Page 1 of 1

Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 22 Sep 2011, 09:57
by Pješčana
Ova tema je za sve nejasnoće koje se mogu pojaviti na ovom pdfu.
Sve što vas zanima, ako mislite da nešto fali ili je viška, ili vidite da smo previdjele nešto, što treba korigirati, molim vas napišite ovdje. Biti će Zekoslawi i meni lakše držati ovo mjesto čistim i urednim.
hvala

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 22 Sep 2011, 14:43
by Zekoslawa
Pitanja imam milijun, za prijedloge nemam vremena, kritike bože sačuvaj, ni blizu, pa evo tek pohvala vrijednoj mi kolegici Pješčanoj koja crnči, dočim se ja gubim i ladim jaja. :D

Sve u svemu, evo moj nedosanjani san - jedna ovakva tema, pa nadam se da će nečemu i koristiti. Nemojte šutjeti, nemojte čekati da same primijetimo i da vam pročitamo misli. Što god vas tišti, navratite na ovu temicu.

Vrijedna moja Pjeskovita, još jednom hvala što me trpiš ovakvu lijenu, nadam se da će biti bolje za koji dan čim shvatim da ovdje treba štogod i raditi i čim pozavršavam ovo još malo ispita. :kiss:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 25 Sep 2011, 23:25
by Stitch
Znači tako, ja ti služim da se hvališ na Moderatorskom, a? :D

Hajde da se hvališ mnome, ili da hvališ mene - ali ovo ti neću toleririrati, a-a. Gdje je ona Pješčana, komu da se žalim i da tražim pravdu ter zadovoljštinu? :cerek:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 25 Sep 2011, 23:27
by Zekoslawa
Šuti, zar ne vidiš da sam ti u navali ganuća poštedjela drugi offtopični post, a koji bi mogao proći i pod komentiranje moduliranja, kao i pod vršenje pritiska na modulatoricu koja se svojski trudi da skuži štogod od modulatorskih alata. :D

Ti i Pješčana dogovorite se kako znate. Ja sam svoje rekla. : ide po ključ:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 26 Sep 2011, 13:43
by Pješčana
dobro, ko me zove? :rolleyes:
kuham ručak i nemam vremena ovaj tren za zajebavanje, zaljepit će mi se paradajzi i patlidžani za tavu.
ko traži ban?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 26 Sep 2011, 14:59
by Zekoslawa
Pješčana » wrote:dobro, ko me zove? :rolleyes:
kuham ručak i nemam vremena ovaj tren za zajebavanje, zaljepit će mi se paradajzi i patlidžani za tavu.
ko traži ban?
Samo ti odmaraj, budem ja to riješila. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 01 Oct 2011, 13:43
by Zekoslawa
Gledam malo ovu temu o hrvatskim piscima i njihovim (ne)djelima, pa mi se čini da u dvije stranice teme vidim samo jedan ili dva posta koja ne govore o Krleži. Budući da ste se već uvukli u analize, pitam se da li da to malo razgovora koji se ne tiče Krleže ostavim pod originalnim naslovom, a ovu temu ostavimo samo za Krležu. Molim prijedloge i očitovanje kolegice Pjeskovite!

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 01 Oct 2011, 15:06
by Stitch
Ja ne bih. Tema ima strahovit potencijal da tako okljaštrena ostane na spomenuta dva posta.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 01 Oct 2011, 16:04
by Zekoslawa
Dobro, zasad nastavite u revijalnom tonu, pa ćemo vidjeti hoće li se ta diskusija o Krleži iscrpiti. Nekako gledam kako mi je iz svega dosad napisanoga već dovoljno materijala za temu o samome Krleži, a opet, ono što ostane nije dovoljno nizašto. Pa ćemo vidjeti kako će se dalje razvijati.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 15:07
by Zekoslawa
Za one koji još ne znaju, ona tema koja ode, ili pak koja se nalazi ode (ovdje) nema ime. Vaši su prijedlozi dobrodošli, a sretnom kumu ili kumi slijedi nagrada - fotke Lastana i Hekatonhira pokrivenih tek pokojim listom iz Brodnjakova rječnika. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 16:31
by ElliQuinn
:zri zri zri zri:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 17:37
by Stitch
Jez(ik)oterija. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 19:29
by Zekoslawa
Hekatonhir » wrote:Jez(ik)oterija. :D
Tebe, pretpostavljam, zanima Lastanova fotka? :D

Neloš prijedlog, pišem u tekicu.

Ti, Elli, po što si ti došla?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 19:31
by Stitch
Zekoslawa » wrote: Tebe, pretpostavljam, zanima Lastanova fotka? :D
Dašta, svoju sam već zalijepio na Fejs. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 20:16
by Margarita
Lekcije rekcije.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 22:45
by Zekoslawa
Dobro, ovaj je nešto konkretniji, prihvaćam. Nego, molim vas da se predbilježite za fotke, čiju točno želite. Nema toga baš na bacanje, pa da znam čime raspolažem za dalje. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 22:54
by Margarita
Pa, ovaj, znaš, ja sam, ono, nekako, računala na obje fotke.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 22:57
by ElliQuinn
Ja sam si zamislila da je jedna fotka u pitanju. S njima dvojicom kako dijele Brodnjakov rječnik. Ne osobito uspješno.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 23:02
by Margarita
Uuu, goli sni. Ma ne, goli i glasni. Joj, htjedoh reći glagoli glasni. Oni iz rječnika.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 23:02
by Zekoslawa
Dobro, aj, zajebavam. Htjedoh vidjeti čija bi vam bila zanimljivija. :D Elli je u pravu. :rofl: Ali samo djelomično. Gle kako sam darežljiva - kud su obojica, kud nije jedna fotka nego cijeli kalendar. A-ha! Jedino čega tu fali jest Brodnjak. Lastan je sve poderao, pa su ostali samo neki retaji. Pa rekoh: Improvizirajte, pokrijte tu sramotu kako znate. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 23:27
by Pješčana
šta vi radite ovdje? :kokice:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 23:34
by Margarita
Ja ovdje smišljam ime topicu
ja ovdje žicam poneku sliku
ja ovdje prodajem fore anafore

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 03 Oct 2011, 23:45
by ElliQuinn
Ja izbjegavam dati ime topicu
jer ne želim ni slučajno nažicati sliku
ja ovdje trolam i kupujem fore

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:06
by Margarita
Jezik drhti u aspiku
ne muljaj da nećeš sliku

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:11
by Zekoslawa
Pješčana » wrote:šta vi radite ovdje? :kokice:
Pa, ja sam kao na dužnosti, je li. A šta je, i ti bi kalendar, a? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:13
by Ashtaroth
Kutak jezikolomak
Tko pita - ne skita
Ostavite svaku nadu vi koji ulazite ili ako se domaći dosmisle boljem prijevodu od
"Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate", tj. "Abandon all hope, ye who enter here"
Osobni favorit mi je zadnji :D

ne želim fotke :rofl:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:18
by Zekoslawa
Ajme, pa ti si zaradila čak dva primjerka! Za treći još dvojim da li da ti odobrim jerbo nećemo danteovštinu u našu butigu. :D

Na! Izvoli svoje kalendare! Uzmi, šta se sramiš? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:45
by Ashtaroth
Što fali danteu? :tuzni:

Natpis je meni u srednjoj bio iznad vratiju fizike :rofl:
Ostao mi u lijepom sjećanju :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:50
by Zekoslawa
Što fali Danteu? Ništa. Baš ništa. Osim kad studiraš talijanistiku pa ga prožvačeš, progutaš i ispljuneš jedno 147 puta u tijeku studija. :D
Mislim da sam ja to imala negdje po sobi u pubertetskim danima. U varijanti "Tko uđe, nek' se kani svake nade". :rofl:

Aj sad smo već počeli previše četati. Mislim ne mi, uglavnom ja. :zubo: Odsad samo ozbiljni prijedlozi, a ja ozbiljno darujem. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:52
by Ashtaroth
Pih, ti sad tu ideš s osobnim predrasudama :durica:
A slušat narod, što narod kaže, a? :mudri:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 00:56
by Zekoslawa
Pa to i rekoh - kako bi bilo da ja malo prestanem mljeti, a da narod daje prijedloge? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 01:17
by ElliQuinn
Siječanj - H i L razdragano listaju Brodnjaka
Veljača - H i L upiru prstom na nekoj stranici, vidi se da ozbiljno raspravljaju
Ožujak - H i L neprimjetnu vuku Brodnjaka svaki na svoju stranu
Travanj - H i L upiru prstom na Brodnjaka na podu i glasno raspravljaju
Svibanj - H i L natežu Brodnjaka svaki na svoju stranu
Lipanj - L tuče H-a svojom polovicom Brodnjaka
Srpanj - H trči za L-om i vitla svojom polovicom Brodnjaka
Kolovoz - H i L se ne vide od raščupanih stranica Brodnjaka
Rujan - H i L, svaki u svom kutu, upiru prstom, svaki u svoju stranicu Brodnjaka, vidi se da galame
Listopad - dvije riječi mjeseca, obje zaokružene krvavim tragom prsta
Studeni - L se prikarada H-u da ga opali te-kwan-do zahvatom dok H izrađuje čvrsti tuljac od L-ovih ostataka Brodnjaka (da ga pospremi tamo gdje sunce ne sja)
Prosinac - stranice Brodnjaka su tako raščupane da djeluju poput snijega, umjereno krvavog. Ispod tog snijega naziru se dvije nepomične hrpice.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 12:08
by Stitch
Mah, samo ti sanjaj.

