjela naći u izvorniku a našla sam prijevode (2 ili 3 romana u 10 godina sve skupa).
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

27 Nov 2011, 15:16

U elektronskom obliku imam samo jedan nastavak steampunka, i to četvrti. Sorry...
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

27 Nov 2011, 16:50

MadnessInMethod » wrote: ali ako se želite vratiti u teenagerske godine i družiti s vampirima, probajte viktoriu faust, "u anđeoskom liku zvijeri",
:horor:
kao i ove recentne šitove: vampirska akademija, kuća noći i tome slično :puca si u glavu:
:nono:
Vampirska akademija je odlična za taj rang teen-shita s nadnaravnim, bolja je od Sumraka.
Kuća noći je teško smeće, kao i sva ona govna s anđelima, ali VA ne diraj. :xo:



Što se tiče uvodnog, čitala sam Sumrak i držao me dva tjedna poprilično. Pročitala sam u to vrijeme i original i prijevod, prijevod je bolji. Srećom, prošlo me.
Volim vanpire i slična čudesa tako da čitam što god mi dođe po ruku, a takve je tematike. Na tome se zahvaljujem Sumraku, pokrenuo je pošast pa sad vanpira ima na vagone. :xlux:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

28 Nov 2011, 09:22

Jedine knjige o vampirima koje priznajem su od Elizabeth Kostove- Povjesničarka i Brama Stokera- Drakula.

Ovo drugo nisam čitala.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

28 Nov 2011, 09:44

Dodao bih još i Anne Rice i to samo Vampire Lestata. Ostalo mi je bilo već veća kuruza.

Također i Vamipre: The Masquerade - zakon. Nije knjiga, nego RPG sistem, ali materijal za čitati je sasvim dobar i ozbiljan. Kad zamišljam vampire i njihov svijet, obično se toga prvo sjetim.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

28 Nov 2011, 17:59

Pješčana » wrote:Raspalite. Tko je čito Sumrak?
moj sin (još dok je bio u osnovnoj)
čula sam da je to za taj uzrast pa se nisam pačala
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Nov 2011, 22:56

Morticia » wrote:Jedine knjige o vampirima koje priznajem su od Elizabeth Kostove- Povjesničarka i Brama Stokera- Drakula.

Ovo drugo nisam čitala.
Vidiš, pročitala sam Kostovu. Uopće se ne sjećam radnje. Nekako sam u približno isto vrijeme gledala i Underworld i Van Helsing i sjećam se da su mi bili zanimljiviji.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

29 Nov 2011, 15:46

Ah, ni vampiri više nisu što su bili. Outali su se i sada su gejpiri.

Kod vampira mi se jedino sviđa što grizu djevojke za vrat. Gejpiri grizu dečke, tako da je i to otpalo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Nov 2011, 17:12

Nego, ove teen vampirke koje su sad popularne, jamačno dobro sišu, no gutaju li?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Nov 2011, 18:01

U današnje vrijeme sve gutaju. :mudri:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Nov 2011, 18:03

Čak i ako jedeš češnjak prije?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Nov 2011, 18:18

JPK » wrote:Čak i ako jedeš češnjak prije?
Hahaha. To im je, onda, posljednje gutanje.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

29 Nov 2011, 18:20

A ližu li vampiri i s kojim razmakom od menstruacije? :xraspa:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

29 Nov 2011, 18:25

A. P. - ako nisi primijetila ovo je podforum književnost. : snebivaseikriža:
Post Reply