Što imamo na noćnom ormariću

Knjigom u glavu
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Jul 2012, 22:49

a večeras krećem na Povjesničarku. Jel netko možda to čitao?
vele mi ljudi da je na momente strašna knjiga, ali mi nisu znali reći kako točno strašna :ne zna:


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

23 Jul 2012, 09:52

Čitala sam je. Zaboravila sam je. Znam da ima veze s vampirima. I poviješću.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Jul 2012, 09:02

Pješčana » wrote:a večeras krećem na Povjesničarku. Jel netko možda to čitao?
vele mi ljudi da je na momente strašna knjiga, ali mi nisu znali reći kako točno strašna :ne zna:
pročitala.
jedna riječ- dosadno.
počne obećavajuće, ali...ode u pizdu materinu. dođe ti miljon puta da upitaš: oš li više, pobogu.
a kraj me se toliko dojmio da ga se ni ne sjećam. :misli:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Jul 2012, 09:37

Yalom: Lijecenje Shopenhauerom.
Dosao do pola.
Toliko me sinoc zaokupila da sam popustio na forumu.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Jul 2012, 07:05

Nikad cuo za te romane...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

26 Jul 2012, 10:32

Hoće reći da čita "Može i bez kavijara".
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 Aug 2012, 20:32

Euklid wrote:Yalom: Lijecenje Shopenhauerom.
Dosao do pola.
Toliko me sinoc zaokupila da sam popustio na forumu.
ispravak - Jalom: lecenje Sopenhauerom
jer je na ekavici
Dosta dobra ali je autor bio u frci s rokom pa je zbrzao kraj za brat bratu 100 stranica.

Sad sam se u trafici dvoumio izmedju Zene vremenskog putnika, 39,90
i kompleta od 2 knjige za istu cijenu: Salkovic, Ljubaf u doba recesije
K: Umijece ljubavi

Sta biste vi izabrali?
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
bumbamara
Posts: 10
Joined: 30 Aug 2012, 12:53

05 Sep 2012, 18:43

trenutno na noćnom ormariću imam: brešanove prokletnike :) , tribusona - kuću u kojoj stanuje vrag i klub obožavatelja te tomićevu smotru folklora. ljetni zaostatak, treba sad sve to vratiti i posuditi nešto za jesen. zagrijala sam se za biografiju slave raškaj pa je to valjda sljedeće.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Sep 2012, 19:12

bumbamara, ti si nova, dobrodošla :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
bumbamara
Posts: 10
Joined: 30 Aug 2012, 12:53

05 Sep 2012, 21:04

Pješčana, hvala na dobrodošlici! :cheer:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

07 Sep 2012, 10:14

Daniel Glattauer: Dobar protiv sjeverca

ne preporuku prijateljice
'if you fall, i'll be there' (floor)
Dinja
Posts: 187
Joined: 01 Mar 2012, 12:40

07 Oct 2012, 15:57

Triptih.
Cucumis melo vulgaris
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Nov 2012, 10:41

Yalom: Krvnik ljubavi



p.s.

što mrzim kad obrišu neke nickove pa pojedini postovi ostanu besmisleno visiti u zraku :mad:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

25 Nov 2012, 22:59

bumbamara » wrote:trenutno na noćnom ormariću imam: brešanove prokletnike :)
Kupila sam ih na Interliberu prije 2 godine. Volim Brešana, ali tu sam prvi put primijetila koliko nevješto piše dijaloge, srećom da ih nema puno.

Pročitah Glasom protiv topova, Alenke Mirković. Početak je nesiguran, ne volim novinarski stil, ali kako se rat zahuktava i Alenka je sve sigurnija u ono što piše. Pogovor iz 2011. je maestralan, jedan od boljih tekstova općenito koje sam pročitala. Svaki Hrvat bi trebao pročitati ovu knjigu, nije teška za shvatiti, ne igra na kartu osjećaja, a opet je potresna, možda baš zbog toga.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Dec 2012, 17:17

Imam Murakamija, Okorela zemlja čuda i Kraj sveta. I nije mi na noćnom ormariću nego je na veš-mašini. Jedino se tako uspijevam probiti kroz knjigu,
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

17 Mar 2013, 09:28

počela sam čitati Jestivu povijest čovječanstva Toma Standagea. Jako je zanimljiva, masu stvari nisam znala, nažalost nedostatak vremena činu ju sporo čitljivom.
Tom opisuje kako su civilizacije napredovale širenjem žitarica, kako su se trgovački putevi mijenjali zbog potrage za začinima, kako se svijet mijenjao dolaskom nove hrane..baš mi je zanimljivo. jel netko možda čitao?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Apr 2013, 13:17

