Pitanja, prijedlozi, kritike i pohvale

Knjigom u glavu
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 Oct 2011, 23:05

Zekoslawa » wrote: (...) I to iz čista principa jer si bezobrazan. Eto ti sad na.
Nisam bezobrazan - otkud ti uopće to?! - nego mi je besmisleno tako važnu (a usputnu) rečenicu ostaviti bez prigovora. Mogao sam je izdvojiti u zasebnu temu, ali nije baš da mi se pišu eseji. A nema ni kontinuiteta kad druga tema odjednom nestane.
blaze wrote:ovo što je toni napisao o andriću malo je neoriginalno. to međutim nije bitan prigovor, samo feed back.
Pa namjerno sam se držao stvari zbog kojih kritičari prigovaraju Andriću. Jednostavno zato što očekujem da ih je Hroboatos čitao i da će ih reciklirati. :D

A ti se prigovori uglavnom tiču neemocionalnosti, nerefleksivnosti i držanja za Bosnu kao pijan plota. Jezik sam ignorirao, jer se u cijeloj toj priči ne spominje.


Potpisi su za budale.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

04 Oct 2011, 23:10

Hekatonhir » wrote:
Nisam bezobrazan - otkud ti uopće to?! - nego mi je besmisleno tako važnu (a usputnu) rečenicu ostaviti bez prigovora. Mogao sam je izdvojiti u zasebnu temu, ali nije baš da mi se pišu eseji. A nema ni kontinuiteta kad druga tema odjednom nestane.
Ti si držao, smatrao, tebi je bilo besmisleno, tebi se ne piše... Tko te što pita, uostalom? Jesam ja rekla da Andrić ide na drugu temu? Jesam. Jesam rekla da je ono tema za Krležu? Jesam. Jesam li to rekla javno? Jesam.

Stoga, imaš PM, imaš ovu temu, pa izvoli raspraviti sa mnom ili drugima zašto bi ti unatoč mom upozorenju pisao ondje. I ako griješim, zašto griješim. Što god bilo, poštuj proceduru, lijepo molim. Što vrijedi za druge, vrijedi i za tebe. Amen.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Oct 2011, 23:17

ode mast u propast
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 Oct 2011, 23:39

Zekoslawa » wrote: Ti si držao, smatrao, tebi je bilo besmisleno, tebi se ne piše... Tko te što pita, uostalom? Jesam ja rekla da Andrić ide na drugu temu? Jesam. Jesam rekla da je ono tema za Krležu? Jesam. Jesam li to rekla javno? Jesam.

Stoga, imaš PM, imaš ovu temu, pa izvoli raspraviti sa mnom ili drugima zašto bi ti unatoč mom upozorenju pisao ondje. I ako griješim, zašto griješim. Što god bilo, poštuj proceduru, lijepo molim. Što vrijedi za druge, vrijedi i za tebe. Amen.
Dobro, poštovat ću je. Nego, što je tebi bitno, rasprava ili procedura? Postovi ili katalogiziranje?

Jesam li napisao koji su mi bili razlozi? Jesam. Jesam li ti još prije rekao da ne diraš temu? Jesam. Jesi li me poslušala? Nisi. Čemu onda ovo?

Ako već ljudima određuješ o čemu će razgovarati, ne bi bilo loše da se uključiš u temu pa usmjeriš raspravu. Ovo nije ništa drugo doli demonstracija sile. Cjepkanje bez imalo osjećaja i takta, a ne moderiranje. I to ćeš najbolje vidjeti po nastavku. Ako ga uopće bude.
Potpisi su za budale.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

04 Oct 2011, 23:50

Temu nisam razdvojila ja, nego Pješčana.

A procedura mi je bitna znaš u kojem smislu? U tom što si usred rasprave blaznice i mene o razdvajanju teme ti uletio s postom o Andriću na samu temu. Kao da se nisi mogao strpiti dok ovo raspravimo. Nego, ne, bit će kako on kaže. Jer on je odlučio da se tema ne razdvaja. I onda me dovodiš u situaciju da premještam nešto usred rasprave. To neću učiniti. Ajde, ako baš želite, nastavite. Ili pak da ispadam budala. Jer se ti na moje upozorenje lagano posereš. Dok u isto vrijeme ja o njemu raspravljam, iz čega bi ti trebalo biti jasno da me zanima što mislite. Ali ne, neće se on uključiti u raspravu, on će pokazati kako to treba izgledati tako što će napisati konstruktivan post na temi, pa nek' vidim da griješim.

Ja ne određujem nikome o čemu će razgovarati, samo gdje će to činiti.

