Književni vremeplov

Knjigom u glavu
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Mar 2016, 17:18

Ali književni bukvalno, od knjiga kao najraznovrsniji izbor knjiga zatrpanih u nekoliko kartonskih kutija kod mene u stanu, koje su samo generalno podijeljene po kutijama pa u dvije velike kutije su nagurane knjige sa svih mogućih obrazovnih nivoa, i različitih profesija, kako je ko šta gurao u porodici. U druge dvije kutije je natrpana beletristika, to što nije moglo da stane u izložbeni prostor. Desilo se da sam to danas otvorio, posle godina i godina, jedino tako je zanimljivo, i onda je baš zanimljivo, obrazovne ove su prava vremenska mašina, i nije sadržaj da je nešto važan, nego to na šta te knjige asociraju, a asociraju zaista na svašta. Od švrljanja po knjizi kad je bilo dosadno na času u osnovnoj do ne znam na šta to sve ne vrati. I nisu mi samo moje interesantne, ove na slici su dijelom iz moje veoma rane istorije a dijelom nisu iz moje istorije, stare su i pohabane a i egzotičan je izbor naslova zaista

Image

Pripovjetke Isaka Samokovlije, Remarkov Povratak, drame Sterije Popovića, Lenjin, Uljanova, ova edicija, pa imao sam gomilu knjigu iz ove edicije, najviše su bile ideološke prirode, Pustolovine sa dalekih mora Karl Maj, i Crveni petao leti prema nebu od Miodraga Bulatovića.

Izgužvala se i iscijepala Seljačka buna, to sam morao da lijepim

Image

a ova je drag poklon, knjiga je štampana oko 1930e vjerovatno i ranije

Image


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Apr 2017, 11:34

To si stavio zato što ih prodaješ ili se samo hvališ? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Apr 2017, 12:23

Stitch wrote:
13 Apr 2017, 11:34
To si stavio zato što ih prodaješ ili se samo hvališ? :raspa:
Hvali se, mislim. A nakon godinu dana teško da će ti i odgovoriti. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Apr 2017, 12:45

Ma bio je tu nedavno. Nakon što smo slali one mejlove. ;)

Jest da nije pisao, ali vidio sam ga među logiranima. Sad ga samo treba isprovocirati da se javi. :D
Potpisi su za budale.
Post Reply