Imam dva, jedan bih mu ustupio. :zubeki:

Re: Krleža

Posted: 04 Oct 2011, 21:39
by blaze
zečice, nemoj tako. u moru chata, meni je ovo napeto. pusti priče o semaforu gdje nema prometa, pliz. razdvajati teme o krleži i andriću jednom komparatistu?

Re: Krleža

Posted: 04 Oct 2011, 21:45
by Zekoslawa
Eh, ja bih najradije da imamo jednu veliku temu u kojoj pričamo što se kome sprdne, vjeruj mi. :D No, temu o Krleži već smo izdvojili iz one o hrvatskim piscima. Nećemo sad valjda da nam tema o Krleži odluta na Andrića, pa ćemo onda izdvajati Andrića, pa će se iz nje izroditi Slobodan Novak, a od njega pak Šegedin, pa od njega Marinković. Zato kažem - ako će biti samo o Andriću, neka odmah ide u novu temu. Ako će pak imati veze s Krležom, neka ostane ovdje.

Re: Krleža

Posted: 04 Oct 2011, 21:55
by blaze
ovdje je nemoguće pričati što se kome sprdne. neizvedivo. moraš znati o čemu pričaš. nema puno dobrovoljaca

uredno posložene teme o krleži i andriću obično izgledaju:
meni je bljak, meni je super, meni je dosadan, meni je odličan
svi se popiške da obilježe pdf

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:03
by Zekoslawa
Premjestila sam nas na ovu temu.

Dakle, ti smatraš da smo i Krležu trebali ostaviti na temi "Hrvatski pisci i njihova (ne)djela"? Mislim, kužim ja što ti hoćeš reći, ali pokušavamo ovdje štogod posložiti, pa smo to tako napravile. I za to smo se mislile jer je sama tema imala svega par postova koji se ne odnose na Krležu. Pa kad smo već tako napravile, ne vidim smisla u tome da sad opet izdvajamo iz Krležine teme. Na kraju ćemo se vratiti na jednu veliku temu o hrvatskim piscima. Pa eto, za neke autore o kojima se može dosta toga reći, a vidim da za Krležu i Andrića postoji interes, neka budu posebne teme. Lako mi to kasnije spojimo, prekrojimo, izdvojimo ili što već, ako već ispadne tako da se nikakva pametna diskusija ne može razviti.

Što da kažem, učimo i same još uvijek, polako.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:28
by blaze
ma razumijem ja to, ali pozitivne stvari treba malo pustiti da se razviju, onda preslagivati. inače se mogu presjeći u začetku. koliko god se ovaj forum programatski zvao trkeljanje :zubo: , lijepo je vidjeti kad netko ozbiljno piše. meni je to najveći pojam zabave, igra staklenih perli :cerek:

u 1001 drugu stvar ne bih se umiješala, do ovog mi je stalo. sama prijetnja da bi se čovjek mogao predomisliti i ne napisati esejčić o andriću izaziva mi nepotreban stres :zubo:

no hard feelings, meni je to napetije i od razuzdanog chata pod opijatima

cheers

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:35
by blaze
uostalom, sad ti toni govori svoje o andriću na temi o krleži :)
idem navijati

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:37
by Stitch
Govorim na toj temi zato što ih otpočetka uspoređujemo. Oni su jedan drugome svojevrsne referentne točke. :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:39
by Zekoslawa
Upravo vidjeh i znate što - jeb'te se. :D Toni je napravio upravo ono za što sam ja zamolila Hroboatosa da ne radi - napisao je post u kojem se ni jednom jedinom riječju ne dotiče Krleže. Ljudi moji, to bi vam, kao, bio offtopic. :D Na Tonijev esej o Andriću, eto ti Šmoklje, pa Emericzyja, pa opet Hroboatosa, pa opet Tonija. Svatko sa svojim. A Krleže nigdje. I što da ja s tim radim, reci ti meni?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:42
by Stitch
Pa najprije vidi koliko ćemo, i dokle ćemo. A onda djeluj. :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:42
by Zekoslawa
Hekatonhir » wrote:Govorim na toj temi zato što ih otpočetka uspoređujemo. Oni su jedan drugome svojevrsne referentne točke. :)
Onda možeš lijepo zamoliti da se tema preimenuje. Ili pak možeš doći ovamo i reći što misliš o razdvajanju tema. Ne moraš se praviti blesav na moje upozorenje i referirati se isključivo na Andrića. I očekivati da mi onda to pustimo jer ti znaš bolje.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:44
by Stitch
Pa, iskreno, očekujem samo dva posta - Hrobijev (koji je bio najavio) i taj svoj. Schmok je već istaknuo da se njime neće baviti.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:44
by blaze
Hekatonhir » wrote:Govorim na toj temi zato što ih otpočetka uspoređujemo. Oni su jedan drugome svojevrsne referentne točke. :)
zečice, for your eyes only

ps: što se tehnikalija tiče, mene više muči kako komentirati raspravu a da mi ne uđe :zubo:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:48
by Zekoslawa
Hekatonhir » wrote:Pa, iskreno, očekujem samo dva posta - Hrobijev (koji je bio najavio) i taj svoj. Schmok je već istaknuo da se njime neće baviti.
A što ti očekuješ bitno je na koji točno način? Znaš što, ma što ja mislila o Krleži i Andriću i o vašim esejima, pa i o razdvajanju tema, ovo nemoj raditi, lijepo te molim.

Offtopic nakon upozorenja/zamolbe/zovi kako hoćeš brisat će se. Pa makar mi sonet napisao na kraju posta. Pa eto tebi pa piši ponovno. Ili otvaraj novu temu.

I to iz čista principa jer si bezobrazan. Eto ti sad na.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:52
by blaze
a da mi ne uđe...

ako se pitate što to znači, mogu objasniti. ovo što je toni napisao o andriću malo je neoriginalno. to međutim nije bitan prigovor, samo feed back. forum jest ineraktivan, ali poštujem subordinaciju

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 22:54
by Zekoslawa
blaze » wrote: zečice, for your eyes only

ps: što se tehnikalija tiče, mene više muči kako komentirati raspravu a da mi ne uđe :zubo:
Blaze, jednoga dana naići će novi juzeri. Koji pojma naće imati kako i zašto se Andrić nalazi usred teme o Krleži. To znaš ti. I Toni. I Hrobi. I ja. Ali drugi to ne znaju. Zato pokušavamo to držati koliko-toliko urednim i u okvirima teme. Ma koliko ovo zasad bilo "selo moje malo". Jednoga dana postat će malo veće selo. Treba i na to misliti. Pa dok sam ovako dokona, nastojim počistiti što se mora, za buduće dane.

A sad aj tamo, pamet u glavu, a doli šta uleti. :zubo:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:00
by blaze
Zekoslawa » wrote: Blaze, jednoga dana naići će novi juzeri. Koji pojma naće imati kako i zašto se Andrić nalazi usred teme o Krleži. To znaš ti. I Toni. I Hrobi. I ja. Ali drugi to ne znaju. Zato pokušavamo to držati koliko-toliko urednim i u okvirima teme. Ma koliko ovo zasad bilo "selo moje malo". Jednoga dana postat će malo veće selo. Treba i na to misliti. Pa dok sam ovako dokona, nastojim počistiti što se mora, za buduće dane.

