Knjige mog djetinjstva

Knjigom u glavu
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

20 Oct 2011, 19:11

Éowyn » wrote:
Meni je Atrej :cerek:
Naravno. Kako mu oprosti na kraju. :s

Ali Fuhur, onako sav sretan i lepršav i oblačast, ja bih jednog takvog zmaja. :cerek:


gonj špadi
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

21 Oct 2011, 00:58

klonka » wrote: Naravno. Kako mu oprosti na kraju. :s

Ali Fuhur, onako sav sretan i lepršav i oblačast, ja bih jednog takvog zmaja. :cerek:
Ja sam u Atreja bila totalno zaljubljena. Onako lijep, mlad i zelene kože :cerek:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

21 Oct 2011, 01:04

koko u parizu je najzabavnia knjiga ikad. i kad bijah mala, a i sad ju pročitam digod.
jako sam voljela i družinu sinjeg galeba.

što se tiče šrota, pročitala sam sve što je bilo u kjnižnici o nekakvom fantomu. zelene korice s crnom sjenkom na njima.
se netko sjeća toga?
Nek(v)arljiva.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

21 Oct 2011, 01:12

Éowyn » wrote:Ja sam u Atreja bila totalno zaljubljena. Onako lijep, mlad i zelene kože :cerek:
Ta knjiga zaslužuje poštenu ekranizaciju, a ne ono smiješnu bezvezariju od filma.
gonj špadi
User avatar
rose madder
Posts: 57
Joined: 25 Oct 2011, 18:05

25 Oct 2011, 18:50

ja sam zdusno gutala 5 prijatelja enid blyton.
sad ih, k'o pokemone, pokusavam skupiti sve . :D

obozavala sam copica. prvo sam se, u 4. razredu, docepala 'magarecih godina' i zaljubila se nacisto. onda sam procitala 'orlovi rano lete'. ajme meni, kako li sam samo plakala. :crying: predivna knjiga. predivna.

smijala sam se uz 'nikicu', 'vlak u snijegu' sam gutala, a onda sam se u neko doba prebacila na zagorku i njenu 'gricku vjesticu'.

ajme, kako je to bilo krasno otkrivati :cerek:

Da strava u novinama nije oveća, život bi bio skroz zgodna pojava.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

25 Oct 2011, 18:58

rose madder » wrote: smijala sam se uz 'nikicu'
Ja sam Nikicu kao klinka pronašla u baji za smeće na kolodvoru. Bila je sva rasparana i mokra. Osušila sam je i držala ispod vitrine da se izravna. Falilo joj je nekoliko prvih stranica tako da prvu priču nikad pročitala od početka. :D
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

25 Oct 2011, 19:00

Nikolajevna » wrote:
Ja sam Nikicu kao klinka pronašla u baji za smeće na kolodvoru.

Sad tek vidim da ovo malo ispada kao da sam kao klinka kopala po bajama za smeće po kolodvorima.:o
A nisam. Krenula sam baciti papirić od bronhi bombona. Tko ne vjeruje, magarac.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

25 Oct 2011, 19:03

"Sve je počelo tako što je gavran držao u kljunu komad trapista..." :cerek: :cerek: :cerek:
gonj špadi
User avatar
rose madder
Posts: 57
Joined: 25 Oct 2011, 18:05

25 Oct 2011, 19:11

Nikolajevna » wrote:

Sad tek vidim da ovo malo ispada kao da sam kao klinka kopala po bajama za smeće po kolodvorima.:o
A nisam. Krenula sam baciti papirić od bronhi bombona. Tko ne vjeruje, magarac.
ona se sjeca i koji je bombon bio :zubo:
bronhi, lakse se dise :cerek:
klonka wrote:"Sve je počelo tako što je gavran držao u kljunu komad trapista..." :cerek: :cerek: :cerek:
- stvar hoda.
- bajs, kako se to izrazavas?
- pardon. stvar hoda, drugarice.
:cerek:

Da strava u novinama nije oveća, život bi bio skroz zgodna pojava.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

25 Oct 2011, 19:13

rose madder » wrote: - stvar hoda.
- bajs, kako se to izrazavas?
- pardon. stvar hoda, drugarice.
:cerek:
Daaaaa :cerek: :s :rofl: :rofl: :rofl:
gonj špadi
User avatar
rose madder
Posts: 57
Joined: 25 Oct 2011, 18:05

