Je li tko čitao..?

Knjigom u glavu
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Nov 2011, 18:12

Nego, bijah dana u Profilu, i zapela mi za oko jedna knjiga. Sinkronicitet od Davida Richoa.

Zanima me je li tko pročitao? Ako vas zanimaju uopće takve stvari.

Zamislila sam ovu temu kao mjesto gdje možete dobiti informacije o djelima koje želite kupiti nekome ili pročitati sami, da vidite je li (po vama) vrijedno vremena i novaca.


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

05 Nov 2011, 20:10

Ne znam kako si zamislila temu, možemo li ovdje općenito raspravljati o knjigama koje namjeravamo kupiti/čitati?

Mene zanima The Whistleblower. Knjigu je napisala neka ženska koja je bila u mirovnim snagama u Bosni, govori o traffickingu za vrijeme rata. Snimljen je i film. Čini mi se dosta zanimljivo.

Ili da preskočim knjigu i dam se odmah na film :zubo:
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

08 Nov 2011, 00:42

Pješčana » wrote:Nego, bijah dana u Profilu, i zapela mi za oko jedna knjiga. Sinkronicitet od Davida Richoa.

Zanima me je li tko pročitao? Ako vas zanimaju uopće takve stvari.

Zamislila sam ovu temu kao mjesto gdje možete dobiti informacije o djelima koje želite kupiti nekome ili pročitati sami, da vidite je li (po vama) vrijedno vremena i novaca.
Sinkronicitet je Jungov izum koji nije dao razultata.
Materijalisti ga ne mogu objasniti, a Jungovo "objašnjanje" kao
akauzalnih veza je- boza.

T.zv. sinkronicitet je primjer supra-kauzalnih veza, a ne akauzalnih, i
"objašnjava" ga gnoza, a ne neko prtljanje ni vrit ni mimo.

Za gnozu teškoga kalibra bih preporučio
bošnjački prijevod jedne od temeljnih mudrosnih tekstova 20. st., "Svjetlosni čovjek
u iranskom sufizmu" Henryja Corbina:
http://www.ibn-sina.com.ba/index.php?op ... &Itemid=35

Ili- "sinkronicitet" je manifestacija mundus imaginalis-a ili alam-i-mithala.
Što Jung i njegovi nisu mogli probaviti.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Jul 2012, 13:40

Ovo je mi se tematski čini najbliže preporukama, pa evo... :D

Mogla bi pročitat neki dobar krimić, al za promjenu ne bi da bude površan i glup, tipa, on je star i bogat, ona je mlada i lijepa, ubojica je butler :rolleyes:
Može bit i na engleskom, samo da je knjiga nabavljiva u knjižarama ili na Amazonu.

Hvala :)
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

24 Jul 2012, 13:56

@blue

Image

Naslovnica je malo treši, ali krimić je uberkul.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

24 Jul 2012, 14:01

Nikad nisam baš voljela krimiće.

Ali krimi trileri Patricie Highsmith su mi bili prejebeni :S
Davno sam ih čitala i ničega se više ne sjećam, ali znam da sam uživala u njima.
Psihološke su i mračne i imaju super atmosferu. Nisu glupe.

Nekoliko sam naslova pročitala i svi su mi bili super. Pogotovo Ripleyeva igra.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

24 Jul 2012, 18:42

Nije baš krimić, prije je zajebantski starozavjetni horror - Stefan Heym - The King David Report. :zubo:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

25 Jul 2012, 17:00

blue » wrote:Ovo je mi se tematski čini najbliže preporukama, pa evo... :D

Mogla bi pročitat neki dobar krimić, al za promjenu ne bi da bude površan i glup, tipa, on je star i bogat, ona je mlada i lijepa, ubojica je butler :rolleyes:
Može bit i na engleskom, samo da je knjiga nabavljiva u knjižarama ili na Amazonu.

Hvala :)
Ne možeš fulati s ovom novom generacijom Skandinavaca. Larsson, Nesbø i njima slični.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

25 Jul 2012, 18:03

...crvenu travu borisa viana? fala!
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
vohu
Posts: 6
Joined: 26 Jul 2012, 14:55

26 Jul 2012, 15:32

*jezebel* » wrote:...crvenu travu borisa viana? fala!
evo ja sam ju uzela čitati prije kojih 10 dana jer mi se jako svidio njegov srcoder i svi mrtvi su iste boje. al crvena trava mi je čudnaaaaaa. kao prvo, ful je bizarna knjiga (možda se radi o nekom fantastičnom djelu, a meni se fantastika kao žanr ne sviđa, mada opet, u srcoderu vian lijepo i suptilno balansira između realnosti i fantastike). ovdje se likovi ponašaju čudno. ne znam. iskreno, nemam strpljenja čitati ovu knjigu, pa ću ju fino vratiti odakle sam ju i uzela.

nego, je li tko čitao lydie salvarye? čini mi se kao žena koja zna pisati, ali sam teško progutala jednu njezinu knjigu (portret pisca kao domaće životinje). čitao tko?
Post Reply