A sad aj tamo, pamet u glavu, a doli šta uleti. :zubo:
zečice, ako naiđe juzer koji ne zna zašto se andrić nalazi usred teme o krleži, onda će NAUČITI zašto je tomu tako. osobno, ne mogu vjerovati da postoji takav. jedino ako je iz drugog kulturnog kruga. kinez možda

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:03
by Zekoslawa
Ja mislim da ti jedriš u klasi optimist. :D Dapače, ima takvih koji neće ni otvoriti temu o Krleži, a zanimat će ih Andrić. I obrnuto.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:05
by Stitch
Zekoslawa » wrote: (...) I to iz čista principa jer si bezobrazan. Eto ti sad na.
Nisam bezobrazan - otkud ti uopće to?! - nego mi je besmisleno tako važnu (a usputnu) rečenicu ostaviti bez prigovora. Mogao sam je izdvojiti u zasebnu temu, ali nije baš da mi se pišu eseji. A nema ni kontinuiteta kad druga tema odjednom nestane.
blaze wrote:ovo što je toni napisao o andriću malo je neoriginalno. to međutim nije bitan prigovor, samo feed back.
Pa namjerno sam se držao stvari zbog kojih kritičari prigovaraju Andriću. Jednostavno zato što očekujem da ih je Hroboatos čitao i da će ih reciklirati. :D

A ti se prigovori uglavnom tiču neemocionalnosti, nerefleksivnosti i držanja za Bosnu kao pijan plota. Jezik sam ignorirao, jer se u cijeloj toj priči ne spominje.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:10
by Zekoslawa
Hekatonhir » wrote:
Nisam bezobrazan - otkud ti uopće to?! - nego mi je besmisleno tako važnu (a usputnu) rečenicu ostaviti bez prigovora. Mogao sam je izdvojiti u zasebnu temu, ali nije baš da mi se pišu eseji. A nema ni kontinuiteta kad druga tema odjednom nestane.
Ti si držao, smatrao, tebi je bilo besmisleno, tebi se ne piše... Tko te što pita, uostalom? Jesam ja rekla da Andrić ide na drugu temu? Jesam. Jesam rekla da je ono tema za Krležu? Jesam. Jesam li to rekla javno? Jesam.

Stoga, imaš PM, imaš ovu temu, pa izvoli raspraviti sa mnom ili drugima zašto bi ti unatoč mom upozorenju pisao ondje. I ako griješim, zašto griješim. Što god bilo, poštuj proceduru, lijepo molim. Što vrijedi za druge, vrijedi i za tebe. Amen.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:17
by blaze
ode mast u propast

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:39
by Stitch
Zekoslawa » wrote: Ti si držao, smatrao, tebi je bilo besmisleno, tebi se ne piše... Tko te što pita, uostalom? Jesam ja rekla da Andrić ide na drugu temu? Jesam. Jesam rekla da je ono tema za Krležu? Jesam. Jesam li to rekla javno? Jesam.

Stoga, imaš PM, imaš ovu temu, pa izvoli raspraviti sa mnom ili drugima zašto bi ti unatoč mom upozorenju pisao ondje. I ako griješim, zašto griješim. Što god bilo, poštuj proceduru, lijepo molim. Što vrijedi za druge, vrijedi i za tebe. Amen.
Dobro, poštovat ću je. Nego, što je tebi bitno, rasprava ili procedura? Postovi ili katalogiziranje?

Jesam li napisao koji su mi bili razlozi? Jesam. Jesam li ti još prije rekao da ne diraš temu? Jesam. Jesi li me poslušala? Nisi. Čemu onda ovo?

Ako već ljudima određuješ o čemu će razgovarati, ne bi bilo loše da se uključiš u temu pa usmjeriš raspravu. Ovo nije ništa drugo doli demonstracija sile. Cjepkanje bez imalo osjećaja i takta, a ne moderiranje. I to ćeš najbolje vidjeti po nastavku. Ako ga uopće bude.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 04 Oct 2011, 23:50
by Zekoslawa
Temu nisam razdvojila ja, nego Pješčana.

A procedura mi je bitna znaš u kojem smislu? U tom što si usred rasprave blaznice i mene o razdvajanju teme ti uletio s postom o Andriću na samu temu. Kao da se nisi mogao strpiti dok ovo raspravimo. Nego, ne, bit će kako on kaže. Jer on je odlučio da se tema ne razdvaja. I onda me dovodiš u situaciju da premještam nešto usred rasprave. To neću učiniti. Ajde, ako baš želite, nastavite. Ili pak da ispadam budala. Jer se ti na moje upozorenje lagano posereš. Dok u isto vrijeme ja o njemu raspravljam, iz čega bi ti trebalo biti jasno da me zanima što mislite. Ali ne, neće se on uključiti u raspravu, on će pokazati kako to treba izgledati tako što će napisati konstruktivan post na temi, pa nek' vidim da griješim.

Ja ne određujem nikome o čemu će razgovarati, samo gdje će to činiti.

I ja o moderiranju pojma nemam jer to činim evo nekih desetak dana. I kao što vidiš, pokušavam i sama dokučiti što da radim s nekim stvarima. Ti i tvoj ego u tome ne pomažete. Sad slobodno nastavite na onoj temi, neću se petljati. A ni uključivati u raspravu jer nemam ništa pametno reći. Barem dosad. Kad budem imala, reći ću. Dotad ću samo nastojati držati urednim ovo mjesto.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:02
by Stitch
Zekoslava, pobogu - ne govorim o urednosti. Nego o tome da smo malen forum s minimumom sugovornika voljnih za ozbiljnu raspravu. I što ti činiš? Režeš je nakon dva posta. Pusti je. Premještaj kad vidiš novi zamah, novi smjer. Bitno je da su ljudi voljni razgovarati.

Ne znam kako da ti to objasnim a da u tome ne vidiš zlonamjernost ili ego. Ne želim raditi tvoj posao, samo predlažem da zasad ne budeš toliko stroga. Jer to ubija i volju i spontanost.

Evo, mogao sam napisati dva konkretna, konstruktivna posta umjesto da se ovdje nepotrebno branim od napada. Niti ovakvo što treba meni, niti treba tebi. Zar ne? :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:03
by Ashtaroth
Um, ne pratim oko čega se točno nateže, jer me dotični autori ne zanimaju i ne pada mi na pamet reći 'da treba spajati, da treba razdvajati', ja knjige čitam zato da prestanem razmišljati, a ne da razmišljam još više :D

No, u oko mi je upalo 'doći će novi useri i jadni se neće snaći'.

NHF ekipo, ali na Čitanjima ipak očekujem nekog pismenog, tko želi naučiti i kome će biti poticaj kopati uokolo.

Mali ste podforum, koncentrirana je publika, privlačit će sličnu. Mislim, ja se osjećam lagano na iglama kad tu zavirim, jer ne osjećam da pariram.
A realno, rekla bih da sam jako znatiželjna, iznadprosječno informirana i načitana. Prosjek niste vi, nhf :p Vi ste waaay iznad.

Ekipa koja ne zna sastaviti tri čiste i koja bi se sirota pogubila - a nek se gubi i nek ide učit :D

Meni su diskusije ovdje prililčno advanced level, i mislim da se i objektivno vode na visokoj razini. I neka bude i tako. Pa nek se koplja ukrste.

No, mislim da jest važno osluškivati posjetitelje ovog podforuma, jer oni ga grade.
Sjeci temu kad dođe na 10-20 strana... da onda imaš što i sagraditi i što ostaviti iza sebe.
Post-dva simo-tamo - samo ubije žar...

Mislim da su ovdje kvalitetni sugovornici koji su baš našli elan. Možda privuku sebi slične.

Pa nek bude tema gdje će 'filozofirati' i bude tema gdje će se pisati o najdražoj slikovnici. I sve 5 :)

Ne treba biti uniformno, postoje teme koje ti više i teme koje ti manje legnu.
No, ovo je ipak drugačiji podforum od, npr Okruglog stola. Ovdje se ne piše svaki post u 10 minuta.
Ovdje se i pazi kako se piše :D
Nije da postoji stvarna potreba svaki post postaviti u 'odgovarajuću temu'. Diskusiju gradi ukrštavanje kopalja, povlačenje paralela, izvlačenje dokaza iz prašnjavih kutija. Potraje dok se to zahukta, a jako je lako ugasiti.

Ovdje 'bitke' vidim k'o šah, a ne kao hrvanje u blatu :ne zna:


Iskreno, ja bi osobno pospajala sve hrvate na hrpu, pa nek se mlave :D
Ako baš treba izdvojiti neke, uvijek se može prilagođavati naslov... pa imati "Krleža, Andrić, mikimaus, pajo patak" :mig:
Pa ako treba 'razdoblje to i to' ili 'realisti' ili što li već gdje zatreba i u uvodnom postu objasniti s riječ dvije koja je sad ideja topica.