25 Oct 2011, 19:45

upravo sam je izvukla sa police i mislim da cu se baciti na utvrdjivanje gradiva :D

Da strava u novinama nije oveća, život bi bio skroz zgodna pojava.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

25 Oct 2011, 22:01

kukuriku » wrote:koko u parizu je najzabavnia knjiga ikad. i kad bijah mala, a i sad ju pročitam digod.
jako sam voljela i družinu sinjeg galeba.
Jel Družina sinjeg galeba počne tako da je nekom na prvih par stranica umro tata ili djed - ako je to to, samo se toga sjećam, tulila sam ko navijena :crying:
Gutala sam knjige ko klinka, pozaboravljala većinu :ne zna:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Oct 2011, 08:10

blue » wrote: Jel Družina sinjeg galeba počne tako da je nekom na prvih par stranica umro tata ili djed - ako je to to, samo se toga sjećam, tulila sam ko navijena :crying:
Gutala sam knjige ko klinka, pozaboravljala većinu :ne zna:
Otac mu se vratio, čamcem, nakon dugog (mislim pečalbarskog) izbivanja tko zna gdje. Da umre kod kuće. Lijepa knjiga. Pročitao sam je sigurno desetak puta. Znam ju skoro napamet, samo su mi neki manji detalji izblijedjeli.

Svaku scenu imam vizualiziranu u glavi i nikad se nisam usudio gledati film, da mi ne pokvari onaj moj, koji mi se u glavi vrtio.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

11 Nov 2011, 00:13

[quote="rose madder »"][/quote]

Ja i dan danas govorim vrlo cesto "drugarice" umjesto "uciteljice". Nekako mi ostalo prirodno. :D
A i svidja mi se moram priznati. Lijepo je i dio je mog djetinjstva.

Sto se knjiga tice mislim da sam procitala cijelu djecju knjiznicu. Sjecam ih se podosta, a podosta sam ih i pozaboravljala. Bijeli jelen, od Nazora... Tribusonove neke, kako su im naslovi uopce... uglavnom bila je Biblioteka Vjeverica... da se sjetim... Blizanke, Kraljevic i prosjak, Kozeta (Jadnici)... Tom Sojer...
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

11 Nov 2011, 16:22

Orlovi Rano Lete je bila knjiga uz koju sam naučila čitati.
Prvo mi ju je mama čitala svaku večer,a onda sam i ja sam počela ispitivati koje je koje slovo i polako počela sricati slova.

Masu knjiga koje ste nabrojali sam obožavala, Zujak leti u sumrak, većina Biblioteke Vjeverica, Pet prijatelja, Zane Grey, Zagorka...

Najdraže knjige sam stalno iščitavala, što cijele, što samo omiljene dijelove.

Prve knjige nad kojima su se moji znojili kad sam ih čitala u negdje petom osnovne su Pleme spiljskog medvjeda i sve čega sam se dočepala od Majdaka. :zubo:

Jedna od upečatljivijih knjiga u ranom djetinjstvu mi je bila Tim Thaler ili prodani smijeh.
Baš su mi neki djelovai bili strašno tužni i dirljivi u toj knjizi.

Jedna knjiga čiji me gubitak jako pogodio (mama ju je posudila i nikad nije vraćena) je 100 najljepših svjetskih bajki. Bila je to debela knjižurina smeđih korica, sa bajkama sa svih strana svijeta gdje sam se prvi put susrela sa ruskim bajkama i patila što se ne zovem Vasilisa. :o
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

11 Nov 2011, 19:53

Iz nekog sam razloga kao klinka čitala zaista hrpetinu ruskih bajki. Također, Branko Ćopić :cerek:
Razmišljam pokupit te knjige i donijet si ih u zg :misli:
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

11 Nov 2011, 20:06

Nedavno sam na kablovskoj naletila na film Orlovi rano lete. :cerek:
Imala sam osjećaj da sam u gradu naletila na neke stare prijatelje koje nisam vidla tako dugo da sam i zaboravila kako izgledaju, i evo ih sad ispred mene.

