Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Knjigom u glavu
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

31 Jan 2012, 00:59

Što je zečice, usro sam jel. :( Pokušat ću sutra smisliti nešto bolje; večeras sam fakat slomljen. Ove prijedloge sam stavio samo da vidiš kako mi je stalo do toga da doprinesem odabiru podnaslova. Uff, ali sam umoran i misli su mi u totalnoj magli. Sorry. Biće sutra bolje. Znaš da si ti moja miljenica. ;)


User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

31 Jan 2012, 01:12

faktotum » wrote:
Što je zečice, usro sam jel. :( Pokušat ću sutra smisliti nešto bolje; večeras sam fakat slomljen. Ove prijedloge sam stavio samo da vidiš kako mi je stalo do toga da doprinesem odabiru podnaslova. Uff, ali sam umoran i misli su mi u totalnoj magli. Sorry. Biće sutra bolje. Znaš da si ti moja miljenica. ;)
Ti...ti...ti... jedan lažljivče profesionalni. Piarovče. Ja ga zvala da mi proda podforum, a on prodaje sebe. :tuzni: E, ne možeš meni to podvaljivati, nisam ti ja vesla sisala i mrkvu grickala. :tuzni:

A hvala ti na trudu. Čak i nisu za baciti Marconi i Kafka. :)

To je svakako više nego ona Jada koja zasmrdi pa pobjegne. Jes' čula, Jado? :D
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

31 Jan 2012, 01:34

Zekoslawa » wrote: Ti...ti...ti... jedan lažljivče profesionalni. Piarovče. Ja ga zvala da mi proda podforum, a on prodaje sebe. :tuzni: E, ne možeš meni to podvaljivati, nisam ti ja vesla sisala i mrkvu grickala. :tuzni:

A hvala ti na trudu. Čak i nisu za baciti Marconi i Kafka. :)

To je svakako više nego ona Jada koja zasmrdi pa pobjegne. Jes' čula, Jado? :D
Sorry, lipojko, sutra ću smisliti nešto bolje. Ako budem dobar PR i prodam ti forum nadam se da ćeš me uskoro usvojiti. :

Evo ti nješta da te oraspoloži. ;)
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

31 Jan 2012, 02:15

Zekoslawa » wrote:
To je svakako više nego ona Jada koja zasmrdi pa pobjegne. Jes' čula, Jado? :D
Tko pobjegne?! Image
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

31 Jan 2012, 03:31

faktotum » wrote:
Sorry, lipojko, sutra ću smisliti nešto bolje. Ako budem dobar PR i prodam ti forum nadam se da ćeš me uskoro usvojiti. :

Evo ti nješta da te oraspoloži. ;)
Opet on. :rolleyes: Forum, forum prodajemo, ne tebe! Eno, već si je i jingle smislio.

Ma nego, svakoga vraga mi ovdje primamo, pa što ne bismo i tebe udomili. Nek ti bude, aj. Mislim, svakako ću ja provjeriti raste li broj klikova prije nego što bilo što potpišem, da se razumijemo. :D

Hvala na pjesmuljku, lajkam. :)
Jade wrote: Tko pobjegne?! Image
A šta je? Jesi predložila šta? Jesi vraga. Rekla "mijau" i odšetala. Ali ajd', veljača je skoro, oprošteno ti je što bi se jebla a da ne uđe. :D
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

31 Jan 2012, 03:51

Zekoslawa » wrote: Opet on. :rolleyes: Forum, forum prodajemo, ne tebe! Eno, već si je i jingle smislio.

Ma nego, svakoga vraga mi ovdje primamo, pa što ne bismo i tebe udomili. Nek ti bude, aj. Mislim, svakako ću ja provjeriti raste li broj klikova prije nego što bilo što potpišem, da se razumijemo. :D

Hvala na pjesmuljku, lajkam. :)


A šta je? Jesi predložila šta? Jesi vraga. Rekla "mijau" i odšetala. Ali ajd', veljača je skoro, oprošteno ti je što bi se jebla a da ne uđe. :D
Nisam ja urednica tvojeg podforuma, znaš. Kad uređuješ, osjećaš odgovornost i inspiracija, uglavnom, naiđe. A mi, članovi, samo trkeljamo, jel. Image
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

31 Jan 2012, 04:45

Eh, najmanji je problem smisliti nešto. No, ne želim smisliti nešto što bi bilo jasno samo meni. I sama si rekla da te buni karakter podforuma, poglavito u kombinaciji s onakvim podnaslovom. Vaši prijedlozi mogu poslužiti ne samo kao inspiracija meni nego i kao test koliko je sam podforum jasno definiran i razgraničen od drugih te koliko je posjetiteljima jasno što ovdje mogu naći. A ako ćemo pravo, moje uredničke "ovlasti" u neku ruku i staju kad se radi o nečemu što stoji na naslovnici foruma.