Tako nastaju zbirni topici, a zbirni topici su sasvim u redu. IMO nema smisla imati topic za svaku stvar čim se stvar pojavi - ako postoji materijala za topic - napravi se, ako ne, ni ne treba ga.

Daj samo zamisli da kreneš na svaki spomen 'važnog pisca' otvarati topic. Mislim da svatko od vas može izdvojiti 10-20 njima jako važnih pisaca. Topic od 2 posta je - slab topic.
Topic od 20 stranica je - čitan topic. :mig:

My 2 cents.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:08
by Zekoslawa
@ Hekatonhir

A niti se braniš od napada, ako ćemo pravo.

I opet: Sve ovo što si sad rekao, mogao si bio reći ovdje. Ali ne, ti si odlučio napraviti po svom. Pa, kad budeš radio po svom, onda će mi biti bitna procedura. Ne znam kako da ti to objasnim a da u tome ne vidiš zlonamjernost ili demonstraciju sile. ;)

Da si to tako bio učinio, raspravljali bismo, ja bih se možda bila predomislila, obrisala svoje upozorenje na temi i basta. Ili nešto drugo.

Ja ne znam stvarno. Niti ovakvo što treba meni, niti treba tebi, zar ne? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:12
by blaze
nazovimo temu krleža & andrić
pa se o njima može partikularno i komparativno

kao beatles & stones :)
(house of love)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:17
by Zekoslawa
Ashtaroth » wrote: No, u oko mi je upalo 'doći će novi useri i jadni se neće snaći'.

NHF ekipo, ali na Čitanjima ipak očekujem nekog pismenog, tko želi naučiti i kome će biti poticaj kopati uokolo.

Mali ste podforum, koncentrirana je publika, privlačit će sličnu. Mislim, ja se osjećam lagano na iglama kad tu zavirim, jer ne osjećam da pariram.
A realno, rekla bih da sam jako znatiželjna, iznadprosječno informirana i načitana. Prosjek niste vi, nhf :p Vi ste waaay iznad.

Ekipa koja ne zna sastaviti tri čiste i koja bi se sirota pogubila - a nek se gubi i nek ide učit :D

Meni su diskusije ovdje prililčno advanced level, i mislim da se i objektivno vode na visokoj razini. I neka bude i tako. Pa nek se koplja ukrste.
O ostalome možemo po potrebi, zasad ću se osvrnuti samo na ovaj dio.

Od mene kao osobe, forumaša i moderatora nikad, ali NIKAD nemojte očekivati da ću ovo pretvoriti u mjesto na kojemu će nekolicina nas "pametnih" glava raspravljati. To me uopće ne zanima. Ekipa koja ne zna sastaviti tri čiste i koja bi se pogubila ovdje je dapače više nego dobrodošla. Da štogod nauči. Ja ukrštati koplja imam gdje i s kim i bez ovoga, onaj tko nema, može navratiti na ovo mjesto. I dobrodošao je i ne treba mu prijemni da bi ovdje sudjelovao. Kome je dosadan, neka ga preskoči, kome ga se ne da poučiti, također neka ga preskoči. Ali privatna prćija ovo neće biti. I prilagodit ću što treba za koga treba. "Sastanci na vrhu" lako se mogu odvijati neovisno o tome.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:19
by Zekoslawa
blaze » wrote:nazovimo temu krleža & andrić
pa se o njima može partikularno i komparativno

kao beatles & stones :)
(house of love)
Prijedlog prihvaćen. :) O tome i razmišljam ima par sati. Da nisam morala demonstrirati silu, možda bih to već i učinila. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 00:46
by Ashtaroth
Ne pričam o privatnoj prčiji nego o činjenici da ekipa ne čita. Rijetki čitaju, npr. beletristiku (like me, kad stignem), a tek iznimke imaju što za reći o Krleži i Andriću.

Sjeckanje dovodi u kaos, ne red. Red je pustiti par mjesta za dubokoumne rasprave. Pa nek kompariraju koga s kim hoće, a ne za svakog tipa imati posebni oltar, i onda da ne smiješ potegnuti a vs b jer je offtopic na oba topica.

Ljudi koji čitaju su - odabrani. Live with that. Danas je in prepisati lektiru i frajerisati se kako nisi u životu pročitao niti jednu knjigu. Takve nećeš dovući ovdje, jer ih ovo niti ne zanima.

Oni koje zanima će zasukati rukave, ne treba ih smatrati djecom s posebnim potrebama, a i mislim da je besmisleno imati puritanske topice gdje se smije pisati samo o jednom piscu. Nije li komparacija upravo ono gdje se najviše izvlači, a ne sama kritika ili hvalospjev. :ne zna:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 05 Oct 2011, 01:23
by Zekoslawa
Sad sam ponovno otišla na temu i provjerila što sam točno napisala u upozorenju. I dobro sam napisala, tj. napisala sam točno ono što mislim da jesam. I ne radi se o tome da ste krivo protumačili ono što sam napisala, niti sam se ja krivo izrazila. Radi se o tome da vi mene prozivate za bukvalnost, a bukvalni ste vi. :D Ja nigdje nisam rekla da se Andrića na temi o Krleži ne smije ni spomenuti. Ni obrnuto. Samo rekoh da nećemo obrađivati Prokletu avliju na temi naziva "Krleža". I rekoh lijepo "Može i o Andriću, ali neka ima koliko-toliko veze s ovim". Samim time rekla sam da je komparacija poželjna. No, postovi o Andriću samome po sebi, a koji neće imati veze s Krležom, bili bi na temi onakva naziva offtopic. I s vremenom bismo ih morali premjestiti na novu temu.

A budući da je tema sad preimenovana, stavljena je nova moderatorska napomena, ajmo mi završiti i s ovim i neka ide u rok službe. :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 18 Oct 2011, 21:48
by Herp
Zekoslawa » wrote:Za one koji još ne znaju, ona tema koja ode, ili pak koja se nalazi ode (ovdje) nema ime. Vaši su prijedlozi dobrodošli, a sretnom kumu ili kumi slijedi nagrada - fotke Lastana i Hekatonhira pokrivenih tek pokojim listom iz Brodnjakova rječnika. :D
Pravopizdluk
Zungbrecher
Lingvizicija
BFM tribute :zubo:

O poše, moj entuzijazam je uznemirujuć. :facepalm:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 18 Oct 2011, 21:51
by Pješčana
isse daj ozdravi :rolleyes: i završi s tim bolovanjem
danas si ostavila valjda 400 postova ovdje.
:zubo:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 18 Oct 2011, 22:04
by Herp
Pješčana » wrote:isse daj ozdravi :rolleyes: i završi s tim bolovanjem
danas si ostavila valjda 400 postova ovdje.
:zubo:
Daj odi si malo zagrijati stan ili nešto. :rolleyes:

:D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 19 Oct 2011, 00:44
by Zekoslawa
Herp » wrote:
Pravopizdluk
Zungbrecher
Lingvizicija
BFM tribute :zubo:

O poše, moj entuzijazam je uznemirujuć. :facepalm:
Ajme meni, cijela četiri prijedloga. Stvarno, nitko se još ovoliko nije potrudio. :zubo:

Na kalendarić! Četiri čak. Zapravo tri. Svi osim zadnjega ulaze u uži izbor. I to zato što je zasad samo Finka pokojni, pred ostalima su još godine i godine pravopizdluka. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 14:19
by Zekoslawa
Tema jest izdvojena, izdvojila ju je Zekoslawa koja i inače stalno nešto izdvaja, prekraja i općenito se ponaša kao učiteljica iz doba Austro-ugarske monarhije, samo da je forma zadovoljena, a za ostalo lako ćemo.

Dakle - ona je dala naslov temi, valjda od silne brige za lijepu formu, a ne Emericzy. Smatram taj naslov istinski uvredljivim, upravo sramotnim.
Dakle, Šmokljo, kao što vidiš, ovo ti je tema za prijedloge, kritike, želje, pozdrave, majkojebanje i sve ostalo. Pa i za raspravu. Dođeš dakle ovamo i raspraviš što god te tišti s učiteljicom, kojoj je, usput budi rečeno, evo ovo prva tema koju je izdvojila.

A što se pak same teme, ili pak "teme" tiče, otvori prvu stranicu teme "Članak za preporučiti", onda otvori drugu, pažljivo pročitaj sve postove od onoga linkanog članka nadalje i probaj uočiti koji odskaču i koji više nikakve veze sa člankom nemaju nego su nastali proširenjem i nadovezivanjem na jedan mali dio posta. Ne vidiš? Jebiga, ne mogu ti pomoći, neću se ni truditi.