I ja o moderiranju pojma nemam jer to činim evo nekih desetak dana. I kao što vidiš, pokušavam i sama dokučiti što da radim s nekim stvarima. Ti i tvoj ego u tome ne pomažete. Sad slobodno nastavite na onoj temi, neću se petljati. A ni uključivati u raspravu jer nemam ništa pametno reći. Barem dosad. Kad budem imala, reći ću. Dotad ću samo nastojati držati urednim ovo mjesto.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Oct 2011, 00:02

Zekoslava, pobogu - ne govorim o urednosti. Nego o tome da smo malen forum s minimumom sugovornika voljnih za ozbiljnu raspravu. I što ti činiš? Režeš je nakon dva posta. Pusti je. Premještaj kad vidiš novi zamah, novi smjer. Bitno je da su ljudi voljni razgovarati.

Ne znam kako da ti to objasnim a da u tome ne vidiš zlonamjernost ili ego. Ne želim raditi tvoj posao, samo predlažem da zasad ne budeš toliko stroga. Jer to ubija i volju i spontanost.

Evo, mogao sam napisati dva konkretna, konstruktivna posta umjesto da se ovdje nepotrebno branim od napada. Niti ovakvo što treba meni, niti treba tebi. Zar ne? :)
Potpisi su za budale.
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

05 Oct 2011, 00:03

Um, ne pratim oko čega se točno nateže, jer me dotični autori ne zanimaju i ne pada mi na pamet reći 'da treba spajati, da treba razdvajati', ja knjige čitam zato da prestanem razmišljati, a ne da razmišljam još više :D

No, u oko mi je upalo 'doći će novi useri i jadni se neće snaći'.

NHF ekipo, ali na Čitanjima ipak očekujem nekog pismenog, tko želi naučiti i kome će biti poticaj kopati uokolo.

Mali ste podforum, koncentrirana je publika, privlačit će sličnu. Mislim, ja se osjećam lagano na iglama kad tu zavirim, jer ne osjećam da pariram.
A realno, rekla bih da sam jako znatiželjna, iznadprosječno informirana i načitana. Prosjek niste vi, nhf :p Vi ste waaay iznad.

Ekipa koja ne zna sastaviti tri čiste i koja bi se sirota pogubila - a nek se gubi i nek ide učit :D

Meni su diskusije ovdje prililčno advanced level, i mislim da se i objektivno vode na visokoj razini. I neka bude i tako. Pa nek se koplja ukrste.

No, mislim da jest važno osluškivati posjetitelje ovog podforuma, jer oni ga grade.
Sjeci temu kad dođe na 10-20 strana... da onda imaš što i sagraditi i što ostaviti iza sebe.
Post-dva simo-tamo - samo ubije žar...

Mislim da su ovdje kvalitetni sugovornici koji su baš našli elan. Možda privuku sebi slične.

Pa nek bude tema gdje će 'filozofirati' i bude tema gdje će se pisati o najdražoj slikovnici. I sve 5 :)

Ne treba biti uniformno, postoje teme koje ti više i teme koje ti manje legnu.
No, ovo je ipak drugačiji podforum od, npr Okruglog stola. Ovdje se ne piše svaki post u 10 minuta.
Ovdje se i pazi kako se piše :D
Nije da postoji stvarna potreba svaki post postaviti u 'odgovarajuću temu'. Diskusiju gradi ukrštavanje kopalja, povlačenje paralela, izvlačenje dokaza iz prašnjavih kutija. Potraje dok se to zahukta, a jako je lako ugasiti.

Ovdje 'bitke' vidim k'o šah, a ne kao hrvanje u blatu :ne zna:


Iskreno, ja bi osobno pospajala sve hrvate na hrpu, pa nek se mlave :D
Ako baš treba izdvojiti neke, uvijek se može prilagođavati naslov... pa imati "Krleža, Andrić, mikimaus, pajo patak" :mig:
Pa ako treba 'razdoblje to i to' ili 'realisti' ili što li već gdje zatreba i u uvodnom postu objasniti s riječ dvije koja je sad ideja topica.

Tako nastaju zbirni topici, a zbirni topici su sasvim u redu. IMO nema smisla imati topic za svaku stvar čim se stvar pojavi - ako postoji materijala za topic - napravi se, ako ne, ni ne treba ga.

Daj samo zamisli da kreneš na svaki spomen 'važnog pisca' otvarati topic. Mislim da svatko od vas može izdvojiti 10-20 njima jako važnih pisaca. Topic od 2 posta je - slab topic.
Topic od 20 stranica je - čitan topic. :mig:

My 2 cents.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Oct 2011, 00:08

@ Hekatonhir

A niti se braniš od napada, ako ćemo pravo.