Ti si ukazala na ovo, pa sam pomislila da već imaš nešto na umu. No nema veze, samo ti šetaj u miru. :)
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

31 Jan 2012, 04:50

Ja ti rekoh da me buni i malko mi je neprirodno 'ujedinjenje' medija s književnošću i jezikom.
Ne sviđa mi se ovo trojstvo i rađe bih medije vidjela da stoje zasebno.
No trenutno očito nema uvjeta za to, a vrlo je teško smislit nekakav opis koji bi obuhvatio sva tri...
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Feb 2012, 07:29

Koleginice Pješčana... Gledam ove tvoje fotografske natječaje kako ti to fino hendlaš, pa se sve nešto mislim... A što mi ne bismo organizirali kakve literarne natječaje? Među ovoliko pismena i pametna svita ja mislim da uradaka ne bi falilo (makar će nam Hek pisati erotske priče), a bogme i putopisi su bili uspješni... A? Drugi? I vas isto pitam. :)

P. S. Daj, ajmo riješiti ovaj podnaslov, postaje me sram.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

10 Feb 2012, 09:36

Da, riješite podnaslov, da malo administriram.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

10 Feb 2012, 09:37

A šta ću kad mi je piarovac zakazao. :cerek:

Aj tamo pretumbavaj SoN, eto ti posla. U nas nema još ništa. :D
plavi sat
Posts: 5
Joined: 03 Feb 2012, 23:42

12 Feb 2012, 09:18

Zekoslawa » wrote:Koleginice Pješčana... Gledam ove tvoje fotografske natječaje kako ti to fino hendlaš, pa se sve nešto mislim... A što mi ne bismo organizirali kakve literarne natječaje? Među ovoliko pismena i pametna svita ja mislim da uradaka ne bi falilo (makar će nam Hek pisati erotske priče), a bogme i putopisi su bili uspješni... A? Drugi? I vas isto pitam. :)
Ajmo pisat.
Širokog spektra ili usko specijalizirano?
Ispovjedna proza, erocka proza, prvi snježni dan (i onaj nakon njega)?
Malena iskra, veliki požari. Penjanje na gore da bi se palo na dolje. Kako dokučiti da li ustajete noću i grebete članove obitelji? Tko kako skače. Grublje i finije nastranosti. Sto najljepših primjera afričkoga gostoljublja. Ništa bolje od popa. Gljivina osveta. Veliki ljudi u malim sredinama i obratno. Potpuna garnitura psovki kod ostavinske rasprave. Ako vam je potreba da vidite izlazak sunca, kuma u požaru, ili obješenog susjeda, vi samo otklopite oči, a one će, budući precizno izradite u tom smislu, učiniti svoje.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Feb 2012, 13:10

Zekoslawa » wrote: A? Drugi? I vas isto pitam. :)
Ajde, organiziraj, organiziraj. Neće se samo. :D
Ti započni pa vidi koliki će biti odaziv.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Feb 2012, 14:54

Kako vam se čini novi podnaslov?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

12 Feb 2012, 15:34

ElliQuinn » wrote:Kako vam se čini novi podnaslov?
Ako je sponzor bašćanska Općina, onda je odličan.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Feb 2012, 15:35

m.za » wrote: Ako je sponzor bašćanska Općina, onda je odličan.
Nije... uopće se ne domislih da bi to bio problem. Hm.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

12 Feb 2012, 15:37

ElliQuinn » wrote:
Nije... uopće se ne domislih da bi to bio problem. Hm.
Djeluje kao reklama za njihovu stranicu :ne zna:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

12 Feb 2012, 15:37

Promijenjeno.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

12 Feb 2012, 16:09

Bogu hvala da je već jednom promijenjeno, a nije ni loše, samo bih isto voljela da mi se kolegica izjasnila.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Feb 2012, 23:51

kolegica je imala malo posla večeras :)
sad, kad sam pročitala sve plahte ovog foruma, želim reći da se slažem, na žalost ne znam kome točno govorim
vidim ja da sam ja pogonska snaga ovdje, em tamo guram fotograske natječaje, em zavrtila filmski klub :D

nego, kakav biste natječaj ovdje htjeli?
nešto tipa zadaćnice s temom?
da stavimo okvirno koliko riječi da post ima i kojeg karaktera da bude, na primjer proza?
tako nešto?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