Također, patronizirajući ton, paranoju pokupljenu s forumhaera i pasivnu agresiju ostavi za nekoga drugog.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 20:31
by schmokljan
Ma pusti ti sad moj patronizirajući ton i uoči svoj. Moj je moja greška, tvoj tvoja. Trn, balvan, oko i to.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 20:50
by Zekoslawa
Pa, mogu i hoću, ako i kad ga ima i ako mi se na njega ukaže. Primijetiti. Ton, mislim. I raspraviti o njemu po potrebi. I što već.

Svakako neću o njemu čitati na nekoj desetoj temi i to kroz iznesene neistine, podmetanja, insinuacije i notorne laži, štono reče pokojni Pukanić.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 21:11
by schmokljan
Prestani lagati ovaj napaćeni narod!

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 21:37
by Zekoslawa
Ja tebe pamtim cijelo vrijeme kao lažova i kao jednog od vodećih falsifikatora.

I to što ću ja ispasti glupa, nasilna i nesimpatična, to nikom ništa? Đubre! Mučko đubre! :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 22:04
by schmokljan
Imaš PP.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 22:31
by Zekoslawa
ok

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 22:33
by schmokljan
Onda dogovoreno?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 22:34
by Zekoslawa
Dašta.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 23 Oct 2011, 23:09
by blaze
je6alo vas šaptanje

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Oct 2011, 23:20
by nina williams
Pozdraf modicama...ovaaaj...ja bi temu o stripovima. I milju maraka, al dobro sad.
Nego...voljna sam je i napisat, ako bi vi to dozvolile na svom pedeefu.
Znam da se ne uklapa baš u dosadašnje teme, ali kad se PDF tako općenito zove...rekoh da pitam.
Jema li nade il se u krivoj crkvi molim?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Oct 2011, 23:29
by Zekoslawa
nina williams » wrote:Pozdraf modicama...ovaaaj...ja bi temu o stripovima. I milju maraka, al dobro sad.
Nego...voljna sam je i napisat, ako bi vi to dozvolile na svom pedeefu.
Znam da se ne uklapa baš u dosadašnje teme, ali kad se PDF tako općenito zove...rekoh da pitam.
Jema li nade il se u krivoj crkvi molim?
A što ne bi moglo? Mislim, stripovi, ne marke. Imamo, doduše, onu o knjigama i stripovima kao filmskim predlošcima, ali ako ti se ne uklapa na tu temu, samo daj.

Kao što vidiš, mi sve primamo - od etiketa do uputa za lijekove. :D

Doduše, i ja sam nešto bila razmišljala (Nina, nevezano uz tvoj upit) kako se na jednoj temi razvila diskusija o sapunjarama i tako to, pa se možda s vremenom javi potreba za kakvim kulturnjačkim pdf-om šire tematike. Imamo Film, imamo Glazbu, imamo Čitanja, a kamo s telepižđenjem? Ili s teatrom i tako to?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 02 Dec 2011, 09:57
by Stitch
Može li ona tema o jeziku napokon dobiti ime? :kava:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 02 Dec 2011, 16:30
by Zekoslawa
Može, prisjela ti ta kava dabogda. :D

Edit: I eno ti usvojen tvoj prijedlog, a time se i obećana nagrada vraća u tvoju privatnu kolekciju. :cerek:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 02 Dec 2011, 19:01
by Stitch
Hvala. Ne bi vjerovala, ali treba mi za oglašavanje. :zubo:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 20 Jan 2012, 15:01
by nina williams
Ja bih temicu, sad kad već imate jezik u naslovu. :moli:
Tema bi bila o manjku novih i nepoželjnosti nekih starih riječi, te o onima koji se 'izmišljanjem' riječi bave. Već mi dugo tu neke stvari nisu jasne, a podosta ih ima da samo postavim pitanje na Jezikoteriji.
Mogu li?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 20 Jan 2012, 15:04
by Zekoslawa
A šta ti, mala, za svaku svoju temu pitaš smiješ li? Naravno da smiješ. Moram priznati da nisam baš sigurna što točno ta tema obuhvaća, ali vjerujem da ćeš ti znati, stoga, samo naprijed.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 20 Jan 2012, 16:25
by nina williams
Zekoslawa » wrote:A šta ti, mala, za svaku svoju temu pitaš smiješ li?
Pa da, kad se već može i kad nisu svi pedeefovi do kraja definirani. Evo vidiš sad kako ti više Stripovi ne spadaju baš na pedeef, ha? :zubo: Tako, možda, sutra neće ni ovo. :rofl:
Zekoslawa » wrote:Naravno da smiješ. Moram priznati da nisam baš sigurna što točno ta tema obuhvaća, ali vjerujem da ćeš ti znati, stoga, samo naprijed.
Ja sam još manje sigurna. :rofl: Nadam se odgovorima, nisam ja tu mislila izlagat. Iđem sad pisat.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 20 Jan 2012, 21:49
by Zekoslawa
Oh, pa imamo jubilarnu 50. temu. :D

Ajde, bogati, šta si se tako stisla, otvaraj i piši. Ako se treba što popraviti, popravit će se; ako se kome ne sviđa, neka se žali Govnovodu, a dokle se god zovemo između ostaloga i Jezik, spada ovdje. Poslije što bude. :)

A Strip je divna tema, samo da, eto, nekako više i ne spada ovdje. No dok ne smislimo gdje spada, ostaje.

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:04
by Jade
Zečice dušo,

prije dosta vremena opako si se uzjebala da promijeniš naslov svojem pdf-u.
Mijenjala si naslov, no popratni tekst koji je ostao ispod nije primjeren novom naslovu (bio je namijenjen Čitanju). Mislim na ovo:
Sve što čitamo: knjige, časopisi, novine, sastav deterdženata.
Preporuke dobrodošle.
Mijenjaj to u nešto suvislo.

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:06
by Zekoslawa
A čemu to "opako uzjebala", matere ti mile? Ja predložila, uporno i naporno kako ja to već radim, ostatak prihvatio. Štajaznam, mogu se ja i bolje "opako uzjebati". :D

Dobro, u pravu si, i meni je prošlo kroz glavu. Slušam prijedloge.

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:08
by Jade
To radi burnih diskusija u vezi naslova, ništa loše nisam pomislila, matere mi. :zubo:

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:13
by Zekoslawa
Oslobodi me, bože, da burnih. U ime oca i sina i kako ono? Nešto sa svetim Antom i divicom. :D Ma kakvi burne, to je sve bilo odrađeno vrlo smireno i uz pomno planiranje.

Nego, prijedlog? Ništa ni od tebe? Aj razmisli, pa se javi, može i dolje na temu na podforumu. :)

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:20
by Jade
Mene u naslovu buni ono "mediji" jer to je ono što bitno mijenja popratni tekst.

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:23
by Zekoslawa
E, jeb' se sad, da znaš. Jesi rekla podnaslov? Nemoj mi sada o karakteru podforuma, imaj milosti. Mislila sam da nećemo o tome. :D
A što te buni? Nije ti jasno što podrazumijevaju "mediji" i radi li se o shvaćanju medija kao tehničkoga sredstva ili o nekoj široj definiciji? Buni te to što se to djelomično preklapa s nekim drugim podforumima? Ili te ti mediji bune samo u kombinaciji s ovim podnaslovom. Slobodno napiši nekakav elaborat.

Dejzi, može ovo i dolje kod nas ako je ovdje suvišno.

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:28
by dejzi
Ajd, prebacit ću vas na Medije na Prijedloge, možda se uključi još netko od onih koju posjećuju taj podforum pa da neki prijedlog za podnaslov.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 00:31
by Zekoslawa
Hvala, dejzi. Jado, dolaz' 'vamo. :D

Ostali, molim prijedloge oko podnaslova, slažem se da bi ga trebalo malo modificirati.

Re: Komentari na rad foruma

Posted: 30 Jan 2012, 00:41
by Jade
Zekoslawa » wrote:E, jeb' se sad, da znaš. Jesi rekla podnaslov? Nemoj mi sada o karakteru podforuma, imaj milosti. Mislila sam da nećemo o tome. :D
A što te buni? Nije ti jasno što podrazumijevaju "mediji" i radi li se o shvaćanju medija kao tehničkoga sredstva ili o nekoj široj definiciji? Buni te to što se to djelomično preklapa s nekim drugim podforumima? Ili te ti mediji bune samo u kombinaciji s ovim podnaslovom. Slobodno napiši nekakav elaborat.

Dejzi, može ovo i dolje kod nas ako je ovdje suvišno.
Pa podnaslov ovisi o naslovu, ne?
Buni me, eto. Da je veći forum i da se više piše o medijima, ja bih ih odvojila da stoje zasebno, a ne uz književnost i jezik. No kako se na forumu uglavnom chata ili skupno svađa s vlasnicima, nema nade za takva šta.