I opet: Sve ovo što si sad rekao, mogao si bio reći ovdje. Ali ne, ti si odlučio napraviti po svom. Pa, kad budeš radio po svom, onda će mi biti bitna procedura. Ne znam kako da ti to objasnim a da u tome ne vidiš zlonamjernost ili demonstraciju sile. ;)

Da si to tako bio učinio, raspravljali bismo, ja bih se možda bila predomislila, obrisala svoje upozorenje na temi i basta. Ili nešto drugo.

Ja ne znam stvarno. Niti ovakvo što treba meni, niti treba tebi, zar ne? :D
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Oct 2011, 00:12

nazovimo temu krleža & andrić
pa se o njima može partikularno i komparativno

kao beatles & stones :)
(house of love)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Oct 2011, 00:17

Ashtaroth » wrote: No, u oko mi je upalo 'doći će novi useri i jadni se neće snaći'.

NHF ekipo, ali na Čitanjima ipak očekujem nekog pismenog, tko želi naučiti i kome će biti poticaj kopati uokolo.

Mali ste podforum, koncentrirana je publika, privlačit će sličnu. Mislim, ja se osjećam lagano na iglama kad tu zavirim, jer ne osjećam da pariram.
A realno, rekla bih da sam jako znatiželjna, iznadprosječno informirana i načitana. Prosjek niste vi, nhf :p Vi ste waaay iznad.

Ekipa koja ne zna sastaviti tri čiste i koja bi se sirota pogubila - a nek se gubi i nek ide učit :D

Meni su diskusije ovdje prililčno advanced level, i mislim da se i objektivno vode na visokoj razini. I neka bude i tako. Pa nek se koplja ukrste.
O ostalome možemo po potrebi, zasad ću se osvrnuti samo na ovaj dio.

Od mene kao osobe, forumaša i moderatora nikad, ali NIKAD nemojte očekivati da ću ovo pretvoriti u mjesto na kojemu će nekolicina nas "pametnih" glava raspravljati. To me uopće ne zanima. Ekipa koja ne zna sastaviti tri čiste i koja bi se pogubila ovdje je dapače više nego dobrodošla. Da štogod nauči. Ja ukrštati koplja imam gdje i s kim i bez ovoga, onaj tko nema, može navratiti na ovo mjesto. I dobrodošao je i ne treba mu prijemni da bi ovdje sudjelovao. Kome je dosadan, neka ga preskoči, kome ga se ne da poučiti, također neka ga preskoči. Ali privatna prćija ovo neće biti. I prilagodit ću što treba za koga treba. "Sastanci na vrhu" lako se mogu odvijati neovisno o tome.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Oct 2011, 00:19

blaze » wrote:nazovimo temu krleža & andrić
pa se o njima može partikularno i komparativno

kao beatles & stones :)
(house of love)
Prijedlog prihvaćen. :) O tome i razmišljam ima par sati. Da nisam morala demonstrirati silu, možda bih to već i učinila. :D
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

05 Oct 2011, 00:46

Ne pričam o privatnoj prčiji nego o činjenici da ekipa ne čita. Rijetki čitaju, npr. beletristiku (like me, kad stignem), a tek iznimke imaju što za reći o Krleži i Andriću.

Sjeckanje dovodi u kaos, ne red. Red je pustiti par mjesta za dubokoumne rasprave. Pa nek kompariraju koga s kim hoće, a ne za svakog tipa imati posebni oltar, i onda da ne smiješ potegnuti a vs b jer je offtopic na oba topica.

Ljudi koji čitaju su - odabrani. Live with that. Danas je in prepisati lektiru i frajerisati se kako nisi u životu pročitao niti jednu knjigu. Takve nećeš dovući ovdje, jer ih ovo niti ne zanima.

Oni koje zanima će zasukati rukave, ne treba ih smatrati djecom s posebnim potrebama, a i mislim da je besmisleno imati puritanske topice gdje se smije pisati samo o jednom piscu. Nije li komparacija upravo ono gdje se najviše izvlači, a ne sama kritika ili hvalospjev. :ne zna:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

05 Oct 2011, 01:23

Sad sam ponovno otišla na temu i provjerila što sam točno napisala u upozorenju. I dobro sam napisala, tj. napisala sam točno ono što mislim da jesam. I ne radi se o tome da ste krivo protumačili ono što sam napisala, niti sam se ja krivo izrazila. Radi se o tome da vi mene prozivate za bukvalnost, a bukvalni ste vi. :D Ja nigdje nisam rekla da se Andrića na temi o Krleži ne smije ni spomenuti. Ni obrnuto. Samo rekoh da nećemo obrađivati Prokletu avliju na temi naziva "Krleža". I rekoh lijepo "Može i o Andriću, ali neka ima koliko-toliko veze s ovim". Samim time rekla sam da je komparacija poželjna. No, postovi o Andriću samome po sebi, a koji neće imati veze s Krležom, bili bi na temi onakva naziva offtopic. I s vremenom bismo ih morali premjestiti na novu temu.