13 Feb 2012, 01:09

Pješčana » wrote:kolegica je imala malo posla večeras :)
sad, kad sam pročitala sve plahte ovog foruma, želim reći da se slažem, na žalost ne znam kome točno govorim
vidim ja da sam ja pogonska snaga ovdje, em tamo guram fotograske natječaje, em zavrtila filmski klub :D

nego, kakav biste natječaj ovdje htjeli?
nešto tipa zadaćnice s temom?
da stavimo okvirno koliko riječi da post ima i kojeg karaktera da bude, na primjer proza?
tako nešto?
Pa, zadaćnica s temom zvuči dobro i bolje da je proza, ako me se pita. Sjećam se da nam u srednjoj školi profesorica nije htjela čitati zadaćnice nakon druge stranice. Sve što imaš reći, možeš reći na te dvije stranice, a ostalih pet je nije zanimalo. :D
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

13 Feb 2012, 01:21

Meni je pak svojedobno jedan profesor kad sam premašila dogovorenu kvotu rekao "Nema veze, bujnija priroda traži bujniji izraz". :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Feb 2012, 10:53

Zekoslawa » wrote:Meni je pak svojedobno jedan profesor kad sam premašila dogovorenu kvotu rekao "Nema veze, bujnija priroda traži bujniji izraz". :D
:rofl:

ja ću sad lijepo otvoriti temu za teme :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

20 Feb 2012, 05:43

Drugovi i dico, kolegico Pješčana i ljudi dobre volje, razmišljala sam nešto već prije, a evo sjetih se sada...

Daklem ovako, imamo Jezikoteriju, to bi bio nekakav ajmo reći skoro pa lingvistički tematski čet uz pokoji ozbiljni savjet. Forma jezičnog savjetnika nikad mi nije bila draga i pomalo mi je pretenciozna, pa smo zato to izbjegli. Drugim riječima, naša Jezikoterija zamišljena je tako, a tako se i razvija, da se na njoj može naći svega: od sasvim ozbiljnih pitanja i savjeta, potkrijepljenih jednako tako ozbiljnim priručnicima, pa do najobičnijeg lingvističkog naklapanja. Otud pomalo neozbiljan naslov, otud izostanak neke veće kontrole nad tom temom. Svaka čast svima koji ondje pišu, ja sama najbolje znam koliko teže savjeti koji se ondje dijele, no formu nekakvog pravog savjetnika taj topic nema i neće je ni imati. Dakle, sve što se ondje čuje nije obvezujuće. (Uf, koliki uvod, a malo ima veze s nastavkom :D)

No, takvom karakteru unatoč, to jest i ostat će mjesto na kojemu se razgovara ponajprije o hrvatskome jeziku. Zato bih ja da tema za traženje prijevoda te učenje i usavršavanje stranih jezika bude od toga odvojena. I tako se to nekako nameće samo od sebe, jel. Materinji i strani jezik uče se na drugačiji način i drugačijom metodologijom, razumljivo. Imamo, doduše, temu "Kutak za strane jezike", no ona se više nekako svodi na ćakulu o iskustvima u učenju jezika. I to je okej, potrebna je i jedna takva tema. Stoga predlažem da otvorimo jednu temu za pomoć u prijevodima i učenju jezika, zasad zbirnu, a po potrebi možemo odvojiti ono za što bude interesa, pretpostavljam da će ako ikakvoga interesa bude, to biti ponajprije za engleski.

Također predlažem jednu zbirnu temu za traženje literature, tipa "Pitajte knjižničara", bilo kakve, odnosno svega osim beletristike jer nam je taj dio već pokriven kroz temu "Je li tko čitao?" i neke druge.

Eto, meni se ne spava, pa naletjela inspiracija, vi pak vičite što vam se od ovoga čini.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

21 Feb 2012, 14:40

Bože, kako ste vi divni ljudi i forumaši! Umjesto da mi ovdje odgovarate, vi ste jednostavno igrom slučaja otvorili upravo te dvije teme o kojima govorim, pa eto sada imamo temu Prijevod, molim! te Razmjena, potraga, savjeti o literaturi.
Post Reply