Znači, u podnaslovu moramo pomirit ova tri 'nepomirljiva' elementa.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 00:46
by Zekoslawa
A čuj, situacija je sada takva da je praktički iz aviona vidljivo da je podforum dobio naslov kojim će objediniti ono što je na njemu već postojalo. Počelo je od Čitanja, da bismo na kraju zaključili da tu ima materijala i za druge stvari. No dobro, to znaš i sama. Istina, mediji su ti koji bi se mogli prvi odvojiti od ostaloga, tako da je i meni jasno da je ovo nekakvo prelazno rješenje, čisto da bude malo urednije, ali samo po sebi jasno je da bi u budućnosti moglo i trebali izgledati drugačije. Naravno, ako i kada za tim bude potrebe.

No nećemo o tome, ajmo vidit što možemo napraviti od ovoga sada. Evo idem smišljati štogod iz ovih stopa. Sve mi se čini da će završiti tako da podnaslov bude tek nekakva opisna varijanta naslova. Ne mogu se baš domisliti nekom zabavnom i pametnom podnaslovu koji bi objedinio sve navedeno. Zasad hvala na prijedlogu i poticaju, dobro da si primijetila. Meni je bilo bljesnulo i kasnije skroz zaboravila.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 15:34
by ElliQuinn
A da samo proširite postojeći opis? "Sve što slušamo, sve što čitamo: knjige, časopisi, portali, krugovali, novine, sastav deterdženata."

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 16:12
by Zekoslawa
ElliQuinn » wrote:A da samo proširite postojeći opis? "Sve što slušamo, sve što čitamo: knjige, časopisi, portali, krugovali, novine, sastav deterdženata."
Hm, tu fali "gledamo" i fali štogod vezano uz jezik.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 16:21
by ElliQuinn
"Primijenjene jezične vještine (izuzev onih na LjiS-u): knjige, časopisi, portali, novine, krugovali, sastav deterdženata."

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 16:22
by ali
Gleda(j)mo, sluša(j)mo, čita(j)mo, govorimo...

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 17:46
by Zekoslawa
Bojim se da ćmo doći do onoga problema o kojem sam već govorila: Što su mediji? Zakonska definicija: Mediji su: novine i drugi tisak, radijski i televizijski programi, programi novinskih agencija, elektroničke publikacije, teletekst i ostali oblici dnevnog ili periodičnog objavljivanja urednički oblikovanih programskih sadržaja prijenosom zapisa, glasa, zvuka ili slike.

Što može biti zajedničko ovome navedenom, književnosti i jeziku? Komunikacija. Oko toga ćemo se morati vrtjeti. Elli, tvoj prijedlog skoro pogađa bit, ali mu fali malo u dijelu koji se tiče medija, naime naglasak je na riječi, te štogod od umjetničkoga karaktera književnosti. Mirzo, kratko i slatko, možda najpametnije tako.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 17:51
by nina williams
Ejh, mnogo volim ove prijedlog-šeme. :zubo: Moš se prosut i poslije uvijek reć da si se zezo. :zubo:
Ae, na prvu:
Od slovarice pa do weba...uvijek neđe Shakespeare vreba [Ova je kanda malo preduga.]
Gaj William Turner [Ova je kratka, al zeru nejasna...trebala bi bit ono...kao pomisliš na Cezara, a dočekaju te Ljudevit, Shakespeare, Ted i njima slični. Ma bezveze mi je, kad bolje pogledam.]
Az opat Držiha pisah na www . ___ [Evo, ova je i kratka i jasna, a još mi se i sviđa.]

Ete vam ga, probah.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 17:55
by Zekoslawa
U, ova zadnja mi se dopada, blento. :D

Viš, viš, kad smo kod w-ova, pada mi na pamet i 5W.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 17:59
by nina williams
Zekoslawa » wrote:U, ova zadnja mi se dopada, blento. :D
I meni, i meni. Jedino što se to ne može napisat bez razmaka, automatski pretvara u link.
Zekoslawa » wrote:Viš, viš, kad smo kod w-ova, pada mi na pamet i 5W.
Ha? (Meni pada na pamet WD-40. :zubo: )
Šta je 5W?
: totalna zbunjenost i neukost :
: zera srama :

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:09
by Zekoslawa
Tzv. Laswellova formula: Who (says) What (to) Whom (in) What Channel (with) What Effect. Ima i nekih proširenih verzija.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:16
by nina williams
Nisam znao. Nisam čuo. Falilo zalihnosti.
Odaberite što vam paše. :zubo:
: oborena pogleda maše nogicom :

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:17
by Zekoslawa
U biti, da, eto ga: Od www. pa do 5W: novine i drugi tisak, radijski i televizijski programi; umjetnost riječi; lingvistika.

Ili takve neke varijacije na temu.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:22
by nina williams
A ne treba bit kratko?
Nešto sam kontala kad su već svi drugi kraći od postojećeg...ma, vaik krivo kontam. :zubo:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:24
by Zekoslawa
Pa, relativno kratko, da. Ali i precizno. E, nu, lako ti je PRiG objediniti, aj ovo objedini da bude kratko, ali i jasno.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:26
by blaze
od jezikove juhe do diskurz čorbe, medija i ptičjeg mlijeka

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 18:55
by faktotum
Zekoslawa » wrote:Tzv. Laswellova formula: Who (says) What (to) Whom (in) What Channel (with) What Effect. Ima i nekih proširenih verzija.
Ovdje se spominje Harlod Lasswell, a tamo me jebu za komunikologiju. Ovo prirodno stanište mi se više sviđa. :raspa:

Okej, dajte neke sugestije. Za što da se prihvatim...?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 19:03
by ElliQuinn
Za ono do sad iskomunicirano.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 19:20
by Zekoslawa
faktotum » wrote:
Ovdje se spominje Harlod Lasswell, a tamo me jebu za komunikologiju. Ovo prirodno stanište mi se više sviđa. :raspa:

Okej, dajte neke sugestije. Za što da se prihvatim...?
Dobro nam došao u prirodno stanište nas, vas i njih. :)

Reci ti nama vidiš li što iz dosadašnjih prijedloga što bi moglo poslužiti?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 19:54
by faktotum
Čekaj da pregledam; jebavo sam se tamo na Okruglom stolu zadnjih pola sata...

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 19:57
by ElliQuinn
Pun forum slobodne ženskadije, a on se jebava s judolinom i ..a undom. :facepalm:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 20:00
by faktotum
ElliQuinn » wrote:Pun forum slobodne ženskadije, a on se jebava s judolinom i ..a undom. :facepalm:
U pravu si; đe mi je pamet bila. :facepalm:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 20:06
by Zekoslawa
ElliQuinn » wrote:Pun forum slobodne ženskadije, a on se jebava s judolinom i ..a undom. :facepalm:
Eh, ali on se izjasnio da bi nekome nešto jebavao. Imaju li unda ili judo sestru ili rođakinju? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 20:15
by faktotum
Zekoslawa » wrote: Prijedlog prihvaćen. :) O tome i razmišljam ima par sati. Da nisam morala demonstrirati silu, možda bih to već i učinila. :D
Zašto Krleža i Andrić uopće u isti koš kad su ta dva pisca nespojiva, a njihovo navodno rivalstvo sasma fiktivno i potencirano od priglupih novinarčića od onijeh vremena sve do današnjijeh dana?