A budući da je tema sad preimenovana, stavljena je nova moderatorska napomena, ajmo mi završiti i s ovim i neka ide u rok službe. :)
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

18 Oct 2011, 21:48

Zekoslawa » wrote:Za one koji još ne znaju, ona tema koja ode, ili pak koja se nalazi ode (ovdje) nema ime. Vaši su prijedlozi dobrodošli, a sretnom kumu ili kumi slijedi nagrada - fotke Lastana i Hekatonhira pokrivenih tek pokojim listom iz Brodnjakova rječnika. :D
Pravopizdluk
Zungbrecher
Lingvizicija
BFM tribute :zubo:

O poše, moj entuzijazam je uznemirujuć. :facepalm:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Oct 2011, 21:51

isse daj ozdravi :rolleyes: i završi s tim bolovanjem
danas si ostavila valjda 400 postova ovdje.
:zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

18 Oct 2011, 22:04

Pješčana » wrote:isse daj ozdravi :rolleyes: i završi s tim bolovanjem
danas si ostavila valjda 400 postova ovdje.
:zubo:
Daj odi si malo zagrijati stan ili nešto. :rolleyes:

:D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

19 Oct 2011, 00:44

Herp » wrote:
Pravopizdluk
Zungbrecher
Lingvizicija
BFM tribute :zubo:

O poše, moj entuzijazam je uznemirujuć. :facepalm:
Ajme meni, cijela četiri prijedloga. Stvarno, nitko se još ovoliko nije potrudio. :zubo:

Na kalendarić! Četiri čak. Zapravo tri. Svi osim zadnjega ulaze u uži izbor. I to zato što je zasad samo Finka pokojni, pred ostalima su još godine i godine pravopizdluka. :D
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

23 Oct 2011, 14:19

Tema jest izdvojena, izdvojila ju je Zekoslawa koja i inače stalno nešto izdvaja, prekraja i općenito se ponaša kao učiteljica iz doba Austro-ugarske monarhije, samo da je forma zadovoljena, a za ostalo lako ćemo.

Dakle - ona je dala naslov temi, valjda od silne brige za lijepu formu, a ne Emericzy. Smatram taj naslov istinski uvredljivim, upravo sramotnim.
Dakle, Šmokljo, kao što vidiš, ovo ti je tema za prijedloge, kritike, želje, pozdrave, majkojebanje i sve ostalo. Pa i za raspravu. Dođeš dakle ovamo i raspraviš što god te tišti s učiteljicom, kojoj je, usput budi rečeno, evo ovo prva tema koju je izdvojila.

A što se pak same teme, ili pak "teme" tiče, otvori prvu stranicu teme "Članak za preporučiti", onda otvori drugu, pažljivo pročitaj sve postove od onoga linkanog članka nadalje i probaj uočiti koji odskaču i koji više nikakve veze sa člankom nemaju nego su nastali proširenjem i nadovezivanjem na jedan mali dio posta. Ne vidiš? Jebiga, ne mogu ti pomoći, neću se ni truditi.

Također, patronizirajući ton, paranoju pokupljenu s forumhaera i pasivnu agresiju ostavi za nekoga drugog.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 Oct 2011, 20:31

Ma pusti ti sad moj patronizirajući ton i uoči svoj. Moj je moja greška, tvoj tvoja. Trn, balvan, oko i to.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

23 Oct 2011, 20:50

Pa, mogu i hoću, ako i kad ga ima i ako mi se na njega ukaže. Primijetiti. Ton, mislim. I raspraviti o njemu po potrebi. I što već.

Svakako neću o njemu čitati na nekoj desetoj temi i to kroz iznesene neistine, podmetanja, insinuacije i notorne laži, štono reče pokojni Pukanić.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 Oct 2011, 21:11

Prestani lagati ovaj napaćeni narod!
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

23 Oct 2011, 21:37

Ja tebe pamtim cijelo vrijeme kao lažova i kao jednog od vodećih falsifikatora.

I to što ću ja ispasti glupa, nasilna i nesimpatična, to nikom ništa? Đubre! Mučko đubre! :D
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 Oct 2011, 22:04

Imaš PP.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

23 Oct 2011, 22:31

ok
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

23 Oct 2011, 22:33

Onda dogovoreno?
Post Reply