R.R. Raskoljnikov: U potrazi za izgubljenom sjekirom
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

14 Apr 2013, 22:15

Čitam Hyperion, umlatila Snuff od Pratchetta tijekom pet dana službenog putovanja. Čekaju me Captain Vorpatril Alliance i Endimion.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

14 Aug 2013, 00:17

I dalje Dostojevskog. Idiota. Prešla sam polovicu i mislim da mi se ne sviđa. Prijevod mi je čudan, nekad nisam sigurna što uopće priča, a i te njihove konvencije nikako prevazići. Jednostavno se ne mogu ufurati u spiku "avaj, vječna sramota jer se obukla preraskošno!" :rolleyes: Definitivno nije za me realizam.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

14 Aug 2013, 23:44

Serenità » wrote: "avaj, vječna sramota jer se obukla preraskošno!" :rolleyes:
njega trebaš čitati kao forum :p, u polifonom ključu. zapravo je ironičan
ono što kod njega nije realistično, to je tzv. pripovjedač. u biti se sprda s likovima

pogledaj 'idiota' u gavelli (kad se vrate s godišnjeg i tezgi :-D)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

15 Aug 2013, 18:51

blaze » wrote: njega trebaš čitati kao forum :p, u polifonom ključu. zapravo je ironičan
ono što kod njega nije realistično, to je tzv. pripovjedač. u biti se sprda s likovima

pogledaj 'idiota' u gavelli (kad se vrate s godišnjeg i tezgi :-D)
Očito mi je presuptilan, uopće ne primjećujem tu ironiju niti se mogu uživjeti u to doba. Moram priznati da mi ni Zločin i kazna nije legla, ali sam smatrala da je tako jer me živcira lamentiranje o prolivenom mlijeku, pogotovo ako je namjerno.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Aug 2013, 14:55

dvije knjige su odlučile provest neko vrijeme kod mene, mada ih nisam tražila, u jednom danu obje su mi privukle pažnju u knjižnici.
Elisabeth Kübler- Ross: O smrti i umiranju, i Mirko Štifanić: Kultura umiranja, smrti i žalovanja.
vidjet ćemo kako je, tema mi je privlačna.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

19 Aug 2013, 16:19

Serenità » wrote:I dalje Dostojevskog. Idiota. Prešla sam polovicu i mislim da mi se ne sviđa. Prijevod mi je čudan, nekad nisam sigurna što uopće priča, a i te njihove konvencije nikako prevazići. Jednostavno se ne mogu ufurati u spiku "avaj, vječna sramota jer se obukla preraskošno!" :rolleyes: Definitivno nije za me realizam.
Pročitao sam Idiota desetak puta i uopće se ne sjećam te rečenice. Čiji je prijevod? Primijetio sam da je, recimo, Ana Karenjina koja je išla uz Jutarnji ili Večernji katastrofalno prevedena. Umjesto da otkupe prava na već postojeće prijevode, koji su odlični, angažiraju neiskusne prevoditelje i daju im nemoguće rokove.

Ako je pak prijevod od Ise Velikanovića, onda je greška samo u tebi. :E
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

19 Aug 2013, 16:23

blaze » wrote: njega trebaš čitati kao forum :p, u polifonom ključu. zapravo je ironičan
ono što kod njega nije realistično, to je tzv. pripovjedač. u biti se sprda s likovima

pogledaj 'idiota' u gavelli (kad se vrate s godišnjeg i tezgi :-D)
Ne igra li Idiot u ZKM-u? Teško sranje. Sramotno nerazumijevanje teksta. Nepotrebno podilaženje publici kvaziduhovitostima. Afektiranje. Glupiranje. Nisam se mogao uživjeti niti sekunde. Trebao sam ih gađati rajčicama!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Aug 2013, 16:21

Pripravnik za ratnika.
Imam dugo tu knjigu i tek nedavno sam ju počela čitati.

Pomoć bi mi dobro došla :D Kako dalje s tom sagom? Koju sljedeću knjigu da uzmem? Ako ću čitat kronološki, a to mi se čini najlogičnije, neki dijelovi (pripovjetke ?) su razbacani u nekoj zbirci , pa se čita npr. knjiga1, knjiga2, pripovjetka1, knjiga3 ako sam dobro ubrala :misli: Kako drugačije, ako ne kronološki?
Post Reply