Naslov kojim se Krleža i Andrić sjedinjuju u jednu temu (sori predlagaču), je ništa drugo, do malo rafiniraniji senzacionalizam. Predlažem dvije teme: jedna o Krleži, druga o Andriću. Nema komparacije. Jer je to "nekomparabilno". :ne zna: Ne znam što se onaj Hroboatos uopće toliko trsi da ih dovede u konstelaciju. Pih

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 20:54
by nina williams
:rofl: :rofl:
: F.hr-LjES-moment: neko diže temu iz dvijeiljade i treće naslova tipa 'Puko nam kondom, plodni su mi dani' i napiše, totalno uživljeno, "Odi dežurnom ginekologu...trt-mrt" : :zubo:
:rofl: :rofl:

Ahh, dobra sjećanja. :cerek:

Faktotum, pusti odgovore na pitanja iz desetog mjeseca. To o Krležama i Andrićima. Ta tema već stoji. Trenutno se predlaže podnaslov ovog PDF-a. Počni čitat od ovog https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=103033#p103033 posta.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 20:55
by faktotum
Zekoslawa » wrote: Eh, ali on se izjasnio da bi nekome nešto jebavao. Imaju li unda ili judo sestru ili rođakinju? :D
Više me zanima ženskadija s ovog pdf-a. :D A judolina ćemo, uskoro, po svemu sudeći, povezati s Kerumom, da mu vrši poslovnu korespondenciju. Tako da ništa od sestrica i rodica od čovjeka koji će raditi za rodijaka iz Muća. Ali, svejedno, i da ne radi, džaba mu, zečica je ovom svojom invitacijom već osvojila moje hjug hefnerovsko srce. :ne zna:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 21:07
by blaze
faktotum » wrote:
Više me zanima ženskadija s ovog pdf-a.
ma bješ, nek te zečica posvoji

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 21:16
by Zekoslawa
faktotum » wrote:
Više me zanima ženskadija s ovog pdf-a. :D A judolina ćemo, uskoro, po svemu sudeći, povezati s Kerumom, da mu vrši poslovnu korespondenciju. Tako da ništa od sestrica i rodica od čovjeka koji će raditi za rodijaka iz Muća. Ali, svejedno, i da ne radi, džaba mu, zečica je ovom svojom invitacijom već osvojila moje hjug hefnerovsko srce. :ne zna:
Ostat ćeš slomljena srca nastaviš li pretumbavati čitav podforum. Oćeš, majke mi. :cerek:
Nemoj mi toga Krležu i Andrića ni spominjati, zaboga. Dovoljno smo o tome naklapali. Ako već želiš razgovarati o tome zašto su na istoj temi, slobodno ti odi na samu temu i lijepo obrazlaži i argumentiraj ono što si već gore spomenuo.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 21:54
by faktotum
nina williams » wrote::rofl: :rofl:
: F.hr-LjES-moment: neko diže temu iz dvijeiljade i treće naslova tipa 'Puko nam kondom, plodni su mi dani' i napiše, totalno uživljeno, "Odi dežurnom ginekologu...trt-mrt" : :zubo:
:rofl: :rofl:

Ahh, dobra sjećanja. :cerek:

Faktotum, pusti odgovore na pitanja iz desetog mjeseca. To o Krležama i Andrićima. Ta tema već stoji. Trenutno se predlaže podnaslov ovog PDF-a. Počni čitat od ovog https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=103033#p103033 posta.
Dobro, šefice, čitam.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 22:30
by faktotum
1)...slovom, slikom, (skokom) i zvukom. :p

2) polemike, kritike, vjestice, osvrti...

3) Markoniji, Kafke i gramar-naciji...:D (ovo zadnje u smislu jezičnog purizma)

Od Markonija i Kafkaesque do gramar- nacija

:ne zna:

:facepalm:

Ne znam više. Boli me glava. Sutra ću valjda biti bolji. Najte se smijati. :mama:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 30 Jan 2012, 23:33
by Zekoslawa
:tuzni:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 00:59
by faktotum
Što je zečice, usro sam jel. :( Pokušat ću sutra smisliti nešto bolje; večeras sam fakat slomljen. Ove prijedloge sam stavio samo da vidiš kako mi je stalo do toga da doprinesem odabiru podnaslova. Uff, ali sam umoran i misli su mi u totalnoj magli. Sorry. Biće sutra bolje. Znaš da si ti moja miljenica. ;)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 01:12
by Zekoslawa
faktotum » wrote:
Što je zečice, usro sam jel. :( Pokušat ću sutra smisliti nešto bolje; večeras sam fakat slomljen. Ove prijedloge sam stavio samo da vidiš kako mi je stalo do toga da doprinesem odabiru podnaslova. Uff, ali sam umoran i misli su mi u totalnoj magli. Sorry. Biće sutra bolje. Znaš da si ti moja miljenica. ;)
Ti...ti...ti... jedan lažljivče profesionalni. Piarovče. Ja ga zvala da mi proda podforum, a on prodaje sebe. :tuzni: E, ne možeš meni to podvaljivati, nisam ti ja vesla sisala i mrkvu grickala. :tuzni:

A hvala ti na trudu. Čak i nisu za baciti Marconi i Kafka. :)

To je svakako više nego ona Jada koja zasmrdi pa pobjegne. Jes' čula, Jado? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 01:34
by faktotum
Zekoslawa » wrote: Ti...ti...ti... jedan lažljivče profesionalni. Piarovče. Ja ga zvala da mi proda podforum, a on prodaje sebe. :tuzni: E, ne možeš meni to podvaljivati, nisam ti ja vesla sisala i mrkvu grickala. :tuzni:

A hvala ti na trudu. Čak i nisu za baciti Marconi i Kafka. :)

To je svakako više nego ona Jada koja zasmrdi pa pobjegne. Jes' čula, Jado? :D
Sorry, lipojko, sutra ću smisliti nešto bolje. Ako budem dobar PR i prodam ti forum nadam se da ćeš me uskoro usvojiti. :

Evo ti nješta da te oraspoloži. ;)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 02:15
by Jade
Zekoslawa » wrote:
To je svakako više nego ona Jada koja zasmrdi pa pobjegne. Jes' čula, Jado? :D
Tko pobjegne?! Image

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 03:31
by Zekoslawa
faktotum » wrote:
Sorry, lipojko, sutra ću smisliti nešto bolje. Ako budem dobar PR i prodam ti forum nadam se da ćeš me uskoro usvojiti. :

Evo ti nješta da te oraspoloži. ;)
Opet on. :rolleyes: Forum, forum prodajemo, ne tebe! Eno, već si je i jingle smislio.

Ma nego, svakoga vraga mi ovdje primamo, pa što ne bismo i tebe udomili. Nek ti bude, aj. Mislim, svakako ću ja provjeriti raste li broj klikova prije nego što bilo što potpišem, da se razumijemo. :D

Hvala na pjesmuljku, lajkam. :)
Jade wrote: Tko pobjegne?! Image
A šta je? Jesi predložila šta? Jesi vraga. Rekla "mijau" i odšetala. Ali ajd', veljača je skoro, oprošteno ti je što bi se jebla a da ne uđe. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 03:51
by Jade
Zekoslawa » wrote: Opet on. :rolleyes: Forum, forum prodajemo, ne tebe! Eno, već si je i jingle smislio.

Ma nego, svakoga vraga mi ovdje primamo, pa što ne bismo i tebe udomili. Nek ti bude, aj. Mislim, svakako ću ja provjeriti raste li broj klikova prije nego što bilo što potpišem, da se razumijemo. :D

Hvala na pjesmuljku, lajkam. :)


A šta je? Jesi predložila šta? Jesi vraga. Rekla "mijau" i odšetala. Ali ajd', veljača je skoro, oprošteno ti je što bi se jebla a da ne uđe. :D
Nisam ja urednica tvojeg podforuma, znaš. Kad uređuješ, osjećaš odgovornost i inspiracija, uglavnom, naiđe. A mi, članovi, samo trkeljamo, jel. Image

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 04:45
by Zekoslawa
Eh, najmanji je problem smisliti nešto. No, ne želim smisliti nešto što bi bilo jasno samo meni. I sama si rekla da te buni karakter podforuma, poglavito u kombinaciji s onakvim podnaslovom. Vaši prijedlozi mogu poslužiti ne samo kao inspiracija meni nego i kao test koliko je sam podforum jasno definiran i razgraničen od drugih te koliko je posjetiteljima jasno što ovdje mogu naći. A ako ćemo pravo, moje uredničke "ovlasti" u neku ruku i staju kad se radi o nečemu što stoji na naslovnici foruma.

Ti si ukazala na ovo, pa sam pomislila da već imaš nešto na umu. No nema veze, samo ti šetaj u miru. :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jan 2012, 04:50
by Jade
Ja ti rekoh da me buni i malko mi je neprirodno 'ujedinjenje' medija s književnošću i jezikom.
Ne sviđa mi se ovo trojstvo i rađe bih medije vidjela da stoje zasebno.
No trenutno očito nema uvjeta za to, a vrlo je teško smislit nekakav opis koji bi obuhvatio sva tri...