Neprocjenjivo iskustvo, s obzirom da nisam ni znala da taj film postoji. :cerek:
The planet is fine. The people are fucked.
Abri
Posts: 2
Joined: 12 Nov 2011, 15:09

12 Nov 2011, 18:40

rose madder » wrote:ja sam zdusno gutala 5 prijatelja enid blyton.
sad ih, k'o pokemone, pokusavam skupiti sve . :D

obozavala sam copica. prvo sam se, u 4. razredu, docepala 'magarecih godina' i zaljubila se nacisto. onda sam procitala 'orlovi rano lete'. ajme meni, kako li sam samo plakala. :crying: predivna knjiga. predivna.

smijala sam se uz 'nikicu', 'vlak u snijegu' sam gutala, a onda sam se u neko doba prebacila na zagorku i njenu 'gricku vjesticu'.

ajme, kako je to bilo krasno otkrivati :cerek:
Ajme, Orlovi rano lete :cerek:
Omiljena knjiga mog djetinjstva, čitala sam je bar deset puta i još mi ponekad dođe da odem u knjižnicu po nju :cerek:
Također i 5 prijatelja :)
Sad se ne mogu sjetiti kako se zovu ali bile su neke knjige koje su imale vše verzija završetka, kao dođeš do određene točke pa ti ponudi dvije ili više opcija za nastavak, znam da sam ih gutala i svaki dan išla u knjižnicu po drugu :misli:
User avatar
Nin(forceps)a
Posts: 2
Joined: 11 Nov 2011, 16:05

14 Nov 2011, 16:09

Ajme teme :cerek:

Moja Zlatna dolina - Zlata Kolarić-Kišur
Trojica u Trnju - P.Pavličić
20000 milja pod morem - J. Verne (i sve njegovo što sam uspjevala naći :rofl: )
Cijela kolekcija kaubojskih pričica Zane Gray-a
Pustolovine Toma Sawyera - sjećam se da je bilo neko prastaro izdanje :cerek:
- space gillespie -
babsjohnson
Posts: 26
Joined: 10 Nov 2011, 02:52

15 Nov 2011, 19:24

Kao mali čitao sam Alana Forda, U registraturi, Lesi se vraća kući, Hajdi.
Imao sam dvije verzije Hajdi, od prije II svetskog i nakon njega. U poslijeratnoj verziji riječ "Bog" u ovoj, dobrim dijelom religioznoj knjizi bila je zamijenjena riječju "baba" :cerek:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Nov 2011, 21:47

51nj0r3 » wrote:Kao mali čitao sam Alana Forda, U registraturi, Lesi se vraća kući, Hajdi.
Imao sam dvije verzije Hajdi, od prije II svetskog i nakon njega. U poslijeratnoj verziji riječ "Bog" u ovoj, dobrim dijelom religioznoj knjizi bila je zamijenjena riječju "baba" :cerek:
Moja je bila po korienskom pravopisu. :)
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

25 Nov 2011, 00:32

Sjetila me predstava; Veli Jože. :cerek:


Kroz pustinje i prašume. To isto bih uhvatila vremena prolistati opet.
Mislin da san bija jasan
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

28 Nov 2011, 21:19

kukuriku » wrote:koko u parizu je najzabavnia knjiga ikad. i kad bijah mala, a i sad ju pročitam digod.
jako sam voljela i družinu sinjeg galeba.

što se tiče šrota, pročitala sam sve što je bilo u kjnižnici o nekakvom fantomu. zelene korice s crnom sjenkom na njima.
se netko sjeća toga?
Pa to je genijalno, Fantomas, genij zla.
http://www.coolfrenchcomics.com/fantomas.htm
User avatar
bumbamara
Posts: 10
Joined: 30 Aug 2012, 12:53

31 Aug 2012, 10:08

Baš sam se nedavno sjetila Zujka (Zujak leti u sumrak). Šteta, nemam je doma, a rado bih je ponovo pročitala. Zanimljivo, ne sjećam se o čemu je bila, samo pamtim atmosferu.

Ostale koje sam rado čitala u djetinjstvu: Bambi i Bambijeva djeca, Adrian Mole, Kušanove knjige, Junaci Pavlove ulice - kad bolje razmislim, biblioteka Hit junior - rijetko koji naslov mi se nije sviđao.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 Aug 2012, 10:54

Zujak leti u sumrak. :cerek:

Zvučalo mi je tako napeto, gotovo hičkokovski. A mislim da je i bio neki opaki triler. Ne sjećam se točno.

Obožavala sam Družbu Pere Kvržice. I popizdila kad sam je pročitala do kraja. Htjela sam još. :zubo:

Pa Vlak u snijegu. Ljuban. :love:

Šegrt Hlapić, Huckleberry Finn, Koko... joj, bilo ih je. Puno. Ne znam jesam li ikad čitala više nego tad.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply