Ne znam što je to što tražiš, al mi drago što se vidimo

Knjigom u glavu
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Feb 2013, 00:54

Hrpe se stvari ja ne mogu sjetiti. Ponekad pomogne internet, al, eto, ni to čudo nije svemoguće. Ili ja nemam dovoljno mozga/informacija da suzim pretragu.
E, al' možda se nekto drugi može sjetiti. :cerek: Dakle ovo bi bila temica za situacije kad vas nešto izluđuje (kad vam je možda i na vrh jezika), a odnosi se na književnost. (Lijepo molim da se obrati pažnja kako se u uvodnom postu trudim bit pristojna i malo više upotrijebit pravopis. Poslije neću. :zubo:)

Prva nevolja (ovo je ono što mi trenutno krv na slamku pije, a mislim da bi drugima trebalo lako ići): ne mogu se sjetiti imena jednog lika. Mislim (ne znam točno zašto) da bi se mogao prezivati Pike. Ili bar imati slovo p za početno u prezimenu, možda čak i u imenu. (Iako mislim da nije u imenu i da mu je ime neko od onih koja kao da starinski i pomalo uzvišeno zvuče, nešto kao Bartolomej, Lazar il' Zigismund...uglavnom ta neka "čudna" imena. Kakve sam sreće i pameti ispast će da se zove Pero.) On je skitnica, pomalo tajanstven, ako ne čak i znanstvenofantastičan, ima poludugu, rijetku (proćelavu) kosu i stakleno oko. To oko je bitno, ne samo kao uočljiv detalj, nego tu još ima neka priča. Mogao bi (opet ne znam zašto) biti Borgesov lik. Iz (opet) nepoznatih razloga čini mi se da ima veze i sa Hitchcockom. (Da nije možda drugi režirao po djelima prvog?) Zadnja u nizu mojih izvitoperenih poveznica odnosi se na (hm) Snakea Plisskena. (Iako mislim da je jedina prava veza između Snakea i ovog mog nepoznatog pajde u tome što su se skupa našli u jednoj epizodi Martina Mysterea. Da, dobro, i to što i Snakeu fali oko.)

Druga nevolja: traži se pisac. Pjesnik, takoreći. I to se, doduše sporadično, traži već 20 godina. Pisao je (možda i još uvijek piše) dječje pjesme. Do sredine osamdesetih izdao je samo jednu zbirku, Mačji kašalj. Bila je žute boje i imala je na naslovnici crno-bijelu sličicu (tri?) mace u košarici. Lik je ili Srbin (95% sam sigurna). Nije bio od onih jako poznatih (Ćopić, Zmaj i sl.), ali je pisao prekrasne pjesmice. Evo ulomaka nekih od njih (možda nisu baš skroz dobro upamćene sve riječi), moglo bi se zgodit da ga tko i prepozna:

Bauk (?) (Mislim da se tako zove. Iako je to pjesma po čijem je sadržaju, daklem ne po naslovu, nazvana zbirka.)
Ispod drveta dečaci seli
beskrajno hrabri, veoma smeli
ničega se nitko ne boji
sve sami gusari i kauboji.
...
poče da kašlje,
nešto s drveta,
iz same rašlje
...
Pomisliše: Bauk je gore!
...
Dečacima postade vruće,
Pa zbrisaše u svoje kuće.
A s drveta,
uz tanki mjauk,
siđe mače,
taj strašni bauk.

Šta je sve potrebno za jednog pionira
Jedna beba ko vekna hleba
da je paze i maze i neguju
kako treba
I mama i tata i baka i deka
...
Sedam godina igre i mira
Sve je to potrebno da se ima
samo za jednog pionira

Mečka
Lovci iz opova,
opazili lopova,
pa jurnuli u ečku
da presretnu mečku.
Mečka rekla: u redu,
kruške mi se ne jedu,
tu sam samo u šetnji,
izvinite na smetnji.


Pozdrav, kako ste, šta ima, kako žene/muževi, djeca, poslovi/ispiti, kako vi, a kako ste inače...
Last edited by Zekoslawa on 10 Feb 2013, 00:06, edited 1 time in total.
Reason: Naslov (bio "ne mogu se sjetiti")


User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

09 Feb 2013, 00:58

Pojma nemam što tražiš, al mi drago što te vidim. :bliss:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Feb 2013, 01:04

Zekoslawa » wrote:Pojma nemam što tražiš, al mi drago što te vidim. :bliss:
Vid, obe su nam podvučene stvari zajedničke. 2 od 2. :clint:
:cerek:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 Feb 2013, 13:44

Zekoslawa » wrote:Pojma nemam što tražiš, al mi drago što te vidim. :bliss:
Mensecini da trazi neke odgovore. ili to ili istinu, nema sta drugo bit. :ne zna:
Odgovore ne znam, istinu jos i manje, ali mi je isto drago vidjeti Ninu.:w

A ako vec mogu postavljat pitanja...

Neki mis se premisljao bi li ili ne bi li...ono...zivotna dilema dostojna i nekog veceg od misa.
Ide otprilike

Ocu
Necu
Ocu
Necu
Ocu
To je bilo nocu
Cio grad vec spava
Sad je zgoda prava
Pa se zguri
Pa zazmuri
Glavu turi
Kroz te zice
Nesretnice


Ajde...joker pubilka? :ne zna:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

09 Feb 2013, 23:54

:zubo:
Predlažem promjenu naslova u Ne znam (što je to što tražiš), al drago mi je što se vidimo, što je ujedno i moj odgovor Bari.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2013, 00:01

Slažem se. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Feb 2013, 00:07

:raspa:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

10 Feb 2013, 00:10

O matero. :zubo:
Točno sam mogla i mislit da će mi se mantra "nikad me ne shvaćaju ozbiljno" obit o glavu u zajebatom momentu.
:rofl:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Feb 2013, 00:12

Ae. :raspa: :zubo:
Post Reply