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 10 Feb 2012, 07:29
by Zekoslawa
Koleginice Pješčana... Gledam ove tvoje fotografske natječaje kako ti to fino hendlaš, pa se sve nešto mislim... A što mi ne bismo organizirali kakve literarne natječaje? Među ovoliko pismena i pametna svita ja mislim da uradaka ne bi falilo (makar će nam Hek pisati erotske priče), a bogme i putopisi su bili uspješni... A? Drugi? I vas isto pitam. :)

P. S. Daj, ajmo riješiti ovaj podnaslov, postaje me sram.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 10 Feb 2012, 09:36
by ElliQuinn
Da, riješite podnaslov, da malo administriram.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 10 Feb 2012, 09:37
by Zekoslawa
A šta ću kad mi je piarovac zakazao. :cerek:

Aj tamo pretumbavaj SoN, eto ti posla. U nas nema još ništa. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 09:18
by plavi sat
Zekoslawa » wrote:Koleginice Pješčana... Gledam ove tvoje fotografske natječaje kako ti to fino hendlaš, pa se sve nešto mislim... A što mi ne bismo organizirali kakve literarne natječaje? Među ovoliko pismena i pametna svita ja mislim da uradaka ne bi falilo (makar će nam Hek pisati erotske priče), a bogme i putopisi su bili uspješni... A? Drugi? I vas isto pitam. :)
Ajmo pisat.
Širokog spektra ili usko specijalizirano?
Ispovjedna proza, erocka proza, prvi snježni dan (i onaj nakon njega)?
Malena iskra, veliki požari. Penjanje na gore da bi se palo na dolje. Kako dokučiti da li ustajete noću i grebete članove obitelji? Tko kako skače. Grublje i finije nastranosti. Sto najljepših primjera afričkoga gostoljublja. Ništa bolje od popa. Gljivina osveta. Veliki ljudi u malim sredinama i obratno. Potpuna garnitura psovki kod ostavinske rasprave. Ako vam je potreba da vidite izlazak sunca, kuma u požaru, ili obješenog susjeda, vi samo otklopite oči, a one će, budući precizno izradite u tom smislu, učiniti svoje.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 13:10
by Nikolajevna
Zekoslawa » wrote: A? Drugi? I vas isto pitam. :)
Ajde, organiziraj, organiziraj. Neće se samo. :D
Ti započni pa vidi koliki će biti odaziv.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 14:54
by ElliQuinn
Kako vam se čini novi podnaslov?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 15:34
by ali
ElliQuinn » wrote:Kako vam se čini novi podnaslov?
Ako je sponzor bašćanska Općina, onda je odličan.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 15:35
by ElliQuinn
m.za » wrote: Ako je sponzor bašćanska Općina, onda je odličan.
Nije... uopće se ne domislih da bi to bio problem. Hm.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 15:37
by ali
ElliQuinn » wrote:
Nije... uopće se ne domislih da bi to bio problem. Hm.
Djeluje kao reklama za njihovu stranicu :ne zna:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 15:37
by ElliQuinn
Promijenjeno.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 16:09
by Zekoslawa
Bogu hvala da je već jednom promijenjeno, a nije ni loše, samo bih isto voljela da mi se kolegica izjasnila.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 12 Feb 2012, 23:51
by Pješčana
kolegica je imala malo posla večeras :)
sad, kad sam pročitala sve plahte ovog foruma, želim reći da se slažem, na žalost ne znam kome točno govorim
vidim ja da sam ja pogonska snaga ovdje, em tamo guram fotograske natječaje, em zavrtila filmski klub :D

nego, kakav biste natječaj ovdje htjeli?
nešto tipa zadaćnice s temom?
da stavimo okvirno koliko riječi da post ima i kojeg karaktera da bude, na primjer proza?
tako nešto?

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 13 Feb 2012, 01:09
by ElliQuinn
Pješčana » wrote:kolegica je imala malo posla večeras :)
sad, kad sam pročitala sve plahte ovog foruma, želim reći da se slažem, na žalost ne znam kome točno govorim
vidim ja da sam ja pogonska snaga ovdje, em tamo guram fotograske natječaje, em zavrtila filmski klub :D

nego, kakav biste natječaj ovdje htjeli?
nešto tipa zadaćnice s temom?
da stavimo okvirno koliko riječi da post ima i kojeg karaktera da bude, na primjer proza?
tako nešto?
Pa, zadaćnica s temom zvuči dobro i bolje da je proza, ako me se pita. Sjećam se da nam u srednjoj školi profesorica nije htjela čitati zadaćnice nakon druge stranice. Sve što imaš reći, možeš reći na te dvije stranice, a ostalih pet je nije zanimalo. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 13 Feb 2012, 01:21
by Zekoslawa
Meni je pak svojedobno jedan profesor kad sam premašila dogovorenu kvotu rekao "Nema veze, bujnija priroda traži bujniji izraz". :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 13 Feb 2012, 10:53
by Pješčana
Zekoslawa » wrote:Meni je pak svojedobno jedan profesor kad sam premašila dogovorenu kvotu rekao "Nema veze, bujnija priroda traži bujniji izraz". :D
:rofl:

ja ću sad lijepo otvoriti temu za teme :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 20 Feb 2012, 05:43
by Zekoslawa
Drugovi i dico, kolegico Pješčana i ljudi dobre volje, razmišljala sam nešto već prije, a evo sjetih se sada...

Daklem ovako, imamo Jezikoteriju, to bi bio nekakav ajmo reći skoro pa lingvistički tematski čet uz pokoji ozbiljni savjet. Forma jezičnog savjetnika nikad mi nije bila draga i pomalo mi je pretenciozna, pa smo zato to izbjegli. Drugim riječima, naša Jezikoterija zamišljena je tako, a tako se i razvija, da se na njoj može naći svega: od sasvim ozbiljnih pitanja i savjeta, potkrijepljenih jednako tako ozbiljnim priručnicima, pa do najobičnijeg lingvističkog naklapanja. Otud pomalo neozbiljan naslov, otud izostanak neke veće kontrole nad tom temom. Svaka čast svima koji ondje pišu, ja sama najbolje znam koliko teže savjeti koji se ondje dijele, no formu nekakvog pravog savjetnika taj topic nema i neće je ni imati. Dakle, sve što se ondje čuje nije obvezujuće. (Uf, koliki uvod, a malo ima veze s nastavkom :D)

No, takvom karakteru unatoč, to jest i ostat će mjesto na kojemu se razgovara ponajprije o hrvatskome jeziku. Zato bih ja da tema za traženje prijevoda te učenje i usavršavanje stranih jezika bude od toga odvojena. I tako se to nekako nameće samo od sebe, jel. Materinji i strani jezik uče se na drugačiji način i drugačijom metodologijom, razumljivo. Imamo, doduše, temu "Kutak za strane jezike", no ona se više nekako svodi na ćakulu o iskustvima u učenju jezika. I to je okej, potrebna je i jedna takva tema. Stoga predlažem da otvorimo jednu temu za pomoć u prijevodima i učenju jezika, zasad zbirnu, a po potrebi možemo odvojiti ono za što bude interesa, pretpostavljam da će ako ikakvoga interesa bude, to biti ponajprije za engleski.

Također predlažem jednu zbirnu temu za traženje literature, tipa "Pitajte knjižničara", bilo kakve, odnosno svega osim beletristike jer nam je taj dio već pokriven kroz temu "Je li tko čitao?" i neke druge.

Eto, meni se ne spava, pa naletjela inspiracija, vi pak vičite što vam se od ovoga čini.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 21 Feb 2012, 14:40
by Zekoslawa
Bože, kako ste vi divni ljudi i forumaši! Umjesto da mi ovdje odgovarate, vi ste jednostavno igrom slučaja otvorili upravo te dvije teme o kojima govorim, pa eto sada imamo temu Prijevod, molim! te Razmjena, potraga, savjeti o literaturi.

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 29 Feb 2012, 12:41
by nina williams
Pješčana » wrote: Nakon tjedan dana natječaja, u utorak, 06.02 natječaj se zatvara...
E, isteko vam ovaj natječaj prije neg je počeo. :zubo:

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 29 Feb 2012, 16:10
by Zekoslawa
nina williams » wrote:
E, isteko vam ovaj natječaj prije neg je počeo. :zubo:
Ispravljeno. Sad piši zadaćnicu. :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 24 Jul 2012, 13:32
by blue
Bok moderatorice!
Jel bi se mogle zadaćnice odkačit kao top teme, s obzirom da su stare 3-4 mjeseca, a bez novih upisa; tako da aktualne teme budu prve na stranici? Čini mi se preglednije. Samo ideja... :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 24 Jul 2012, 13:36
by Zekoslawa
Auf, pardonček! Evo... :)

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 24 Jul 2012, 14:11
by blue
:S :S na brzini :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 24 Jul 2012, 16:32
by Zekoslawa
A ček, nisam pitala najvažnije: Da nije to tebi pala na pamet nova tema zadaćnice? :D

Re: Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Posted: 31 Jul 2012, 10:49
by blue
Zekoslawa » wrote:A ček, nisam pitala najvažnije: Da nije to tebi pala na pamet nova tema zadaćnice? :D
Ma kakvi, nisam ja od zadaćnica :zubo: